Malá zmena v jedálničku, ktorá vás zbaví nadbytočných kilogramov a závislosti na sladkostiach: Vyskúšate?

Ak máte často chuť na niečo sladké a bez sladkostí si svoj deň predstaviť nedokážete, možno robíte aj vy počas raňajok túto chybu.

Zdroj: Profimedia

Už keď sme boli malé deti, bez sladkých raňajok sme deň jednoducho nezačínali. Palacinky, sladké cerálie, ovocie. Avšak práve v týchto kombináciách sa skrýva príčina priberania, pocitov hladu a chuti na sladké.

Čítajte aj: Inšpirujte sa jedálničkom sexi fitnesky Michelle Lewin: Takto sa stravuje počas jedného dňa

Pokiaľ sa chcete zbaviť závislosti na sladkostiach a sladkom jedle, vyskúšajte túto malú zmenu. Nezmenia sa vám len chute, ale aj kilá pôjdu dole o niečo rýchlejšie.

Vymeňte sladké raňajky za zdravé tuky

Sladké raňajky vás na príliš dlhú dobu nezasýtia, práve naopak. Už po hodine či dvoch máte chuť na niečo ďalšie. Ani si nevšimnete a týmto spôsobom skonzumujete extra kalórie každý deň, ktoré sa na vás pri nedostatočnom pohybe postupne nalepia. Vyskúšajte malú zmenu a vymeňte sladké raňajky za potraviny, ktoré vás nasýtia na dlhšiu dobu a nepriberiete z nich ani gram tuku. Ide o zdravé tuky v kombinácií s bielkovinami, ktoré dokážu udržať hladinu cukru v krvi v ideálnej rovnováhe. Na raňajky siahnite po vajíčkach so zeleninou, kozom syre alebo po nesolených orieškoch, ktoré môžete skombinovať so špenátom a uhorkou. Skvelou a chutnou voľbou je tiež avokádo, losos, či orechové maslo.

Aj keď sa vám to na prvý pohľad môže zdať ako jedlo vhodné na obed, či na večeru, nenechajte sa pomýliť. Zdravé tuky sú súčasťou mnohých jedálničkov úspešných športovcov a ľudí, ktorí si na svojej váhe dávajú záležať. Ak napriek všetkému potrebujete na raňajky niečo sladké, dajte si na začiatok polovicu grapefruitu, či hrsť čučoriedok. Tieto dva druhy ovocia vašej postave neublížia hlavne vďaka nízkemu obsahu sacharidov.

Mohlo by vás zaujímať: Premena tejto ženy nestála na prísnych diétach, ale na triku, ktorý si s radosťou osvojíte aj vy: Inšpirujte sa!

Okrem iného potraviny s obsahom zdravých tukov pomáhajú telu spracovať vitamíny, ktoré sú rozpustné práve v tukoch, posilňujú imunitný systém a zdravú stavbu kostí. Z konzumácie tukov by ste nemali mať strach, lebo práve oni sú zodpovedné za vašu skvelú postavu, zdravie a efektívne chudnutie.

Akému jedlu dávate na raňajky prednosť?

sladké kombinácie
75
potraviny s obsahom zdravých tukov
124
neraňajkujem
42
Hlasovalo: 241

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba