Až kým vás smrť nerozdelí: Recept na vzťah, ktorý vydrží navždy, je odhalený!

Hľadáte zaručený návod na to, ako s milovaným človekom ostať na veky vekov, presne tak ako v rozprávke? Držte sa našich rád a malo by sa vám to podariť.

Buďte navždy šťastní vo vzťahu. Ide to, len treba chcieť!

Buďte navždy šťastní vo vzťahu. Ide to, len treba chcieť!

Zdroj: Profimedia

Rešpekt a úcta

Nikdy nezabúdajte na to, ako veľmi vášho partnera milujete, a ako si ho vážite. Kameňom úrazu vo vzťahu obvykle bývajú zbytočné hádky, pri ktorých si tak poubližujete, že je ťažké vrátiť sa naspäť do harmonických koľají. Myslite na to, prečo ste si partnera vybrali, prečo si ho vážite a čím je pre vás hodnotný ako človek. Snažte sa neklesnúť pod určitú úroveň, aby ste sa nestrápnili, a svoju polovičku neurazili. No a čo, že ste v amoku, mali by ste sa vedieť ovládať a držať jazyk za zubami. Všetko je o kompromisoch a komunikácii. V nervoch aj tak nič konštruktívne nevymyslíte.

Dôvera

Je vo vzťahu základným kameňom, na ktorom sa dá stavať. Ak sa v partnerskom zväzku nenachádza, je veľmi pravdepodobné, že vzťah nebude taký skalopevný, ako by bol, keby v ňom dôvera bola. Ak sa nadobro nevytratila, skúste ju nájsť, bude sa vám žiť oveľa ľahšie. Celé dni podozrievať a snoriť musí liezť na nervy nielen partnerovi, ale aj vám samej. Pomáha vyrozprávať si veci, ktoré vás o dôveru v minulosti pripravili.

Sloboda

Takisto je neskutočne dôležitá. Možno dokonca ešte viac ako si myslíte. To, že ste niekoho oficiálnym partnerom, vás neoprávňuje vlastniť ho a diktovať mu program dvadsaťštyri hodín v týždni. Mali by ste si uvedomiť, že napriek tomu, že tvoríte s niekým pár, ste samostatné bytosti, ktoré (možno podvedome) túžia plniť si aj osobné túžby. Doprajte svojej polovičke záľuby, kamarátov a vlastný voľný čas. Len uvedomenie a pochopenie vášho partnera a vzťahu celkovo, vedie k šťastnému spoločnému životu. Zžite sa a doprajte si všetko, čo obaja potrebujete. Neberte vzťah z chvíľkovej perspektívy, uvedomte si, že ak máte byť spolu celý život, mali by ste ho prežiť šťastní, nie vo výčitkách.

Obdiv

Pamätáte si, ako vám pomaly padla sánka, keď ste ho alebo ju videli prvýkrát? Vždy, keď začnete pochybovať, mali by ste si vybaviť tento moment. Spomínate si, prečo ste sa do partnera zamilovali? Udržiavajte si v pamäti tieto chvíle a nikdy na ne neprestávajte myslieť. Obdivovať a vážiť si partnera je jedna z najdôležitejších vecí vo vzťahu.

Vášeň

Sex, milovanie a túžba sú koreniny vzťahu, potrebné minimálne ako soľ. Ak by chýbali, mohlo by to viesť k avantúrkam a pochybným románikom. Presnému opaku, čo chcete. Udržujte oheň, skúšajte v sexe nové finty, nezabúdajte na spodnú bielizeň, ak máte deti, s kľudom ich dajte postrážiť starým rodičom. Vy si užívajte pravé partnerské „povinnosti“. Ak by ste akokoľvek nemali čas a boli otrávení z práce, nezábudajte na intimitu. Je veľmi potrebná a zbližuje.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
Bibi

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba