Presunúť na hlavný obsah

Svoju budúcu manželku som si vybral na základe tejto vlastnosti: Pre mňa je práve táto kľúčová pre spokojnosť vo vzťahu

Partnerské vzťahy

Adrián randil s množstvom žien. Keď však prišla reč na to, ši by z tej ženy bola aj manželka podľa jeho gusta, skončil to. Každej totiž chýbala jedna kľúčová vlastnosť, ktorú napokon rozpoznal vo svojej aktuálnej manželke. Je pre neho dôležitá z hľadiska spokojnosti oboch vo vzťahu.

Pri každej som si odpovedal na jednu otázku 

Adrián mal za sebou niekoľko krátkych, ale aj dlhších vzťahov so ženami. Hoci ho všetky priťahovali, keď prišla reč na to, či by si aspoň jednu z nich vedel predstaviť ako svoju budúcu manželku, mal hneď jasno: „Ani jednu z nich by som si napokon nevzal za manželku. Preto som to radšej ukončil v momente, ako som si odpovedal na túto otázku. Nechápte ma zle, boli to dobré ženy, ktoré mali aj veľa dobrých vlastností, aké by manželka mala mať. Ale ako som časom pochopil, pre mňa zohráva rolu jedna konkrétna, kľúčová vlastnosť. Tá nanešťastie mojim priateľkám vždy chýbala,“ opisuje na začiatok svojho príbehu Adrián. 

Mohlo by vás zaujímať: To, čo ma na nej na začiatku vzťahu priťahovalo, sa zmenilo vo chvíli, keď som s ňou začal žiť

Pri nej som bez zaváhania odpoveď poznal 

Potom stretol Žanetu, ktorá ho priťahovala telom aj duchom. Dokázali spolu skvele konverzovať a navzájom si dopĺňať myšlienky, čo je tiež podstatné vo vzťahu, aby mali dvaja na určité dôležité veci aj spoločné názory. Aby vedeli, že majú vôbec nejakú budúcnosť: „No potom prišla tá chvíľa, keď sme spolu chodili cez dva roky. Popravde už bol aj čas, chcel som sa usadiť, založiť si rodinu. Vedel som, že aj ona v tomto bode života rovnako zmýšľa. V tom sme mali medzi sebou jasno. Potom som sa spýtal sám seba opäť otázku, či si Žanetu skutočne viem predstaviť ako svoju manželku, s ktorou rátam naozaj do konca života. Nebol som totiž ten typ, že veď keby to nevyšlo, tak sa jednoducho rozvediem. Nie, stál som o zväzok na celý život, skutočne v dobrých aj zlých časoch. Odpovedal som si a bez zaváhania viem, že Žaneta spĺňa moju kľúčovú vlastnosť pre spokojnosť oboch v dlhotrvajúcom vzťahu,“ pokračuje Adrián, ktorý nás tak trocha stále napínal, než povedal, o akú skutočne ide. 

Čítajte tiež: Pomotala mi hlavu a keď už išlo do tuhého, vycúvala: Vraj na toto nemá...

Viem, že dokáže prežiť aj bezo mňa 

Pre Adriána je dôležité, že Žaneta nie je od neho alebo na ňom závislá. Spoznal ju ako slobodnú, úspešnú, ctižiadostivú ženu, ktorá si išla kariérne za svojím cieľom. Bola sebestačná už odmlada, dokázala sa o seba postarať: „Jednoducho povedané viem, že dokáže prežiť aj bezo mňa a postarať sa nielen o seba, ale aj o druhých. Bola a je životaschopná aj bezo mňa. Viem, že vo vzťahu nebudem celým jej životom a to je dobre. Každý by mal do vzťahu a predovšetkým už do manželstva vstupovať s tým, že je šťastný v živote, ktorý už vedie a nečakať, že práve vďaka manželstvu nájde to vytúžené šťastie a spokojnosť. Čiže, ak sme boli obaja spokojní, šťastní a nezávislí už pred naším spoločným manželským životom, je veľký predpoklad, že zvládneme žiť spokojne aj v ňom, pretože nebudeme mať prehnané či nesplnené očakávania,“ uzatvára svoj príbeh zatiaľ so šťastným koncom Adrián. 

Neprehliadnite: Mal som v posteli veľa žien a nikdy som sa neplánoval usadiť: Zmenila to až táto žena, ktorá ma nakoniec odmietla

Myslíte si aj vy, že nezávislosť partnerov už pred manželstvom je dobrý predpoklad a vlastnosť spokojného manželského života?

spolu hlasovalo 128 ľudí

Áno
109
Nie
19