Strávte Valentína naozaj nezyvčajne: Romantické miesta Európy, kde zažijete naozaj rozprávkový deň lásky

Európa v sebe skrýva niekoľko nádherných miest, ktoré sa oplatia navštíviť i na jeden deň. Krásne reštaurácie, útulné uličky a tajomná atmosféra. Čo viac si k valentínskej romantike priať? Presvedčte sa samy!

Rím je odpradávna miestom zaľúbených

Rím je odpradávna miestom zaľúbených

Zdroj: instagram.com/ontripworld, instagram.com/mleko_w_proszku

Pýcha Andalúzie, krásna Sevilla

Ak ste sa už boli pozrieť v Barcelone či Valencii, tento rok by ste Valentín mali stráviť v nádhernej Sevilly. Toto krásne španielske mesto za jeden deň určite celé nepreskúmate, jeho jadro, nádhernú architektúru a vychýrenú reštauráciu Sevilla však stihnete stopercentne. Užite si svoj deň vo dvojici pri svetle sviečok a príjemnom prímorskom vzduchu.

Prečítajte si aj: Tu si vianočnú atmosféru zaručene užijete: Navštívte najkrajšie miesta v Európe počas Vianoc

Honosný Rím

Nádherný a starobylý Rím láka turistov už niekoľko desiatok rokov a nie nadarmo je plný zaľúbencov. Jeho krása a monumentálnosť sú jednoducho nepopierateľné. Ak vás však unaví potulovať sa uličkami mesta a strácať sa v nich, zájdite si so svojou polovičkou do útulnej reštaurácie Carlomenta, ktorá sa nachádza v srdci Ríma, no i tak svojim návštevníkom poskytuje želaný pokoj a romantiku.

Nezameniteľný Paríž

Mesto beznádejných romantikov vám príde možno ako klišé, no niekedy je dobré staviť na overenú klasiku.  Skúste však svoj romantický pobyt okoreniť výhliadkovou plavbou alebo si len tak požičajte bicykle a nechajte sa unášať vetrom. Paríž je ako stvorený na romantickú túru na bicykli  a vy si podobný zážitok budete pamätať ešte naozaj dlho.

Inšpirujte sa: Najkrajšie mestá v Európe, ktoré sa oplatí aspoň raz za život vidieť: Presvedčte sa sami!

Tak blízko a tak krásna

Ak sa vám nechce kupovať letenky a najradšej by ste zakotvili niekde bližšie, neexistuje lepšia voľba ako susedná Praha. Jej všadeprítomné vežičky, nádherná architektúra a množstvo atrakcií priam lákajú, aby ste sa pre ňu rozhodli v prípade vášho valentínskeho pobytu. Zoberte vašu polovičku na prechádzku kočom, ktorý vás prevedie celým mestom a cíťte sa naozaj ako v rozprávke.

Florencia a jej krásy

Jedno z najkrajších miest Talianska sa vyznačuje svojou skvelou kuchyňou a ešte vychýrenejšou históriou. Ponorte sa do rytmu Florencie a užite si krásny romantický večer v nevšednej reštaurácii Bahrain, ktorá v sebe spája minimalizmus a dokonalosť. Dekoratívna výzdoba a živá hudba vás budú sprevádzať celou romantickou večerou.

Na Benátky netreba zabudnúť

Síce nie sú žiadnou novinkou, Benátky by ste si nemali nechať ujsť ešte predtým, ako naozaj zmiznú z povrchu zeme. Užite si pravú benátsku atmosféru, prejdite sa uličkami a nakoniec si zaskočte na gondolu. Možno vám to nepríde ako nič nové, romantický zážitok je však v tomto prípade naozaj nepopierateľný.

Ktoré z romantických miest sa vám páči najviac?

Sevilla
3
Rím
5
Paríž
2
Praha
18
Florencia
18
Benátky
7
Hlasovalo: 53

Foto:
instagram.com/ontripworld, instagram.com/mleko_w_proszku, instagram.com/canadiangirlmmeetsworld, instagram.com/renatocamo, instagram.com/manoniesn, instagram.com/riga52087, instagram.com/steen.kirsten, instagram.com/travelingsavant_, instagram.com/bestcitybreaks, instagram.com/wonderful_prague, instagram.com/locci88, instagram.com/florencebahrain, instagram.com/yourdiscoveryshop, instagram.com/conocimientogenreal
Zdroj:
EF

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba