Motivátor Mark Dzirasa bol online: Prečítajte si jeho odpovede!

Jedinečný motivačný speaker, tréner a mentor Mark Dzirasa, spája profesijný rast s rastom podnikateľským a dokonca i s rastom duchovným. V jeho prednáškach, ako i knihe „21dnu“, ktorú napísal s novinárkou Jaroslavou Timkovou nájdete techniky z korporatívnych tréningov, myšlienky a návody od úspešných podnikateľov z celého sveta, rovnako ako Markove zážitky s veľkými osobnosťami duchovného života. Na vaše otázky bude odpovedať už dnes, od 11:00.

Mark Dzirasa

Mark Dzirasa

Zdroj: VI - AN

V Markovej knihe dostanete praktické návody pre váš osobný rast, ale spoznáte tiež rituály a praktiky z rôznych spirituálnych tradícií zo všetkých  kontinentov.

Mark Dzirasa pracoval so stovkami ľudí a v knihe i v osobnom kontakte  sa opiera o dlhoročné  skúsenosti s vlastnou  prácou s ľuďmi,  z podnikania  i politiky. Za 17 rokov  v obchodnom podnikaní, v biznise  profesionálneho  a osobného rastu a psychológie úspechu prednášal pre desaťtisíce poslucháčov.

Vyučuje komunikáciu, vyjednávanie, osobnú efektivitu a time management, prezentačnej a predajnej  znalosti, typológii osobností, reč  tela, leadership,  team building, mentalitu úspechu, relaxačnej, meditačnej a vizualizačnej  techniky, koučuje profesionálny  rozvoj a osobný rast.

Jeho obchodnou organizáciou prešlo viac ako  dva tisíc ľudí. Päť rokov  pracoval pre globálne korporácie a 13 rokov aktívne v politike. Okrem  toho sa pohybuje v prostredí komunít okolo  duchovných majstrov,  prekladá svetových  motivačných speakrov pre niekoľkotisícové auditoriá v športových halách i menšie semináre duchovných učiteľov.

Pýtajte sa, čo vás zaujíma prostredníctvom aplikácie:

Online rozhovor

11:22 - otázka od: čitateľa Aké je tajomstvo dobrého motivátora? Musí sa s tým narodiť alebo sa to dá naučiť? Kľúčom k práci s ľuďmi je vždy osobná skúsenosť. Pretože vieme, že skúsenosť je neprenášateľná, nemôžeme ju získať v škole alebo len z kníh. Takáto práca vyžaduje asi určitú osobnú vyzretosť a hlavne skutočne si v praxi prežiť tie vzostupy a pády, prežiť si obdobie silnej motivácie a tiež obdobie vyhasnutosti. Dôležité je tiež, aby sa motivátor, tréner alebo kouč nesnažil servírovať ľuďom svoje vlastné riešenie, svoje vlastné videnie alebo svoje vlastné metódy a postupy, ale aby pomáhal ľuďom nájsť ich vlastné odpovede.

11:24 - otázka od: čitateľa knihu 21 dnu a ´motivacny diar ste robii so slovenskou novinarkou zijucoiu v Prahe...aky je vas vztah k slovensku? Na Slovensku trávim obrovské množstvo času, od decembra do marca to bude asi 38 dní. Narodil som sa v Česko-Slovensku a patrím ku generácii, ktorá vyrastala ešte na pionierskej lastovičke dokopy s pionierskou lastovičkou, počúval som Team, Elán, Žbirku, Nagya, a to bolo hudba, na ktorej som vyrástol. Takže necítim rozdiel medzi Slovenskom a Českom, je to pre mňa rovnako domov.

11:25 - otázka od: čitateľa dostat knihu bezne kupit na Slovensku a diár je česky? Kniha je k dispozícii v martinus.sk alebo v sieti Panta Rhei a tiež v mnohých slovenských internetových obchodoch. Ďakujem Vám za Váš záujem.

