Presunúť na hlavný obsah

Kvôli manželovej aférke vychovávam cudzie dieťa: Trvalo mi roky, kým som sa s tým dokázala vyrovnať

Feminity

Príbeh Moniky je ako vystrihnutý z filmového plátna. So ženou, ktorá nikdy netúžila po vlastných deťoch, sa veru osud zahral naozaj zvláštnu hru.

Neprehliadnite: VIDEO: Slovenská topmodelka Michaela Kocianová: Poznáme tajomstvo jej rozžiareného vzhľadu!

Monika svojho muža vždy milovala. Chodili spolu od strednej školy a vyzeralo to, že sú jeden pre druhého stvorení. Nielenže mali spoločné záujmy, ale zhodli sa aj vo všetkých životných otázkach. A hoci nikto z ich okolia nechápal ich rozhodnutie nemať deti, oni dvaja v tom mali jasno. Napriek tomu, že boli zabezpečnení a nič im v živote nechýbalo, jednoducho obaja cítili, že deti nechcú. 

Vedeli, že deti nechcú

Monika mala veľmi slušné miesto ako riaditeľka produkčnej spoločnosti a jej muž viedol úspešnú advokátsku kanceláriu. Veľa cestovali, mali množstvo koníčkov a boli si vedomí, že dieťa by ich v tom určite istým spôsobom obmedzovalo. A aj keď sa to mnohým ich kamarátom zdalo veľmi povrchné, Monike a Ondrejovi takýto život veľmi vyhovoval. 

Jedna noc zmenila všetko

Avšak stalo sa niečo, s čím ani jeden z nich nepočítal. Počas Ondrejovej služobnej cesty si začal so svojou asistentkou. Monika sa to dozvedela priam expresne rýchlo, nakoľko v rovnakej firme ako Ondrej pracovala aj jej sestra. Cítila zlosť, nenávisť. Pripadala si podvedená, oklamaná, ale vedela, že Ondrejovi chce odpustiť. Nedokázala si svoj život bez neho predstaviť. Jeho návrat domov sa niesol v duchu ospravedlnení a prosieb. Monika mu samozrejme odpustila. V tom momente však ani len netušila, že osud sa s ich životmi zahrá naozaj krutú hru. 

Takýto život neplánovali

Ondrejova asistentka totiž počas tej noci otehotnela. Nikomu nič nepovedala, vo firme dala výpoveď a narodila sa jej dcérka. Po pôrode však zistila, že si takýto život nepredstavovala a dievčatka sa vzdala. Oznámila Ondrejovi, že je biologickým otcom a je len na ňom, či sa malej ujme, alebo pôjde do detského domova. U Moniky a Ondreja doma by sa v tom čase dalo napätie krájať. Ani jeden z nich deti nechcel a odrazu tu bolo bábätko, ktoré nemalo nikoho. Paradoxne, napokon to bola Monika, ktorá na Ondra zatlačila, aby si malú vzali do starostlivosti. ”Bolo mi jasné, že je to jeho dcéra, jeho krv a nevedela som si predstaviť, čo by sa stalo, ak by sa jej úplne vzdal. Viem, že časom by si to vyčítal a ja tiež. Avšak dnes má malá Monika štyri roky a ja si stále zvykám na to, že vychovávam vlastne cudzie dieťa.”

Prečítajte si viac: Moderátorkou Plesu v opere 2018 bude legendárna Božidara Turzonovová

- Najčítanejšie -