Presunúť na hlavný obsah

7 odporúčaní fitnes trénera ako predísť zmenšeniu poprsia pri cvičení: Ak dodržíte tieto kroky, zachováte si krásne prsia

Fitness

Ako byť fit, mať pekné telo a zároveň zaručiť, aby prsia neochabli, zbytočne sa nezmenšili? Tak na túto problematiku sme sa tentoraz spýtali fitnes trénera Michaela Achbergera.

Zmenšenie a ochabnutie poprsia je častým javom žien, ktoré sa snažia schudnúť. A keďže prsia sú plné tukových žliaz, tak jednoznačne medzi prvými partiami prsia sa začnú zmenšovať, prípadne môžu ešte ochabnúť. Ale nič nie je úplne stratené. Pozrite si moje tipy, ako spevniť ochabnuté prsia a navrátiť im tvar.

Najlepšie problému predchádzať

Hlavným problémom u povoleného poprsia je vyťahaná koža. Ak je koža povolená len trochu, tak možno tento problém napraviť, ale ak máme kožu vyťahanú priveľa, tak vám pravdepodobne neostane nič iné, než plastická operácia. A preto je veľmi dôležité snažiť sa tomuto problému predchádzať, už v priebehu tehotenstva, keď sa neustále natierajte hydratačnými krémami. Natierate poprsie, ale aj okolie bruška, aby sme eliminovali vznik strií. Treba sa natierať aj 3x denne. Samozrejme, neplatí to len pre tehotné mamičky, ale aj pre ženy, ktoré dodržiavajú redukčnú diétu.

Prečítajte si: 7 cvikov, ktoré by ste mali robiť po 30-tke, aby ste predišli nahromadeniu tuku v oblasti brucha

Ako zmierniť zvädnuté poprsie a navrátiť pokožke pružnosť?

Prsia sa u ženy veľmi ťažko tvarujú, pretože k peknému poprsiu potrebujete dve hlavné veci. Svaly a tuk. Pevné prsné svaly nám pomôžu prsia zdvihnúť a spevniť, tuk vám naopak pomôže s pekným tvarom.

Krok 1: Nebyť vychudnuté

Pri chudnutí sa logicky zbavujete tuku a u väčšiny z vás, dochádza k úbytku najskôr v oblasti poprsia. Bohužiaľ, trendom dnešnej doby je vážiť 30 kilogramov aj s posteľou, ale musíte mať na pamäti rovnicu: Žiadny tuk = Žiadne prsia. Netvrdím, že by ste mali byť tučné, ale ak chcete mať krajšie poprsie, tak nejaké to kilo (maximálne 5kg) navyše neuškodí. Budete stále sexi, a k tomu aj s plnším výstrihom.

Krok 2: Masáže

Ak máme na tele vyťahanú kožu, je vhodné si zaobstarať masážnu žinku. Žinkou si pri kúpeli masírujete povädnutú pokožku krúživými pohybmi a to po dobu 2-3 minút. Masáže vám pomôžu zvýšiť krvný obeh a pokožke sa postupne začne navracať jej pružnosť.

Krok 3: Sťahovacia bielizeň

Sťahovacia bielizeň sa vždy používa po plastických operáciách, aby nedošlo k poškodeniu tvaru operovanej oblasti tela. A doktori veľmi dobre vedia, čo robia, pretože v dnešnej dobe si môžete kúpiť sťahovacie bielizeň, ktoré cielene prekrvuje pokožku. Pri dlhodobejšom nosení pomôže toto prádlo vrátiť elasticitu pokožke.

Krok 4: Veľa tekutín

Aby bola naša pokožka zdravá a dostatočne elastická, tak je nutné piť veľa tekutín. Voda vám pomôže navrátiť pokožke jej pevnosť a tiež elasticitu.

Krok 5: Stále natierať

Aj keď už povolenú kožu máme, tak je dôležité natierať sa a veľa. Krémy vám pomôžu kožu hydratovať a prekrviť. Čím je viac prekrvená koža, tým lepšia je regenerácia a obnova pružnosti. Vyhľadávajte tie, ktoré sa špecializujú na obnovu pružnosti.

Neprehliadnite: Eva chcela schudnúť a spočiatku sa jej to darilo: Keď však prišiel jej manžel, celý progres nabral nečakaný spád

Krok 6: Striedanie teploty

Pri sprchovaní môžete okrem masáže, dosiahnuť prekrvenie tiež striedaním teploty vody. Nechajte 5 sekúnd tiecť horúcu a 5 sekúnd studenú vodu, takto striedajte aspoň po dobu 3 minút a najlepšie opakujte každý deň.

Krok 7: Trpezlivosť

Obnova elasticity kože je beh na veľmi dlhú trať. Prvé výsledky neuvidíte hneď, ale až po niekoľkých týždňoch, u niekoho až po niekoľkých mesiacoch.

A ako na tie svaly?

Už vieme, ako sa o poprsie starať a teraz sa pozrieme, ako trochu pomôcť prírode, aby vaše prsia boli aspoň o kúsok zdvihnuté.

Kľuky

Zaujmeme východiskovú pozíciu v kľuku a s nádychom ohneme ruky a ideme hruďou k zemi. Chvíľu dole vydržíme a s výdychom sa vraciame späť. Pri pohybe dolu tlačíme lakte od tela. Ak je pre vás pánske kľuky príliš ťažké, tak položíte na zem kolená.

Rozpažovanie

Ľahneme si na zem, zdvihnite nohy hore a rozpažíte. S výdychom zdvihneme pomaly ruky k sebe až hore, následne pomaličky pomaly pokladáte. Pri cvičení môžete používať aj malú záťaž v obidvoch rukách.

- Najčítanejšie -