11:28 - otázka od: čitateľa neustale hladam lasku...stale sa mi vyhyba, myslite, ze po precitani Vasej knihy ju nájdem? dnes je doba neprajuca vztahom, muzi su neverní... Myslím si, že najprv musí človek byť šťastný sám so sebou, aby potom mohol byť šťastný s ostatnými ľuďmi vrátane životného partnera. Ten pocit nedostatku vo Vás akurát živí mentálne nastavenie, že veci nie sú v poriadku. Človek, ktorý cíti nedostatok, nepriťahuje druhých ľudí, ktorí sú "v pohode". Najprv človek musí dať do poriadku seba, a potom príde poriadok v peniazoch, v zdraví alebo aj vo vzťahoch. Snažte sa byť šťastná TERAZ A TU a muži sa o Vás budú biť. Nie je nič atraktívnejšie ako človek, z ktorého vyžaruje vnútorná vyrovnanosť a spokojnosť.

11:30 - otázka od: čitateľa čím si myslite ze ste vynimocny,lebo knihkupoectvo nas dnes zaplavuje knihami mod motivatorov, ktore radia ako zlepsit zivot, navod na uspech ci lasku? Nemyslím si, že som výnimočný, alebo by sme mohli povedať, že sme výnimoční všetci. To, čím je kniha nová, je to, že spája pohľad osobného a profesijného rastu s pohľadom rastu duchovného. Naviac vďaka Jarke Timkovej, ktorá je skúsenou novinárkou, je napísaná veľmi čítavou formou.

11:34 - otázka od: čitateľa vase prednasky su urcene viac zenam aleboi muzom? Je pravda, že to, čo hľadajú ženy a muži sa čiastočne odlišuje. Aj napriek tomu úplnou pravdou zostáva, že jedinú vec, ktorú všetci naozaj hľadáme, je šťastie. Potreby mužov a žien sa samozrejme líšia, ale pre nás pre všetkých je nesmierne prínosné nielen uspokojiť svoje potreby, ale aj porozumieť potrebám druhých. Preto je tak cenné pre mužov objaviť, čo hľadá a potrebuje žena a naopak. Na moje prednášky chodia rovnako muži aj ženy.

11:37 - otázka od: čitateľa Ako ste sa k tomuto dostali? Po 15 rokoch, kedy som trénoval len svoju obchodnú organizáciu, som sa rozhodol, že budem trénovať aj niektoré veľké firmy v Čechách a na Slovensku. Zoznam sa postupne rozrástol na desiatky a desiatky najväčších bánk, operátorov alebo poskytovateľov služieb vrátane ministerstiev a ďalších štátnych inštitúcií, a spätná väzba od účastníkov bola taká, že ľudia čerpali z tréningu nielen pre svoj profesijný život, ale veľmi často pre život osobný. Toto a stretnutie s Jarkou Timkovou prispeli k rozhodnutiu napísať knihu Mark Dzirasa, 21 dní a organizovať aj verejné besedy.

11:39 - otázka od: čitateľa co si myslite o boome, ktory nastal v sucasnosti v oblasti motivatorov? nebojite sa, ze by ludia zostali demotivovani az znechuteni, zarucenymi radami ako zbohatnut, ako byt stastni atd.... Áno, v tomto boome je určite dobré rozlišovať, od koho si necháme radiť. Všade okolo je veľa tzv. radcov, ktorí často ale nemajú čo ponúknuť. Moja perspektíva je taká, že dobrý motivátor by práve nemal poskytovať to, čo ste spomenul, teda motiváciu zvonku alebo tzv. zaručené rady. Mal by byť sprievodcom, ktorý vedie ostatných po ich ceste za ich cieľmi a ich vlastnými riešeniami.

11:41 - otázka od: čitateľa ste super.... cital som knihu, pozdravujem marka i jarku a vyjadrujem velku podporu...drzte sa, vela z nas obyc ludi vas potrebuje My sme rovnako obyčajní a rovnako výnimoční ako Vy a zo vzájomného zdieľania máme rovnako veľkú radosť. Ďakujem Vám za to, že ste a ďakujem Vám za Váš záujem. Prajem Vám bohaté dni.

11:43 - otázka od: čitateľa posobite neskutocne vyztazene, sledujem na FB vase aktivity... mate cas i na sukromie? Áno, dynamika a sila sa vždy rodí z pokoja a z ticha. Človek, ktorý nemá svoj vlastný priestor, svoje vlastné súkromie, svoj vlastný pokoj, skôr alebo neskôr vyhorí tak, ako sa to dnes mnohým ľuďom stáva. Pretože som prežil obdobie, kedy som sa nechal pohltiť napríklad biznisom, snažím sa vnášať balanc do každého týždňa, do každého dňa.

