Móda inšpirovaná minimalizmom a japonským dizajnom: Vieme, čo sa bude nosiť túto sezónu!

Žiarivé farby, nezameniteľná potlač, minimalizmus a japonské znaky. To všetko a ešte omnoho viac sa bude nosiť túto sezónu. Pýtate sa, kto stojí za novými trendmi inšpirovanými mestskou kultúrou Tokia? Pri príležitosti predstavenia novej kolekcie Studio Spring Summer 2018 od H&M sme mali možnosť vyspovedať najdôležitejších ľudí, ktorí spolupracujú na zrode tejto novej kolekcie.

Nazrite do sveta japonského minimalizmu prostredníctvom novej kolekcie Studio Spring Summer 2018 od H&M

Nazrite do sveta japonského minimalizmu prostredníctvom novej kolekcie Studio Spring Summer 2018 od H&M

Zdroj: H&M STUDIO SS18

Aj vás vždy zaujímalo, ako prebieha tvorenie najnovších módnych kolekcií a čo je hlavnou inšpiráciou pri zrode najnovších trendov? Dizajnérsky tím čerpal najväčšiu inšpiráciu počas pobytu v Japonsku, kde sa v kontrastnom prostredí vybrali hľadať prvky pre ich novú kolekciu. Tieto kúsky dýchajú japonskou atmosférou, čistými líniami a autentickosťou. Veľmi moderné a nadčasové, čo poviete?

Prečítajte si aj: VIDEO: Dizajnérska kolekcia Erdem x H&M prostredníctvom slovenských influencerov: Pozrite si jedinečné video

Hlavná idea

Hlava Dizajnu Pernilla Wohlfahrt nám vysvetlila, akú hlavnú ideu chcú poslať zákazníkom prostredníctvom novej kolekcie. „Radi zdôrazňujeme vývoj alebo vyjadrenie osobitého štýlu kolekcie H&M Studio Collection. Aj looky z prehliadkových mól si viete podľa potreby kombinovať a prispôsobiť. To je to, čo si myslíme, že ženy v dnešnej dobre potrebujú - kúsky, ktoré bez problémov zakomponujú do každodenného života, ale stále budú jedinečné,“ začala rozhovor.

Limitovaná kolekcia

Zaujímalo nás tiež, čo bolo inšpiráciou vytvoriť limitovanú kolekciu, ktorá obsahuje hlavné trendy v oblasti módy. „Cieľom kolekcie H&M Studio je vždy byť súčasný a zároveň nadčasový. Vlastný špecializovaný dizajnérsky tím prezentuje našim zákazníkom najdôležitejšie trendy a kľúčové looky, ktoré taktiež predstavíme na parížskom fashion weeku,“ dodala.

Práca v tíme

Koncept dizajnérka Angelica Grimlund nám priblížila, ako vyzerá „bežný deň“, kedy celý tím pracuje na novej kolekcii. „Je to organizovaný chaos! K dispozícii sú vzorky látok, dizajny, náčrty, knihy, časopisy, ktoré sú po celom štúdiu. Hovoríme všetci naraz a v pozadí nám hrá vždy nejaká hudba. Energia je úžasná a sme celkom pozitívni ako skupina. Samozrejme, sú chvíle, keď máme stretnutia a seriózne rozhodnutia, ale vždy sa to robí s úsmevom.“

Angelica má v kolekcii aj svoje obľúbené kúsky. „Skutočne sa mi páčia dlhé, plynúce siluety z kolekcie S/S 2018, či už sú to celovečerné šaty s potlačou alebo ľahké tuniky, ktoré sa nosia na nohaviciach,“ prezradila s nadšením.

Mohlo by vás zaujímať: Oslava dizajnérskej kolekcie ERDEM x H&M v Los Angeles vo veľkom: Tieto ikony si ju nenechali ujsť

Inšpirované japonskou kultúrou

Hlava dizajnu pánskeho oblečenia Andreas Löwenstam pre Feminity prezradil, aké sú najväčšie trendy v kolekcii mužov. „Hľadali sme a našli sme inšpiráciu v mestskej atmosfére v Tokiu a tradíciách japonského umenia a kultúry. V kolekcii nájdete kvalitné kúsky, ako saká, tričká a bundy z kvalitných materiálov a farieb. Asymetrické tvary a oversized strihy sú aktuálnymi novinkami v oblasti pánskej kolekcie.“

Dizajnérka tlače pre H&M, Moa Bartling opísala štýl novej kolekcie veľmi výstižne. „Úplne nový bohemian - krehký minimalizmus spojený s uvoľnenou atmosférou. Zbierka sa zameriava na tlač od hlavy až po päty a taktiež zaznamenáva jasné farby,“ priblížila kreatívnu zbierku.
 
Na otázku, ktorá časť z náročnej prípravy kolekcie S/S 2018 patrila k jej obľúbeným, mala hneď jasnú odpoveď. „Tlač, ktorú sme vyvinuli najmä pre H&M Studio S/S 2018 je určite jedna z mojich najobľúbenejších častí. Bola inšpirovaná znakmi japonskej abecedy. Je to grafické, ale aj poetické v rovnakom čase,“ dodala na záver.

Foto:
H&M STUDIO SS18
Zdroj:
MB

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba