Presunúť na hlavný obsah

Rok som jedla len nízkotučné výrobky: Moja váha stále stúpala, až kým som nezmenila TOTO a schudla 5 kíl!

Chudnutie a diéty

Čítala som o tom na viacerých ženských fórach a nakoniec som aj ja sama trendu nízkotučných výrobkov podľahla.

Rok som ako šialená nakupovala všetko s nízkym obsahom tuku. Chutilo mi to, a preto som si na tento životný štýl veľmi rýchlo zvykla.

Mohlo by vás zaujímať: Zjedzte túto JEDNU potravinu počas dňa a schudnite: Je finančne nenáročná a naštartuje metabolizmus na maximum!

Všetky jogurty, tvaroh, sladkosti, ovocie, či iné potraviny museli obsahovať minimálne množstvo tuku a po čase takmer žiadny. Okrem toho som počítala kalórie a zdalo sa mi, že sa cítim ľahšie, hoci som bola stále hladná. Moja hmotnosť sa však zastavila na mieste a časom začala dokonca mierne stúpať.

Bola som zúfalá, ale kamarátky ma uisťovali, že je to súčasť procesu. Moje telo bolo na prvý pohľad "beztukové," ale skutočnosť bola iná. Jedného dňa som vo fitness centre pri mojom obvyklom polhodinovom kardiu natrafila na sympatického trénera, s ktorým som sa po chvíli dala do reči. Pri všetkých jeho vedomostiach som to nevydržala a spýtala sa na radu. Hoci som už odmalička typ, ktorý si rád robí veci po svojom, riskla som to. Keď počul, čo jedávam, zastavil ma a povedal, že sa nečuduje tomu, prečo nechudnem. To, že odmietam tuky, znamená, že konzumujem len sacharidy a cukry. Prijímam však toľko energie, koľko v skutočnosti nepotrebujem a ani nespotrebujem. Práve z toho dôvodu sa mi to celé ukladá v podobe tuku na tele.

Čítajte: Výpady zatočia s ovisnutou kožou na zadnej časti stehien: Takto dosiahnete najkrajší zadok a stehná

Toto mi navrhol

Všimol si, že som tvrdohlavá, a preto sme spravili stávku. Povedal, aby som všetky cukry nahradila zdravými tukmi a po mesiaci sa prišla ukázať. Ak vraj neschudnem, bude ma trénovať mesiac zadarmo. Bol to dobrý obchod a tak som to nakoniec riskla. Moj nový jedálniček obsahoval orechy, ryby, morské plody, semienka, kozí syr, kokos, avokádo, olivový olej, zeleninu, šaláty a z ovocia som si dopriala len grapefruit. Po mesiaci som sa postavila na váhu a bola som prekvapená. Zbavila som sa piatich kíl! Dnes viem, že zdravých tukov sa netreba báť, práve naopak.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus