Presunúť na hlavný obsah

Jedna lyžica tejto šťavy denne vás dokáže zbaviť prebytočných kíl, škodlivých látok: Spoznajte túto superpotravinu

Zdravie a relax

Na trhu je ďalšia superpotravina, ktorá má však ešte niečo naviac. Odvar z nej je všeliekom takmer na všetko, preto si vo svete získava stále väčšiu pozornosť. Aké jej doslova zázračné účinky pocítite na vlastnej koži?

Pšeničná tráva, najlepšia a najvyužiteľnejšia časť pšenice

Pšenica je obilnina, ktorá je rozšírená a známa po celom svete. Poznáme mnoho produktov z nej vyrobených, o ktorých vieme, že nie sú nášmu zdraviu až tak prospešné. Na druhej strane, dnes už poznáme spôsoby, ako dostať zo všetkého len to najlepšie a tou najlepšou časťou spomínanej obilnine je pšeničná tráva. Ide vlastne o listovú časť mladej pšenice, ktorá sa pozbiera sedem, desať dní predtým, než sa vyvinie v samotné obilie. Keďže sa ťažko je, pretože je vláknitá, najlepším variantom je odvar z nej. 

Mohlo by vás zaujímať: Superpotraviny na rok 2016: Najsilnejší antioxidant je k vám bližšie, ako ste si možno mysleli

Prečisťuje, hojí, nabudzuje k dobrej nálade

Pšeničná tráva je plná bielkovín, ktoré obsahujú takmer všetky dôležité aminokyseliny. Tiež je plná vitamínov a minerálnych látok. Naviac, obsahuje jednu látku, ktorú iné superpotraviny neobsahujú. Ide o chlorofyl, je zodpovedný za regeneráciu buniek, očistu takého dôležitého orgánu ako pečene, krvi a naviac napomáha k vnútornej rovnováhe, znižuje tlak, zbavuje telo škodlivín, ktoré sa k nám dostávajú z jedla aj zo vzduchu. Nehovoriac o tom, že znižuje aj stres, pretože obsahuje slnečnú energiu. Tým pomáha nášmu telu rýchlo sa regenerovať a hojiť vnútorné aj povrchové rany. Najnovšie výskumy však hovoria aj o silných protinádorových účinkoch

Čítajte tiež: Prastarý liek na všetky choroby: Z účinov tohto neznámeho oleja vám padne sánka!

Ideálna na chudnutie, obľúbená u vegánov

Vďaka tomu, že obsahuje veľmi málo kalórií, je takmer bez tuku, cholesterolu a má dostatok bielkovín, preto je obľúbenou potravinou predovšetkým vegánov. Stačí jedna čajová lyžička zaliata horúcou vodou, dávkovaná pravidelne každý deň, k tomu trocha pohybu a účinky na seba nenechajú dlho čakať, pretože tento všeliek znižuje chuť do jedla a napomáha tráveniu. 

Vlasy, nechty, koža, vyskúšajte!

Odvar z pšeničnej trávy je skvelým prostriedkom aj v boji proti akné. Ak máte lupiny alebo príliš suchú pokožku hlavy, ktorá vás svrbí, pravidelne oplachujte týmto odvarom. Rovnako ak trpíte ekzémom, neuškodí si ním potierať postihnuté miesta. 

Neprehliadnite: 4-dňová jednoduchá kúra na dosiahnutie rýchleho efektu: Takto zbavíte telo prebytočných tukov a toxínov

Ešte jedna rada na záver: Môžete si ju kúpiť v podobe sušeného prášku v obchode alebo pokojne aj vypestovať doma, keďže nejde o nič náročné. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus