Presunúť na hlavný obsah

Niekoľko trikov, ktoré vám pomôžu viac zapôsobiť v práci: Po tomto budete mať zvýšenie platu na dosah

Kariéra

Skĺbiť šťastie v súkromí a sľubnú kariéru nie je jednoduché a nikdy nebolo. S týmito tipmi to však pôjde oveľa ľahšie.

1. Nerobte len to, čo sa vám páči

Samozrejme, že nie každá úloha, ktorá vám bude v práci pridelená je pre vás ako stovrená a budete sa na ňu nesmierne tešiť. No práve fakt, že sa ochotne pustíte aj do práce, ktorá iným takpovediac nevonia a aj vy by ste si ju najradšej s niekým vymenili, o vás veľa hovorí. Hlavne to, že sa nebojíte žiadnej výzvy a dokážete sa zaprieť, ak je treba.

2. Nie musíte, ale chcete

Rovnako dôležitým faktorom je aj váš postoj k práci. Ak chcete zapôsobiť, musíte si hlavne uvedomiť, aký postoj máte k svojej práci a ako navonok pôsobíte. Presvedčte samých seba, že naozaj chcete robiť to, do čoho ste sa pustili a za čo ste platení. Len so správnym prístupom si vaše odhodlanie a chcenie všimnú i ostatní a patrične ho ocenia.

Prečítajte si: Vďaka týmto veciam ušetríte peniaze každý deň: Stačí, ak sa budete držať týchto pravidiel

3. Predĺžené prestávky vás na výslenie nedostanú

Každý si najradšej ukrojí z voľna o trochu viac. Pár minút naviac z obeda, z poobednej prestávky, nejaká ta sekunda navyše na záchode. Takýmto štýlom sa však ďaleko nedostanete a k povýšeniu tobôž nie. Práve ochota urobiť si svoju prácu a pracovať vtedy, kedy sa pracovať má, je už dnes skôr raritou ako bežnou vecou.

4.  Priority, priority a ešte raz priority

Ak aj máte toho veľa a nebodaj nestíhate, pokoj. Na nikoho nezapôsobíte tým, že budete vyzerať nanajvýš chaoticky a vaše výsledky ani po týždni či mesiaci nebudú dostatočné. Podstata je v stanovení si priorít, ktorých sa nezabudnete držať, a ktoré vám pomožu zvládnuť postupne všetky pracovné úlohy ľavou zadnou.

Nenechajte si ujsť: Slovenka Andrea maľuje tenisky originálnym spôsobom: Vďaka svojej vášni a profesionalite získala zaujímavé zákazky

5.  Trochu navyše nikomu neuškodí

A keď sme už pri množstve práce, ak stíhate, pokojne si vypýtajte nejakú tú prácu navyše. Samozrejme, že by ste nemali zabúdať na svoj voľný čas, no ak nebodaj nemáte čo robiť a práca vás baví, ukáže svojmu šéfovi, čo dokážete. Nejaká tá hodinka navyše alebo vyriešený problém si totiž určite zampamätáte nielen vy, ale hlavne on.

6.  Vždy sa dá niečo nové naučiť

Ak už svoje povinnosti ovládate aj v spánku, prečo sa nenaučiť niečo nové? Hlavne ak ašpirujte k vyššej pozícii, skúste sa od svojich kolegov a nadriadených učiť novým skúsenostiam a naberajte inšpiráciu. Nikdy neviete, kedy sa náhle zmení vaša pozícia a to, čo ste dovtedy len pozorovali a snažili sa osvojiť si, je odrazu náplňou vašej práce.

Inšpirujte sa: 11 vecí, ktoré skutočne úspešné ženy nerobia: Vyhnite sa im a dosiahnete svoje ciele oveľa ľahšie

7.  Trpezlivosť je základom

A hlavne, nikam sa neponáhľajte. Úspech prichádza tvrdou prácou a naozaj postupne. Krok za krokom si v práci vybudujete meno aj dôveru. Len sa netrápte tým, že sa už rok či dva nič nezmenilo. Bez práce predsa nie sú koláče, tak tvrdo do toho!

Čo podľa vás najviac stojí za povýšením?

spolu hlasovalo 187 ľudí

Kontakty
158

- Najčítanejšie -