Presunúť na hlavný obsah

Rebríček komplikovaných žien očami mužov: Myslíte, že patríte k niektorému z týchto typov aj vy?

Sex a vzťahy

Povedzme si pravdu... Z pohľadu mužov sme, my ženy, komplikované všetky do radu. Ale predsa len, keď sa ich spýtate na tie najkomplikovanejšie z nás, dokážu nás presne titulovať.

Možno vás, milé dámy, máta, čo presne si muž predstavuje pod pojmom komplikovaná žena? Tak nech sa páči, tu je malá ukážka...

Hysterka

„S takouto ženou som to vydržal sotva rok. Zo začiatku sa mi páčila, vystrkovať rožky a robiť zo všetkého drámu začala po nejakom čase. Raz spustila nekontrolovateľný záchvat plaču a výčitiek, lebo som sa zadíval na druhú ženu, ktorá stála pred nami pri pokladni. Ten cirkus a hanbu si neviete predstaviť. Po tomto som jej povedal, že je hysterka a nech sa dá do poriadku, lebo takto si muža veru nenájde,“ vykreslil svoj typ komplikovanej ženy Robo (28). 

Mohlo by vás zaujímať: To ako počas noci s partnerom spíte, veľa prezrádza o vašom vzájomnom vzťahu: Ako ste na tom?

„Direktorka“

Ide o ženu, ktorá je často karieristka, sústredená na prácu, na dosiahnutie úspechu, rada sa pasuje do vedúcej pozície aj vo vzťahu. Má tendenciu, aby bolo všetko podľa nej, striehne na partnerove nedostatky a snaží sa ho aj vychovávať, aby predchádzala jeho slabostiam. Tento typ nám dokreslil Miro (32) takto: „Nič, čo som urobil, jej nebolo dostatočne dobré. Keď sme boli na večeri alebo niekde v spoločnosti, neustále sa ma snažila vychovávať. Dodnes neviem, či si náhodou neliečila nejaký komplex z minulosti alebo neviem čo. Nehovoriac o tom, že ma neustále tlačila do vecí, ktoré sú vraj pre mňa prospešné. Jednoducho som sa cítil ako jej syn a nie partner. Hrozná ženská...“

Zlatokopka

Ďalší typ komplikovanej ženy, ktorá si dokazuje, že dokáže zviesť ktoréhokoľvek muža a dokáže ho prinútiť robiť veci, ktoré sú na osoh jej samej: „Zo začiatku som bol z nej doslova omámený. Dokonca som si myslel, že som našiel ženu svojho života. Vždy vedela, ako dosiahnuť svoje, nebudem klamať, väčšinou cez posteľ. Som len muž, jednoducho som neodolal. Až časom som si uvedomil, že nevie nič okrem toho zvádzania a líškania sa. Keď so sa raz pozastavil nad tým, koľko mi mesačne ubúda z účtu peňazí, dostal som našťastie rozum a sexu som tentokrát odolal. Nechcel som totiž skončiť na mizine kvôli zlatokopke,“ prezrádza Ivo (29).

Neprehliadnite: Muži podľa znamenia, ktorí majú tendenciu podvácdzať najviac: Takto si ich môžete však udržať!

Manipulátorka

Táto žena dokáže muža rafinovaným spôsobom prinútiť robiť všetko tak, ako to chce ona, pričom muž má dokonca pocit, že na to prišiel sám. Uveďme si názorný príklad: „Neviem, ako sa jej to podarilo, ale dokázala ma šikovnými argumentami priviesť na myšlienku, aby som zmenil prácu, ktorú som mal v podstate rád, len preto, aby som zastával nejakú dôležitejšiu funkciu, a on sa mohla hrdiť tým, kto jej jej chlap a koľko peňazí zarába. Keď som si však kvôli nej rozvrátil takmer všetky vzťahy v rodine, otvoril som konečne oči a poslal ju kade ľahšie,“ vykresľuje ďalší typ komplikovanej ženy Leo (33).

Chaotička, schizofrenička

Nikdy nevie, kde čo má, vždy mešká,  vždy zabúda, doma má neporiadok, vôbec jej to neprekáža, nedá sa na ňu spoľahnúť, rada pred niečím neustále uteká a v podstate takmer nikdy nevie, čo chce, pretože okrem chaosu okolo seba, má chaos aj v sebe samej. Ondrej (30) nám ju popísal takto: „Urobil som jedno, lebo som si myslel, že ju poteším, a ona zareagovala tak, že sa urazila. Myslel som, že bude problém, a ona sa usmievala. Som chlap a neporiadok mi až tak neprekáža, ale keď sa špinavý riad v dreze a prádlo v koši hromadili, nedalo mi si to už nevšimnúť a namiesto nej to ísť urobiť, pretože keby som čakal, že si toho všimne skôr, asi by som sa nedočkal. Keď ma však pravidelne začala obviňovať z toho, že som povedal to, čo som nikdy nepovedal a dokonale začala prekrúcať moje slová, vážne som sa zamyslel a vtedy si uvedomil, že tu už nepomôže ani to, že je dobrá v posteli. Čo z toho, keď to v hlave nemá upratené?"

Čítajte tiež: Najdôležitejšie vlastnosti muža, ktoré si ženy na ňom vážia: Má ich aj ten váš?