11:46 - otázka od: čitateľa knihu mam, diar je na ceste... na co sa mozeme od vas tesit v blizkej buducnosti? Pripravujeme ďalšiu knihu, ktorá bude plná konkrétnych techník pre osobnostný a duchovný rast zo všetkých kútov sveta. Nájdete v nej, ako dýchať, chodiť a sedieť rovno, rovnako ako techniky vizualizávie, afirmácie, feng shuej, EFT, neurolingvistického programovania, reiki, shiatsu, automatickej kresby, tai-chi alebo napríklad mediačné techniky. Kniha bude poskytovať akýsi "rozcestník" pre všetkých duchovných hľadačov a pre všetkých ľudí na ceste osobného rozvoja.

11:48 - otázka od: čitateľa planujete prednasku aj v bratislave? Zatiaľ nie, ale budeme radi, keď nájdeme schopného organizátora.

11:48 - otázka od: čitateľa je pre vas cislo 21 specialne vynimocne? resp. bolo i pred napisanim knihy???? Číslo 21 je magické a sprevádza ma celý život. Ale nápad použiť ho na knihu nebol môj, ale prišla s ním Jarka a ja som okamžite súhlasil.

11:49 - otázka od: čitateľa ako sa vam paci na slovensku? ako cech k nam mate pomerne blizko... ale pocitovo, osobnostne to tak byt nemusi.... Na Slovensku sa mi veľmi páči a som tu veľmi často. Dokonca tento mesiac som v Čechách minimálne a keď nie som vo Zvolene, tak som v Bratislave.

11:50 - otázka od: čitateľa Ako velmi je dolezite motivatorstvo? Nie je to len "vystrelok"? Určite nie, ľudia majú prirodzené tendencie leňošiť a preto je dôležité pravidelne si pripomínať svoje ciele, ísť za nimi a nechať sa motivovať.

11:51 - otázka od: čitateľa jarka pomohla knihe k citavej forme... na prednaskach jarka nieje... znamena to, ze tie nemaju "citavu" podobu??? Určite majú, pretože moje hovorené slovo je pútavé, ale na prednáške mám oveľa viac času, môžem diskutovať, vysvetľovať a v knihe je treba povedať to dôležité niekoľkými vetami. A to bola práca Jarky.

11:53 - otázka od: čitateľa ako sa vam osvedcil tandem jarka-mark? planujete dlhodobejsiu spolupracu? na co sa mozeme v buducnbosti tesit? My hovoríme, že sme si súdení či vyvolení a pracujeme na ďalšej knihe. Teraz sme pripravili okrem knihy aj motivačný diár, ktorý je novinkou. Môžete sa na neho pozrieť na www.21dni.cz a nová kniha bude 21 konkrétnych návodov a postupov, ako si zlepšiť svoj život. Veľmi sa na ňu teším.

11:54 - otázka od: čitateľa ahoj mark, velmi rada by som sa s tebou osobne stretla, myslis, ze by to bolo realne? videla som ta vcera v BA v eurovea..... Tak prečo si ma neoslovila? veľmi rád by som sa s tebou porozprával. Teraz presne neviem, kedy budem v Bratislave, ale určite mi môžeš napísať na Facebook a dohodneme sa.

11:56 - otázka od: čitateľa myslite si, ze velke motivatorske prednasky pre auditorium 4000-5 tisic ludi maju rovnaky ucinok ako v pripade skupiny 20-30 ludi? Neviem posúdiť účinok, každopádne obidve formy sú určite motivačné. V prípade 5tisícového auditória sa prenáša energia všetkých ľudí. Nie je to len o jednom prednášajúcom, ale o energii všetkých. preto je dobré také niečo zažiť. Ak pracujem v skupinkách 20 - 30 ľudí, tak máme priestor riešiť problémy jednotlivcov. Každá forma má svoje špecifiká, ktoré je dobré využiť.

