VIDEO: Psychologička radí: Čo robiť v prípade, že partner nechce dieťa? Čitateľke Martine nakoniec pomohlo toto

Kým Martina túžila po dieťati, jej partner o deťoch nechcel ani počuť. Všetko sa však po rokoch vzťahu vďaka jednému rozhodnutiu zmenilo.

Jeho názor sa nakoniec zmenil

Jeho názor sa nakoniec zmenil

Zdroj: Profimedia

Martina napriek partnerovmu rozhodnutiu po dieťati túžiť ani po rokoch neprestala. Až neskôr si uvedomila skutočný dôvod, kvôli ktorému jej partner deti nechcel. 

FEMINITY TV: Vypočujte si pohľad na danú problematiku a radu od psychologičky Dáši Ciprichovej

Inšpirujte sa: Máte túto vlastnosť? Presvedčte sa, či vo vás muži vidia len dočasnú partnerku, alebo ženu na celý život

Hoci mala Martina po 30-tke, život si užívať neprestala. Bola majiteľkou podniku a jej práca zahráňala časté stretávanie sa s ľudmi. Práve to ju najviac napĺňalo. Takmer stále a aj vo svojom súkromí potrebovala okolo seba ľudí. Bola otvorená, spoločenská a úplne bezprostredná. Na jednej z akcií stretla Petra. Netrvalo dlho a po niekoľkých stretnutiach sa dali nakoniec dokopy. Až neskôr však zistila, že je úplne iný, ako si myslela. Bol uzavretý, mal rád samotu a hlavne pokojný štýl života. Napriek tomu jej na večierky a akcie chodiť nezakazoval. On sám sa ich však len málokedy zúčastnil. Všetko medzi nimi vyzeralo byť v poriadku, až kým neprišla reč na dieťa. Takmer všetky Martinine kamarátky to mali už za sebou, alebo boli v očakávaní, iba ona nie. 

On však deti nechcel

Keď navrhla Petrovi, aby si spravili dieťa, nesúhlasil. Najskôr potreboval čas, potom sa na to ešte necítil a po dvoch rokoch to s prehováraním vzdala. V tom čase dostal Peter ponuku, kvôli ktorej musel odísť minimálne na tri roky do zahraničia. Pre Martinu to znamenalo rozhodnutie sa medzi podnikaním a partnerským životom mimo Slovenska. Nakoniec sa rozhodla odísť spolu s ním. Ich život sa zmenil hlavne v tom, že mali viac času na seba a ona sa začala venovať hlavne domácnosti a Petrovi. O pár mesiacov na to otehotnela. Nespravila to však za jeho chrbtom, ale on sám nakoniec názor zmenil. Hlavným dôvodom vraj bolo to, že predtým nemal v Martine pocit istoty. Keď sa však kvôli nemu presťahovala vedel, že zrejme nebude len ďalším v poradí a ona sama bude mať na dieťa čas, ktorý nikdy predtým nemala.

Čítajte aj: 7 dôvodov, prečo by ste svojmu dieťaťu nemali dávať odmalička všetko: Šiesty bod by ste určite zažiť nechceli

Ak sa nachádzate v podobnej situácií, možno vám pomôže aj rada skúsenej psychologičky. Všetko vraj závisí od toho, akou partnerkou ste vy sama.

Foto:
Profimedia, Video: Ján Zemiar
Zdroj:
DD

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba