Presunúť na hlavný obsah

Partnerova mama sa nám nasťahovala do bytu: Keď som si myslela, že už je dobre, prišlo k najhoršiemu

Partnerské vzťahy

Niekedy sa veci nevyvinú presne podľa našich predstáv a my sa so situáciou buď zmierime, alebo si určíme vlastné pravidlá.

S Tomášom sme sa do seba zamilovali náhodou. Stretli sme sa na firemnom večierku a to tak, že sme do seba omylom vrazili hneď vo dverách. Celý večer sme strávili rozhovorom, po ktorom nasledovala cesta domov a letmé bozky na schodoch.

Náš vzťah však nabral rýchly spád a hneď po druhom rande nasledovalo vášnivé milovanie v aute pred mojím domom. Trávili sme spolu každú voľnú chvíľu. Víkendové pobyty na horách či v hlavných mestách Európy boli len začiatkom. Prvýkrát som mala pocit, že mi niekto rozumie, chápe ma a robí ma naozaj šťastnou.

Prečítajte si: Po všetkých hádkach sa Peter nášho manželstva pomaly vzdával: Jedna otázka to však celé zvrátila

Po dvoch rokoch však bolo načase posunúť náš vzťah o krok ďalej, a tak som v jedno štvrtkové ráno nechala pre Tomáša na stole okrem rannej kávy i kľúče od nášho budúceho spoločného bytu, ktorý som potajme prenajala. Tomáš mi hneď po prebudení zavolal a mojou ponukou bol nesmierne nadšený. Ešte ten mesiac sme absolvovali spoločné nákupy a samotné sťahovanie.

Všetko vyzeralo tak ideálne. Spoločné milovanie v sprche, žiadni otravní susedia či zbytočné sťahovanie jeden k druhému každé ráno. Problém však nastal, keď sa Tomášova mama dozvedela, že sa jej syn rozhodol so mnou bývať a jej to pri všetkom tom zhone tak nejak zabudol oznámiť.

Mohlo by vás zaujímať: 10 dôvodov, prečo je rodina to najdôležitejšie, čo máme: Mnohé z nich, možno berieme ako samozrejmosť

Hneď od prvého momentu sa náš nový byt stal aj jej domovom. Ráno nám nosila čerstvé pečivo a džús, akoby to bola jej práca. Teda vlastnie nie nám, len jej milovanému synáčikovi. Mne tak dávala najavo, že som absolútne neschopná a mužovi, ktorého milujem neviem pripraviť ani len raňajky. Trávila u nás všetok svoj voľný čas, vysávala, menila a prehadzovala nábytok ako sa jej zachcelo a vždy vtedy, keď sme ja alebo Tomáš boli v práci. Ak náhodou ochorel, nepustila ma k nemu s tvrdením, že jej syn potrebuje dvadsaťštyri hodinovú starostlivosť, ktorú mu ja pri svojom pracovnom vyťažení, bohužiaľ, neviem poskytnúť.

Celých šesť mesiacov som si nahovárala, že sa situácia zlepší, no Tomáš akoby ani nevnímal, čo sa okolo neho deje a už tôbož nie to, že môj vzťah k nemu sa závratne zmenil. Nechcelo sa mi veriť, že budem jednou z tých žien, ktorých vzťah stroskotal na úzkostlivej svokre, preto som vymyslela geniálny plán. Tomášovu mamu som poslala na víkend do kúpeľov, pripravila som chutnú večeru, nahodila sexi bielizeň pod provokatívne červené šaty a čakala som svojho milovaného usadená na gauči.

Inšpirujte sa: Funguje na mužov hra na "nedobytnú ženu"? Táto skutočnosť vás zrejme prekvapí

Keď sa však otvorili dvere, nestál v nich iba Tomáš, ale i jeho matka, ktorú vraj nečakane rozbolela hlava a musela sa okamžite vrátiť domov. Vraj už nedokáže bývať sama, a tak bude nejaký čas prespávať u nás v byte, je predsa veľký. V tom momente môj pohár trpezlivosti pretiekol, a to doslova. V lodičkách  a skrytých podväzkoch som si zbalila veci, Tomášovi som dala posledný bozk na rozlúčku a skôr než mi z očí stihli vyhŕknuť slzy som za sebou zabuchla dvere našej spoločnej budúcnosti.