Diéta, počas ktorej môžete hodovať: Dva dni v týždni vám zaručia telo, o akom ste vždy snívali!

Zhadzovanie kíl počas ktorého sa môžete dosýtosti najesť? Diéta 5:2 vám zaručí schudnutie s dlhodobým efektom!

Táto diéta vraj funguje aj z dlhodobého hľadiska

Táto diéta vraj funguje aj z dlhodobého hľadiska

Zdroj: Profimedia

Znie to ako sen, však? Konečne odborníci na chudnutie vynašli spôsob, ako nenáročne schudnúť a udržať si váhu. Tajomstvo tkvie v dvoch dňoch v týždni, kedy si doprajete len päťsto kalórií. Muži majú dovolených šesťsto. 

Doprajte si jedlo

Od hollywoodskych hviezd cez kardiológov a špecialistov na rakovinu, tisíce mužov a žien, zistili, že dva "pôstne" dni v týždni dokážu zaručiť dlhodobé chudnutie a vitalitu. Je to jednoduché. Stačí vám na dva dni obmedziť kalórie na štvrtinu odporúčanej dávky. Zvyšok týždňa môžete normálne jesť. Počas diétnych dní by ženy nemali presiahnuť päťsto kalórií, kým limit  pre mužov je šesťsto. Aj v tieto dni si však môžete dopriať chutné, rafinované a pestré jedlá plné chuťoviek. Stačí vedieť, ktoré suroviny sú energeticky nenáročné, použiť fantáziu, a chudnutie nebudete vnímať ako odopieranie si jedla.

Potraviny, ktoré budú vaši spojencami v diétnych dňoch:

Proteíny

Skúste zaradiť bielkoviny do každého jedla. Budete sa cítiť sýtejšie, telu totiž dlhšie trvá, aby ich strávilo. Držte sa nízkotučných bielkovín. Doprajte si chudé kuracie, morčacie mäso a ryby. Zahrňte do vášho menu orechy a strukoviny.

Zelenina

Je plná živín, vlákniny a môžete jej zjesť naozaj požehnane. Má relatívne málo kalórií a udržuje hladinu cukru v krvi nízku a znižuje chuť do jedla. Doprajte si mix špenátu, kelu, mangoldu, zázvoru, rasce, mletého korenia, čili a zalejte tento šalátový mix zálievkou z citróna a cesnaku. Dôležité je, aby bol váš výber zeleniny rozmanitý.

Ovocie

Službu vám urobia najmä citrusy. Mandarínka vás chráni proti obezite, grep vám naštartuje trávenie a spaľovanie tukov. Vodný melón má málo kalórií, čučoriedky majú vysoký obsah vitamínu C a dokážu rozkladať tukové bunky. 

Orechy

S nimi však opatrne, obsahujú veľa kalórií. 

Sacharidy

Vyhnite sa škrobu a bielym sacharidom ako sú zemiaky, chlieb či cestoviny, ktoré telo rýchlo strávi a vy cítite bodavý pocit hladu. Stavte na hnedú ryžu alebo quinou či bulgur pšenicu a kuskus.

Mliečne výrobky

Sú plné bielkovín a vápnika. Vyberajte si tie s menším obsahom tuku. 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
Bibi

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba