Presunúť na hlavný obsah

2-týždňová výzva na dosiahnutie štíhlejších bokov: Týchto 7 potravín zaraďte do jedálnička čo najskôr

Chudnutie a diéty

Strava je základom všetkého a preto pokiaľ chcete mať štíhlejšiu postavu, musíte sa zamerať na správny výber potravín. Rozdiel na problémových miestach zbadáte takýmto prístupom oveľa skôr.

Veľa žien túži po štíhlejšom bruchu, nohách, či samotných bokoch, keďže na týchto miestach sa najčastejšie hromadí telesný tuk. Nestačí preto iba cvičiť, ale aj zmeniť stravu a jedálniček.

Mohlo by vás zaujímať: Ak aj napriek neustálemu cvičeniu priberáte, zmeňte toto: Dôvod vás možno poriadne prekvapí

Nasledujúce potraviny zaraďte do jedálnička čo najskôr a rozdiel na bokoch by ste mali vidieť. Okrem jedálnička si doprajte aj dostatok pohybu a samozrejme dodržujte pitný režim.

Cuketa

Cuketa je obľúbená zelenina s vysokým obsahom vody. Zamilujete si ju kvôli jej sviežej chuti a tiež kvôli tomu, že si ju môžete pripraviť na niekoľko spôsobov. Najviac z nej však vyťažíte práve dusením, či pečením.

Tekvica

Jeseň bez tekvice si vie predstaviť len málokto a preto by nemala chýbať ani vo vašom jedálničku. Jej sladká chuť vám zaženie chuť na sladké a okrem toho vás zasýti. Najlepšie chutí pečená, alebo v polievke. 

Losos

Ak vám príliš nechutí mäso siahnite po rybe. Losos je ideálnou voľbou, avšak dajte si pozor na to, odkiaľ pochádza. Najkvalitnejší je samozrejme z voľného výbehu, čiže nie z rôznych chovných staníc. Vďaka nemu doplníte zdravé tuky, bielkoviny a vitamíny.

Ovčí syr

Milovníci syra sa nemusia úplne vzdať mliečnych výrobkov, stačí, ak siahnete po tých správnych. Ovčie mlieko rovnako ako aj kozie je v prípade chudnutia ideálne a ľahšie stráviteľnejšie.

Sladké zemiaky

Pokiaľ sa neviete vzdať príloh, nemusíte. Sladké zemiaky sú počas jesene a aj celoročne skvelou potravinou. Obsahujú ideálne sacharidy, ktoré vás nasýtia a doplnia potrebné živiny. Vláknina v nich naštartuje trávenie, ktoré počas chudnutia musí fungovať.

Inšpirujte sa: 20 najlepších chudnúcich tipov všetkých čias: Tieto návyky vám dopomôžu k postave podľa predstáv

Brokolica

Je skvelým antioxidantom a môžete si ju dopriať kľudne aj každý deň. Kombinovať sa dá s rybou, mäsom, či kozím syrom a keď si jej doprajete dostatočne veľa, nepotrebujete ani žiadnu prílohu naviac.

Vajíčka

Každý deň vaše telo potrebuje dostatočný príjem bielkovín, ktoré si môžete doplniť aj vďaka vajíčkam. Hoci sa preferuje jesť iba bielka, nebojte sa siahnuť ani po žĺtkach, ktoré obsahujú vitamíny a zdravé tuky a vášmu organizmu neuškodia.

- Najčítanejšie -