VIDEO: Režisér Ján Svěrák o novom filme Po strništi bos: Jeho hlavná myšlienka vás inšpiruje

Ján Svěrák má na svojom konte niekoľko úspešných filmov a zdá sa, že jeho najnovšie dielo zožne rovnaký úspech ako tie predošlé. Syn legendárneho scenáristu Zdenka Svěráka má jednoducho talent.

Ján Sveřák o novom filme Po strništi bos

Ján Sveřák o novom filme Po strništi bos

Zdroj: Vlado Anjel

Len pred pár dňami sme mali možnosť vidieť nový film talentovaného režiséra Jána Svěráka, Po strništi bos a musíme uznať, že nás svojím obsahom a prevedením zaujal. Jeho tvorca Ján Svěrák vytvoril opäť niečo, čo vás osloví a zároveň dostane zaujímavým dejom.

FEMINITY TV: Rozhovor s tvorcom filmu Jánom Svěrákom o novom filme a o vzťahu s otcom Zdenkom Svěrákom

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Známe osobnosti sa stretli na premiére filmu Čiara: Štýlová Karin Haydu či charizmatický Tomáš Maštalír

Pokiaľ si spomínate na film Obecná škola, kde si zahral svoju rolu aj samotný otec Jána Svěráka, Zdeněk, nový film Po strništi bos si nenechajte ujsť. Práve on je totižto akýmsi pokračovaním Obecnej školy z roku 1991.

Samotný režisér nám prezradil, čo bolo jeho inšpiráciou tentokrát: "Myslím, že to vzniklo, keď sme natáčali dokumentárny film Tatínek a ja som si s ním v tom období vyšiel na miesta, kde trávil detstvo. Práve tam mi začal rozprávať svoje spomienky. Kúzelné bolo, že si vo svojich 72 rokoch začal spomínať na to, keď mu bolo osem."

Myšlienka a posolstvo celého filmu má však hlbší význam, ako len pohľad na spomienky z detstva: "Keď sme na filme pracovali, tak sme to celé postavili na odvahe."

Inšpirujte sa aj: Herečka Zuzana Mauréry výrazne schudla a vyzerá úžasne: Pozrite, aký outfit a postavu predviedla v spoločnosti

Foto:
Vlado Anjel, Video: Vlado Anjel
Zdroj:
DD

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba