Presunúť na hlavný obsah

3-dňová výzva na zbavenie sa nafúknutého bruška: Toto vyskúšajte čo najskôr

Chudnutie a diéty

Ak vás často trápi nafúknuté brucho a neviete si s ním dať rady, možno vám pomôže nasledujúca výzva, ktorá by vás problému mala zbaviť. Vyskúšate?

To, že máte nafúknuté brucho, môže byť dôsledkom niekoľkých vecí. Prvou je samozrejme strava, druhou možná alergia na jedlo, nedostatok pohybu, spánku, lieky, či dlhodobý stres.

Čítajte aj: 6 faktorov, od ktorých závisí spaľovanie našich tukov: Tomuto sa vyhnite, spomaľujete si tým metabolizmus

Pokiaľ ste sa rozhodli s týmto problémom zabojovať, dajte do toho všetko, nepodvádzajte a hlavne dajte šancu aj iným metódam, než tým, ktoré ste volili doteraz. Uvedomte si, že je to vaše telo a rozhodnutie tiež robíte iba vy. Tentokrát to bude o strave, cvičení a hlavne vašom prístupe.

Tri dni po sebe dodržiavajte nasledujúci scenár

  • pohár vlažnej vody na prázdny žalúdok
  • krátke cvičenie, strečing a dýchanie
  • zdravé tuky na raňajky
  • ľahší a pestrý obed
  • pitný režim (voda, čaj)
  • pridajte do jedálnička: melón, lesné ovocie, ananás, orechy, ryby, chudé mäso, kozie syry, šaláty, čerstvú zeleninu, cuketu, mrkvu, hummus
  • toto z jedálnička odstráňte: biely cukor, múka, sýtené nápoje, sladké vody, sladkosti, fast food, vyprážané jedlá, ťažko stráviteľné potraviny, kravské mlieko a tučné syry
  • večera zložená z komplexných sacharidov
  • prechádzka po večeri
  • minimálne 7 hodín spánku

Najlepšie spravíte, ak začnete svoj deň pohárom vlažnej vody a krátkym cvičením. Stačí, ak si pôjdete zabehať na 10 minút, ponaťahujete sa, vystrečujete a hlavne sa budete vedieť sústrediť na dýchanie do brucha, ktoré vám naštartuje trávenie. Pridajte k tomu zopár drepov, či preskokov cez švihadlo. Na raňajky si doprajte zdravé tuky, či bielkoviny v kombinácii so zeleninou. Siahnite po nesolených orieškoch, údenom lososovi, rybe, hummuse, či vajíčkach. Jedno z týchto jedál skombinujte so zeleninou. Snažte sa jesť čo najviac čerstvých potravín.

 

Príspevok, ktorý zdieľa @delightful.vibes,

Vyskúšajte aj: 21-dňová výzva pre štíhle bruško do plaviek: Toto je zoznam jedál a krátke cvičenie na doma!

Na obed si dajte niečo ľahšie a vaša večera nech pozostáva z komplexných sacharidov. Ryža, či sladké zemiaky sú ideálnou voľbou. Tukom sa však na večeru vyhnite. Po večeri si doprajte rýchlejšiu chôdzu, alebo prechádzku okolo domu a posledné jedlo zjedzte najneskôr tri hodiny pred spaním.

Prečítajte si: Päť potravín, ktoré vás zbavia ranného nafukovania: Štíhle bruško na počkanie!

Ak chcete pre svoje telo spraviť viac, pridajte do každého z týchto dní minimálne 30-minútové cvičenie počas dňa a nasledujúce cviky na brucho. Tiež zabudnite na stres, jedzte v pokoji a nebuďte príliš sebakritická. Jednoducho si to užite a majte sa rada. Váš žalúdok totižto každodenný stres dlhodobo uniesť nedokáže.

VIDEO: Zacvičte si nasledujúce krátke cvičenie na štíhle brucho aspoň raz za deň

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus