Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Úspešná fitneska Olívia Pohánková prezradila tajomstvo štíhlych bokov: Nie je za tým žiadny konkrétny cvik

Fitness

Olívia sa vo svete fitness pohybuje už niekoľko rokov. Poradí vám, ako si vypracovať kritickú partiu tela, konkrétne boky.

Ak patríte k ženám, ktoré priberajú hlavne na bokoch, toto vám pomôže vašu malú nedokonalosť vyriešiť. Olívia nám v rozhovore prezradila, čo robiť a čomu sa naopak vyhnúť.

FEMINITY TV: Vypočujte si celý rozhovor s fitneskou Olíviou Pohánkovou, v ktorom sa dozviete všetko, čo potrebujete robiť na to, aby ste si vypracovali štíhle boky

Prečítajte si: 7 cvikov s vlastným telom: Týmto chybám sa vyhnite, ak chcete vidieť na sebe výsledky a necvičiť márne

Tentokrát to nebude o žiadnom konkrétnom cviku, či jedle, ale o celkovom úbytku tuku, ktorého sa v prvom rade potrebujete zbaviť. Vypracovať si štíhlejšie boky je preto doslova beh na dlhú trať, ale ak to nevzdáte, nakoniec uvidíte výsledky. "Podstatná je strava, ale samozrejme je potrebné pridať aj kardio. Všetko je to otázka tukových zásob, preto neexistuje konkrétny cvik, ktorým by sme zmenili boky, ktoré sa skladajú z tukov."

Ak náhodou nepatríte k fanúšikom dlhých behov, na výber máte iný druh kardia, akým je napríklad bicykel, turistika, či plávanie. Bez kardia to však nepôjde. "Odporúčam buď intenzívne kardio, ktoré je kratšie a trvá maximálne 20-25 minút, alebo dlhšie pri menšej intenzite kľudne aj 40-45 minút." Olívia nám tiež prezradila, ako často by sme mali kardio cvičenie praktizovať. "Ja by som odporučila tak 2 až 3-krát do týždňa, ale záleží na tom, ako veľmi chce človek schudnúť." Okrem kardia je v chudnutí dôležitá samozrejme strava a pravidelnosť.

Inšpirujte sa: VIDEO: Sexi fitneska Olívia Pohánková prezradila tri cviky, pomocou ktorých si vybudujete perfektný zadok

"Jedálniček by sa mal skladať z 5 až 6-tich porcií. Nemali by sme konzumovať veľa rýchlych cukrov, múky a vyprážaných jedál. Zamerajte sa skôr na zdravé tuky, ktoré obsahuje avokádo, orechy, olivové a kokosové oleje. Sacharidy by som čerpala z ryže, ovsených vločiek, či niektorých druhov ovocia."