VIDEO: Zacvičte si z pohodlia svojej obývačky spolu s tanečnicou Vierkou Ayisi a Alžbetou Ferencovou

Prinášame vám 9. diel obľúbeného cvičenia s tanečnicou Vierkou Ayisi, ktorý je venovaný sile vôle. Ani dnes Vierka nebude cvičiť sama, ale pozvala si k sebe speváčku Alžbetu Ferencovú. Máte sa na čo tešiť.

Tentokrát si Vierka zacvičila s Alžbetou Ferencovou

Tentokrát si Vierka zacvičila s Alžbetou Ferencovou

Zdroj: Archív V.A.

Projekt s názvom FIT INSPIRIT pochádza z dielne Vierky Ayisi a práve v ňom vyjadruje svoju lásku k tancu, pohybu a k yoge. Ide o inštruktážne cvičenia, ktoré spájaju dokopy rozcvičku, posilňovacie cviky, ľahké tanečné prvky a súčasťou je aj výučba yogy. Cvičenia trvajú cca 20 minút a celé si ich odcvičí poctivo spolu s vami. Téma dnešného cvičenia: SILA VÔLE.

Vyskúšajte aj: 20-minútové cvičenie s Vierkou Ayisi: Vďaka tejto štvorkombinácii cvikov prejde vaše telo znovuzrodením

Nepodkopávajme si úspech

"Ak si myslíme, že nemáme vôlu, podkopávame si tým automaticky aj svoj úspech. K tomu, aby sme si vybudovali silnú vôľu, musíme najskôr prijať fakt, že vôľa v nás je a existuje. Na to, aby mohla byť naša vôľa silná a odolná voči veciam a situáciám, ktoré pre nás nie sú najpriaznivejšie, musíme na nej pracovať a vybudovať si ju. Silu vôle nenabudneme náhodnými externými situáciami. Silu vôle nadobudneme až vtedy, keď budeme mať v sebe utuženú sebadisciplínu. Nikto z nášho prostredia nám nebude môcť "dať " sebadisciplínu. Niekto nás síce môže na niečo presvedčiť alebo nás inšpirovať, ale nikto nemôže dokázať to, aby sme niečo urobili alebo zmenili," hovorí inštruktorka cvičenia Vierka.

VIDEO: Inspirit s Vierkou Ayisi & cvičenie Fit Inspirit 9. diel. V tomto diely si s Vierkou vo videu zacvičí aj Alžbeta Ferencová

Veľa ľudí, špeciálne tí, ktorí sa nachádzajú v nejakej ťažkej životnej situácii, alebo tí ktorí majú problém s určitými závislosťami, tvrdia že nemajú vôlu a ani silu ju vybudovať. Napriek tomu že je v tom kus pravdy, väčšinou sa stáva že to je iba zavádzajúca, mylná predstava a ochrana samého seba. 

Mohlo by vás zaujímať: 30 minút skvelých cvikov, ktoré vás budú baviť: Ak neviete, aké pohyby treba začať robiť, skúste tieto

Keď vyhlásime, že nemáme silu ani vôľu, tak sa okamžite vzdáme zodpovednosti si ju rozvíjať a tým pádom sa dostať z ťažkej situácie a zlepšiť si život. Nadobudnutím sebadisciplíny zrazu uvidíme sami seba ako silnejšiu osobu a získame k sebe vačší rešpekt. Keď odoláme malému pokušeniu, nadobudneme o trocha viac vôle a sily. Naša dôstojnosť, hodnota a vôla stúpa spolu so schopnosťou povedať NIE sami sebe a veciam, ktoré nám škodia, brzdia nás alebo nás odkláňajú od našej skutočnej životnej cesty.

Inšpirujte sa: Zacvičte si s Vierkou Ayisi: Stačí zopakovať tieto jednoduché cviky a lepšie telo budete mať na dosah

Foto:
Archív V.A., Video: Youtube
Zdroj:
Vierka Ayisi, youtube.com/inspiritagency

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba