Starý známy cvik „lastovička“ formuje problémové partie: Guľatý zadok, pevné nohy a sexi bruško takmer "zadarmo"

Spomínate si na cvik zo školskej „telesnej“? Učiteľky veľmi dobre vedeli, prečo dbali na to, aby ste ho robili na každej hodine. Má neskutočne veľa benefitov!

Určite si na cvik s názvom lastovička pamätáte. Pridajte ho do vašej tréningovej rutiny, ZDROJ: Profimedia

Určite si na cvik s názvom lastovička pamätáte. Pridajte ho do vašej tréningovej rutiny, ZDROJ: Profimedia

Zdroj: Profimedia

Vytvaruje totiž „jedným ťahom“ stehná, lýtka i zadok a potrápi aj svaly trupu. Ak sa v cvičení vyznáte, určite viete, že lastovička je takmer totožná s cvikom, ktorý má názov „bojovník 3“, rovnako ako spája prvky jogy. Nie je ťažký, zvládne ho každý, chce to len trochu cviku a vytrvalosti. Dôležité je, aby ste počas cviku udržiavali svaly maximálne napnuté.

Ako cvik robiť čo najefektívnejšie?

Postavte sa, nohy dajte spolu. Zdvihnite dozadu pravú nohu pätou nahor. Stiahnite svaly a vydržte, váha celého tela by mala spočívať teraz na vašej ľavej nohe. Predkloňte sa, línia nohy a trupu by mala vytvárať jednoliatu priamku.

Prečítajte si: Jeden jediný cvik, ktorý by mala robiť každá žena: Tento vám vypracuje ruky, chrbát i zadok zároveň!

Pri lastovičke máte ruky rozpažené, pri bojovníkovi vytvárajú ruky spolu s pätami jednu líniu. V tejto pozícii by ste mali vydržať po dobu piatich hlbokých nádychov. Váhu sa snažte preniesť do stredu chodidla. Pomaly sa vráťte do počiatočnej polohy a opakujte to isté aj s druhou nohou. Pre najlepšie výsledky robte tento cvik tak často, ako sa len dá. Najlepšie každý deň.

Mohlo by vás zaujímať: 30-dňová FEMINITY VÝZVA pre krajšie telo: Cvik - neviditeľná stolička o stenu dokáže s postavou zázraky!

Video: Naučte sa cvičiť „bojovníka 3“, ktorý spevňuje celé telo!

Cvičievate "lastovičku"?

Áno
60
Nie
178
Hlasovalo: 238

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba