Presunúť na hlavný obsah

Ovsené vločky na raňajky každý deň a výsledok sa dostaví: Sledujte, ako vám tuk okolo pása zmizne

Zdravie

Pri štíhlych ľuďoch nepôjde o výrazné zmeny. Tie pocítia najmä ľudia, ktorým sa v okolí brucha nalepilo nejaké to kilečko.

Každý z nás má nastavený svoj biorytmus odlišne. Niektorí ľudia raňajky vynechávajú, pre iných je základom dňa. Práve druhá skupina ľudí sa zhodne na tom, že títo ľudia nedajú dopustiť na ovsené vločky, pozor, nie na müsli.

Zasýtia, ale nepriberáte z nich

Štúdia v časopise Annals of Nutrition & Metabolism hovorí o tom, že ľudia, ktorí jedia v dopoludňajších hodinách ovsené vločky, získajú pocit nasýtenia a nepotrebujú zjesť ďalšie jedlo pred obedom. 

Čítajte tiež: Najväčšie chyby, aké robíme pri očiste orgánov: V tomto sa neoplatí riskovať

Ľudia, ktorí majú nejaký ten tuk navyše, reagujú rýchlejšie

Áno, je to tak. Ľudia, ktorí majú na pohľad viac tuku, chudnú rýchlejšie. V prípade zaradenia klasických neochutených ovsených vločiek na raňajky sa potvrdilo, že nielenže zasýtia viac, ale aj z nich schudnete viac než keby ste jedli akékoľvek iné müsli produkty

Ľudia, ktorí majú niekoľko kíl navyše alebo tuk najmä v problematických partiách, môžu takto pravidelnými raňajkami schudnúť. V páse to napríklad pocítite hneď a pneumatika na bruchu sa sfúkne viditeľne už po týždni.

Ovsené vločky obsahujú málo kalórií a veľa vlákniny, čo je ideálna kombinácia pre udržanie primeranej hladiny cukru v krvi. Po ich konzumácii sa vám tak nestane, že by vám cukor prudko klesol a vy ste dostali záchvat hladu alebo sa tomu hovorí “vlčí hlad”.

Aj keď vlákno je druh sacharidov, cukor sa nerozloží, rovnako ako pri iných druhoch sacharidov. Voda zaberá miesto v žalúdku a pomáha tak proti zápche. Podľa štúdií na Harvarde (Harvad Health Publications) je potrebné prijať denne aspoň 30 gramov vlákniny. Práve vtedy dochádza totiž k chudnutiu. 

Neprehliadnite: 5 potravín, ktoré robia váš zadok väčším: Niektoré stačí obmedziť, no tejto jednej by ste sa mali vzdať!

Gram za gram

Gram ochutených ovsených vločiek má až 6-násobne viac kalórií ako gram neochutených ovsených vločiek. Ak chcete mať ovsené vločky nasladko, môžete k nim pridať nasekané jablká, hrušky, hrsť bobúľ, samozrejme bez pridaného cukru. 

- Najčítanejšie -