Presunúť na hlavný obsah

Čo sa stane s vaším telom, ak prestanete piť alkohol? Vďaka týmto pozitívnym účinkom sa ho budete chcieť vzdať nadobro

Zdravie

Zmeny vášho organizmu po vysadení alkoholu sú priam neuveriteľné. Dali by ste sa na tento experiment?

Pohrávali ste sa už niekedy s myšlienkou, že na istý čas vyradíte zo svojho „jedálnička“ alkohol? Poznáme dôvody, prečo sa to zaručene oplatí. Zmeny na vašej hmotnosti, pokožke a bankovom účte sú len začiatkom...

Prečítajte si aj: 7 spôsobov ako vyčistiť vaše telo v jarných dňoch: Nabehnite na nový životný štýl, ktorý detoxikuje váš organizmus!

Spoločenský život

Vychádzame z faktu, že nepatríte k žiadnym alkoholikom alebo ľuďom, ktorí trpia vážnym problémom v pití alkoholu. Vieme však, že príležitostí na drink s priateľmi je mnoho a rodinných osláv pribúda stále viac a viac. Povedzme si pravdu, že alkohol sa vo vašom živote objavuje pomerne často, bez ohľadu na to, či ho vyhľadávate alebo nie. Pohár dobrého vína na rande, exotický drink vo večernom bare či narodeninové šoty na kamarátkinej oslave sú skrátka súčasťou vášho spoločenského života. Viete si predstaviť, že by ste sa tejto časti nadobro vzdali?

Nový životný štýl

Nejde ani o to, že by vám alkohol vyslovene chýbal. Neviete si však predstaviť, že vaším večerným drinkom sa stane minerálka a obľúbené mojitto si budete objednávať vo forme nealko. Ide o to, uvedomiť si svoju motiváciu a hodnoty, na ktorých vám najviac záleží. Nepozerajte sa okolo seba na ľudí a priateľov. Ide o vaše telo a zdravie, ktoré je dôležitejšie ako všetko ostatné. Nakoniec to aj vaši známi a priatelia pochopia a nebudú vás zakaždým prehovárať, či si nedáte aspoň jeden pohárik.

Začiatok

Vzdať sa alkoholu nie je vôbec náročná záležitosť a nepotrebujete sa na ňu špeciálne pripravovať, ako pred rôznymi detoxikačnými diétami. Jednoducho prestaňte, ak to uznáte za vhodné a uvidíte, že váš organizmus začne postupne reagovať. Je dôležité mať potrebnú motiváciu a chuť napredovať, ako vo všetkom, do čoho sa pustíte a preto, ak sa rozhodnete detoxikovať svoj organizmus, zotrvajte minimálne 3 mesiace. Pomáhať vám pri tom bude aj túžba po výsledku a zisteniu, čo všetko to s organizmom človeka urobí.

Pokožka

Prvé výsledky uvidíte na vašej pokožke. Práve tá bude oveľa jasnejšia a vypnutejšia ako predtým. Alkohol je známym dôvodom pre rôzne zápaly v tele, a preto je aj zodpovedný za vznik akné. Po jeho vysadení sa môžete tešiť na zázračné zmiznutie rôznych nedokonalostí a usadenín na vašej pleti. Prvý dôvod, pre ktorý sa to naozaj oplatí vyskúšať. Ďalším zistením bude, že vaše tmavé kruhy a vačky pod očami začnú ustupovať a nakoniec celkom zmiznú. Žiaden očný krém nedokáže také zázraky s okolím vašich očí, ako vysadenie alkoholu.

Hmotnosť

Po stopnutí alkoholu budete piť prirodzene oveľa väčšie množstvo vody, na aké ste boli zvyknutí. Zároveň vás už nebude nič vysušovať a vaše telo bude, naopak, dostatočne hydratované. Práve to je jeden z faktorov, ktorý je zodpovedný na úbytku vašej hmotnosti. Už po prvých týždňoch vášho detoxu si všimnete radikálny úbytok na váhe a vaše telo bude prečistené. Miešané drinky sú zároveň zmesou vysokých kalórií a preto sa pri jeho náhrade bude vaše telo cítiť celkom inak.

Stav na účte

Jedným z benefitov bude aj stav bankového účtu. Mesačne spotrebujete na kúpu rôznych destilátov až 100 eur, čo nie je malá čiastka. Počas vášho experimentu zistíte, že máte oveľa viac peňazí než predtým a pochopíte, aké to bolo zbytočné plytvanie. Príjemná súčasť vašej výzvy, ktorá naozaj poteší každého z vás.

Mohlo by vás zaujímať: Jarný C-etox pre vašu pleť: 5 TOP trikov, ako si s „céčkom“ na jar vyčistíte pleť a vyžehlíte vrásky

Psychická pohoda

Asi najväčšiu zmenu, ktorú si na sebe všimnete, bude psychická pohoda a celková nálada. Počas vášho spoločenského života, rôznych osláv a nočných párty ste si určite všimli vašu častú ospalosť. Alkohol spôsobuje, že sa vaše telo cíti unavené oveľa skôr než v iné dni a jeho nadmernou konzumáciou sa tento stav zhoršuje. Je možné, že aj v dni, keď ste nepili, vaša energia klesala na bod mrazu. S tým úzko súvisí aj vaša nálada a psychická pohoda. Vaše pocity na druhý deň vám spôsobovali podráždenosť, úzkosť a zmätenosť. Pri tomto testovaní zistíte, že sa cítite oveľa pozitívnejší, plní energie a najmä v celkovej pohode.

- Najčítanejšie -