Presunúť na hlavný obsah

Predstavu o žene svojho života som mal: Potom mi vtrhla do života táto a všetko som kvôli nej prehodnotil

Sex a vzťahy

Robo si vždy myslel, že presne vie, čo od ženy očakáva a akú chce. V jednej chvíli mu však do života vtrhla Ingrid, ktorá bola presne pravým opakom predstavy ženy, ktorú si vysníval. Napriek tomu ho priťahovala, preto musel prehodnotiť svoje priority.

Viem, čo si myslíte, áno som náročný 

Náš známy, Robo, mal o žene svojho života presnú predstavu. Avšak len donedávna. Mala byť rozhľadená, inteligentná, tak trocha záhadná, samozrejme aj krásna, milá, tichej a pokojnej povahy, aby ich spoločný život bol plný porozumenia: „Viem, čo si myslíte, je náročný... Nuž, nebudem popierať. Som  typ chlapa zo starej školy, a chcem po svojom boku ženu, s ktorou sa po pár rokoch nerozvediem len preto, že niekedy to škrípe. Chcem, aby sme v tom boji nazývanom manželstvo bojovali až do konca, ak mi rozumiete. Preto logicky musí byť muž aj žena vo výbere partnera náročný,“ vysvetľuje na úvod Robo, s ktorým v podstate súhlasíme, a čo vy? 

Mohlo by vás zaujímať: Stretli sme sa na dovolenke a prežili krátky románik: Bola to pekná spomienka, no potom mi prišiel do života znova

Na dovolenke s priateľmi som stretol jednu ženu 

Doposiaľ mal Robo šťastie na ženy, ktoré v podstate aj spĺňali veľa z týchto povahových vlastností alebo požiadaviek na jeho ženu života, avšak z nejakého dôvodu to stále nevychádzalo. V jednej chvíli si tiež pomyslel, či nie je predsa len tak trocha náročný, ale v zápätí to zavrhol a pokračoval v hľadaní tej pravej. Keď už si chcel dať od intenzívneho hľadania pauzu a nechať to na osud, asi skutočne zasiahol: „Na dovolenke s priateľmi som stretol ženu, Slovenku, ktorá dovolenkovala zase so svojimi priateľkami. Všimol som si ju hneď, pretože bola skutočne neobyčajne krásna. Kamaráti ma posmeľovali, aby som sa jej prihovoril, vraj sme na dovolenke, a aké lepšie miesto na zoznámenie by som chcel? Vraj ani o nudu nebude núdza. Nech sa trocha zabavím. Tak som ju oslovil, pozval na drink a prechádzku uličkami mesta. No stačila mi len jedna hodina na to, aby som pochopil, že Ingrid je presným opakom mojej vysnívanej predstavy ženy,“ pokračuje Robo ďalej. 

Bola presný opakom ženy, akú som hľadal 

Ingrid bola podľa jeho slov  zapálená, hlučná, povedala prvé, čo jej priniesla slina na jazyk, a veľmi úprimná, až ostrá, rozhodne nie tichá a pokojná voda, ale rozbúrené more, plná nápadov, iniciatívy, konala pudovo a bez hanby, čo predviedla hneď pri prechádzke, kedy sa rozhodla okúpať vo fontáne: „Po tomto večeri sme sa rozlúčili vo vestibule nášho spoločného hotela, ale na ďalší pohárik ani prechádzku som sa ju nechystal pozvať, pretože by som asi strácal čas,“ hovorí Robo, ktorý však Ingrid stretával ešte celé dva týždne počas ich „spoločnej dovolenky“.  Počas týchto dní sa vedeli pri sebe pristaviť, porozprávať,  a v jednej chvíli sa Robo pristihol, že sa na ňu díva, nevie síce o čom rozpráva, ale neskutočne ho priťahuje. Vo chvíľach, ktoré trávila s priateľkami, ju pozoroval, ako sa správa, pohybuje, a po večeroch v hotelovej izbe na ňu myslel. Ráno, keď vstal sa podvedome tešil, že ju uvidí, a čím ho zase prekvapí alebo rozosmeje: „Dovolenka sa končila, s Ingrid sme si vymenili telefónne čísla, no po návrate domov som jej nezavolal,“ priznáva Robo. 

Čítajte tiež: Mal som v posteli veľa žien a nikdy som sa neplánoval usadiť: Zmenila to až táto žena, ktorá ma nakoniec odmietla

Po návrate domov som prehodnotil svoje požiadavky na ženu 

Ubehol však mesiac a on na ňu akosi stále nemohol zabudnúť. Vedel, že to niečo znamená. Hoci bola presným opakom predstavy ženy, ktorú si pri sebe vždy predstavoval, bola zároveň tou, ktorú chcel mať pri sebe v každej chvíli práve v tomto momente: „Tak som prehodnotil požiadavky na partnerku, ktorých som sa dlho zanovito držal, a zavolal jej. Pozval som ju na stretnutie. Viac menej som chcel vedieť, či sa tak ako sa správala na dovolenke, správa aj vo svojom domácom prostredí. Či je to stále tá istá žena, akú som tam v cudzine poznal. Nuž, poviem vám, bola. A bola ešte krajšia a úžasnejšia tým svojím zvláštnym spôsobom, že  som nemohol z nej spustiť oči. Po ďalších pár stretnutiach som ju požiadal, aby so mnou chodila. Súhlasila a dnes je to už pol roka. Hoci kvôli jej povahe sa vieme skutočne pohádať a zažívam s ňou skutočne nepredvídateľné a zvláštne situácie, vždy si k sebe dokážeme nájsť cestu a o tom by predsa pevné vzťahy mali byť, nevzdávať sa hneď na začiatku, nemyslíte?“ Končí svoj príbeh Robo, ktorý by nikdy neveril, že bude taký šťastný s týmto typom ženy po svojom boku. 

Neprehliadnite: Celý život som bola s nesprávnymi mužmi: Toho správneho som paradoxne stretla na tomto najnezvyčajnejšom mieste