11:58 - otázka od: čitateľa zdravim... som zivnostnik a rad by som sa zucastnil na niektorom vasom skoleni, tykajuceho sa sustredenia a zlepsenia pracovnej vykonnosti... kedze nepracujem vo velkej korporacii, je mozne sa na vas niekam prist pozriet? Zatiaľ neviem, kedy niečo také budeme organizovať, pretože moje semináre sú dopredu vypredané, ale mohol by ste sa zúčastniť môjho vianočného seminára v Prahe, ktorý je 19. decembra od 18:00 h v hoteli Clarion. Pretože budem mať práve narodeniny, tak som sa rozhodol, že urobím väčšiu akciu, kde nebude vstupné a budem tak môcť pomôcť viacerým ľuďom, ktorí by sa inak na moje semináre nedostali. Udalosť je na Facebooku, stačí sa tam prihlásiť.

12:00 - otázka od: čitateľa Ako budete travit Vianoce? Co odporucate tym, co sa chcu vyhnut predvinocnym stresom? S rodinou. Po Vianociach sa chystám na hory. Predvianočné stresy - neviem, z čoho ich máte, ale vnímajte duchovný rozmer Vianoc. Potom sa Vám veľmi uľaví, keď nepodľahnete konzumu. Aj keď viem, že každý chce mať všetko perfektné. Hovorí sa, že Vianoce a dovolenky sú najviac stresujúcim obdobím pre rodiny, preto sa tejto téme budem venovať aj na mojom vianočnom seminári v Prahe. Chcem tak prispieť k vianočnej pohode čo najväčšiemu počtu rodín.

12:01 - otázka od: čitateľa Pracovali ste pre rozne spolocnosti, ale i v politike. Ktore z tychto dvoch veci vas viac naplnalo? V politike to určite nebolo, ale veľa som sa tam naučil.

12:03 - otázka od: čitateľa rada by som sa spytala na vas názor na silvovu metodu.... velmi ma zaujala kniha tykajuca sa tejto problematiky... viete mi pripadne poradit kam sa obratit vramci nejakeho kurzu silvovej metody? Silvovu metódu veľmi dobre poznám. Rozhodne ju odporúčam. Obráťte sa na Dragana Vujoviča, on priniesol túto metódu do Čiech a je výborný. Plánujem, že s ním urobím jednu kapitolu v mojej novej knihe a v televíznej relácii, ktorú chystám.

12:05 - otázka od: čitateľa Mohli by ste mi poradit, ako usporiadat teambuilding pre vysokoskolakov za co najmenej penazi? Ide o cca 40 ludi, priestory su, ale napad chyba. Su dobry napad nejake sutaze a hry? Teambuilding je veľmi špecializovaný odbor. Vždy je potrebné vedieť, aký cieľ sledujeme, čo chceme mať ako výsledok teambuildingu. Na teambuildingoch pracujú tímy psychológov a organizátorov. radiť paušálne by bolo veľmi nezodpovedné. Musel by som mať viac informácií.

12:06 - otázka od: čitateľa Dobrý deň, myslíte si, že zamestnávateľ kladie dôraz na vyrovnané hodnoty IQ a EQ? Zatiaľ je to stále málo zamestnávateľov, ale som veľmi rád, že už takí sú. Prajem všetkým zamestnancom, aby mali práve takého zamestnávateľa.

12:09 - otázka od: čitateľa Mam problem rozpravat sa so sefom o vyske platu. Nie som schopna pytat si viac penazi, je mi to strasne neprijemne. Viem, ze po tolkych rokoch v praci by som si ho zasluzila, pretoze stale prijimame mladsich, ktori su platovo na tom rovnako, ako ja. Ako to urobit, aby som sa zbavila neprijemneho pocitu a dokazala si poziadat o zvysenie? Nemôžem Vám poradiť, ako sa zbavíte nepríjemného pocitu, pretože by sme museli ísť viac do hĺbky a zistiť, kde sa berie Vaša neistota, ktorá Vám ruší sebedôveru. Šéfovi stačí oznámiť, že si prajete zvýšiť plat a navrhnúť mu, o koľko. Ale nemusíte byť ani konkrétna, proste mu oznámte, že chcete zvýšiť plat. Nemusíte sa už baviť o svojich ďalších zásluhách, o tom, ako dlho pracujete a neporovnávajte sa s ostatnými kolegami. Stačí, keď mu dôrazne poviete, že chcete zvýšiť plat. Skúste to na pár minút prekonať a problém budete mať vyriešený veľmi rýchlo. Potom Vás začne viac baviť práca a myslím, že je to aj najlepší liek pre Vašu sebedôveru.

Foto:
VI - AN
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba