Presunúť na hlavný obsah

Prečo by ste nikdy nemali túžiť po inom výzore: Naučte sa žiť podľa týchto bodov a váš život bude jednoduchší

Zábava

Naučte sa neporovnávať svoj zovňajšok s výzorom niekoho iného a vážte si samu seba preto, kým skutočne ste.

V dnešnom svete, ktorý je plný dokonalých fotografií na instagrame či prekrásnych modeliek v magazínoch je veľmi ťažké neporovnávať svoj výzor s niekým iným. Je dôležité si však uvedomiť, že to všetko, čo vidíte na sociálnych sieťach, v reklamách či na titulkách časopisov je sčasti fikcia. Uvedomte si, že túžba po inom výzore a porovnávanie samej seba s inými ženami  nie je prospešné pre vašu psychiku a vnútorný pokoj a preto bude najlepšie, ak sa tohto zlozvyku zbavíte nadobro!

Mohlo by vás zaujímať: Akými pravidlami by ste sa mali riadiť, ak sa chystáte na dovolenku s kamarátkami? Nezabúdajte na bod 7!

Prinášame vám niekoľko bodov, ktorými by ste sa mali riadiť

Nikto nie je taký výnimočný, ako vy!

Na svete existuje mnoho ľudí, ktorí sa snažia vyzerať ako niekto iný či dokonca kopírovať jeho správanie. Trend celebrít, modeliek a známych osobností manipuluje ľudí k tomu, aby vyzerali čo najviac ako oni. Skúste v sebe nájsť jedinečnosť a originalitu, ktorú nemá nikto iný okrem vás. Využite vo svoj prospech všetky svoje nedokonalosti či vlastnosti, ktorými sa môžete pochváliť len vy. Uvidíte, že ľudia to ocenia oveľa viac ako nejakú lacnú kopiráciu.

Naučte sa milovať samého seba

Veta, ktorú ste počuli už snáď miliónkrát! Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako náročné to môže byť? Dokážete sa mať úprimne radi so všetkým, čo k vám patrí? Ženy majú vždy tendenciu nájsť na sebe nedostatky, čo sa týka výzoru a túžia po tom, čo nemajú. Táto vlastnosť je veľmi zlá pre vaše psychické zdravie a čím skôr sa naučíte milovať samého seba, tým lepšie to bude pre vás.

Prestaňte sledovať „dokonalé“ ženy

Tento bod slúži ako veľmi dobrá terapia, ktorá vám pomôže zbaviť sa pocitu závisti či túžby po inom výzore. Jednoducho si na instagrame či inej sociálnej sieti prestaňte odoberať krásne modelky, ktoré vás vo veľa smeroch toľkokrát iritujú. Uvidíte, ako vám padne kameň zo srdca, keď vás odrazu prestanú „prenasledovať“ ich dokonalé postavy a vyretušované fotografie. Sledujte reálne kamarátky, ktoré si ceníte pre dôležitejšie hodnoty, než akým je povrchný výzor.

Nebuďte závislé na pohľade do zrkadla

Ďalším skvelým pomocníkom pri vašej „odyvkačke“ bude eliminovanie zrkadiel z vášho bytu. Aj vy máte vždy po ruke malé zrkadielko, ktorým si kontrolujete doslova každý chlp? Nebuďte posadnuté svojím výzorom a skúste vydýchnuť a sústrediť sa na dôležitejšie veci.

Nepýtajte sa svojho partnera, či ste schudli

Prestaňte sa za každým pýtať vašej polovičky, či ste už konečne schudli alebo naopak. Vo všeobecnosti je vášmu partnerovi úplne jedno či máte kilo alebo dva navyše. Zbytočne si tým len privolávate hádky a možno aj depku. Buďte v pohode s tým, ako vyzeráte a neriešte každý centimeter na vašom tele. Túto zmenu zaručene ocení aj váš partner.

Prečítajte si aj: Akými múdrosťami sa riadili najväčšie dámy histórie? Princezná Diana a Audrey Hepburn poznali tajný recept na pôvab

Vážte si samú seba

V poslednom bode je dôležité vážiť si samu seba, takú aká ste. Naozaj si uvedomte, že trápiť sa pre výzor je nezmyselná vec, ktorá v konečnom dôsledku škodí len a len vám. Naučte sa prijať svoje skutočné ja a vážiť si svoju osobnosť. Pretože nie je nič krajšie ako žena, ktorá verí v same seba a srší okolo seba istotu.