Presunúť na hlavný obsah

Týchto 7 potravín zaraďte do svojho jedálnička: Nielenže vám prečistia krv, ale i detoxikujú vaše telo

Zdravie

Počas celého dňa prijmeme do tela veľké množstvo nežiadúcich látok. Či už vzduchom, potravou alebo kozmetickými prípravkami. Vďaka týmto potravinám sa ich však poľahky zbavíte.

1. Jablko je viac než len ovocie

Jablko je nielen chutným ovocím, ale i obrovským zdrojom vitamínov, minerálov, vlákniny a fitonutrientov, ktoré pomáhajú prečiťovať telo. Zároveň však zložky jablka pomáhajú produkovať oveľa viac tráviacich štiav, vďaka čomu sa pečeň poľahky zbavuje prijatých toxínov. Jablká sa však možu pochváliť i vysokým obsahom rozpustnej vlákniny, ktorá viaže ťažké kovy a nadbytočný cholesterol a pomáha tak prečisťovať krv vo vašom tele.

2. Cesnak a jeho nespočetné priaznivé účinky

Cesnak vo svojej surovej podobe obsahuje veľké množstvo síry, ktorá prirodzene pomáha telu zbavovať sa nahromadených toxínov. Zároveň však rovnako tak stimuluje procesy v pečeni, ktoré zabezpečujú tvorbu enzýmov potrebných na prečisťovanie krvi. Netreba však zabudnúť aj na jeho zázračné účinky v boji s parazitmi a baktériami, ktorých sa práve vďaka nemu vaše vnútorné orgány poľahky zbavia.

Prečítajte si: Porovnali sme biele jogurty a našli tie, z ktorých nebudete priberať: Na tieto výživné látky by ste sa mali zamerať

3.  Mrkva pomáha nielen pri opaľovaní

Táto, všade dostupná, zelenina, na ktorú sme zvyknutí už od detstva je obrovským zdrojom vitamínov typu A, B6, C a K, rovnako ako draslíka a glutatiónu, ktoré sa starajú o prečistenie pečene. Najlepšie však je, ak si mrkvu doprajete v surovom stave, keďže jej varenie či pečenie takmer úplne zničí obsah glutatiónu. Preto odporúčame večerné pochrumkávanie baby mrkvy v kombinácii s hummusom či jej nastrúhanú verziu v podobe šalátu.

4.  Listová zelenina  je naozaj prírodný čistič

Zelenina ako špenát, brokolica či kapusta, dokážu telu neuveriteľne pomôcť a prečistiť ho naozaj od hlavy po päty. Nielenže obsahujú vlákninu, ktorá zasýti a prečistí tráviaci systém, ale aj obrovské množstvo vitamínov a minerálov, ktoré viditeľne pomáhajú posilňovať imunitný systém a zabraňujú usádzaniu ťažkých kovov v krvi.

Neprehliadnite: 7 spôsobov ako vyčistiť vaše telo v jarných dňoch: Nabehnite na nový životný štýl, ktorý detoxikuje váš organizmus!

5.  Citróny nikdy neboli účinnejšie

Práve citróny sa používajú na aktivovanie pečene tak, aby začala produkovať potrebné množstvo čistiacich enzýmov. Aj pohár vlažnej vody s citrónom hneď ráno dokáže zalkalizovať vaše telo natoľko, že sa vaše enzýmy postarajú o pretvorenie toxínov na zložky rozpustné vo vode, ktorých sa vaše telo poľahky zbaví močom. Zároveň, konzumáciou citrónov pomôžete aj svojej pečeni. Vitamín C totiž potrebuje k tvorbe glutatiónu ako soľ.

6.  Ľanové semienka vedú i pred chia

Obyčajné ľanové semienka svojím obsahom omega 3 nasýtených kyselín predčia veľa iných potravín. Okrem boja s toxínmi, sa starajú aj o udržiavanie nízkej hladiny cukru v krvi a sú jednou zo superpotravín plných vitamínov a minerálov, ktoré dodajú telu naozaj to, čo potrebuje, a to bez zbytočného priberania.

Nenechajte si ujsť: Vyskúšajte si jeden týždeň s týmto detox menu: Tomuto sa vyhnite a toto počas dňa jedzte!

7.  Zázračná sila čučoriedok

Čučoriedky sa považujú za naozaj zázračnú potravinu.  Svojimi antioxidačnými a antibakteriálnymi účinkami dokážu vyčistiť krv od toxínov a voľných radikálov naozaj rýchlo a úspešne. Stačí, keď si ich zopár pridáte do raňajkových vločiek alebo zabalíte so sebou do práce a pochutnáte si na nich na desiatu. Čučoriedkami naozaj nič nepokazíte.

Akú detoxikačnú potravinu uprednostňujete vy?

spolu hlasovalo 428 ľudí

Jablko
184
Cesnak
95
Mrkva
16

 

- Najčítanejšie -