Presunúť na hlavný obsah

Najúčinnejšie tipy po prežúrovanej noci: Vďaka týmto zlatým pravidlám zvládnete fungovať bez problémov

Zábava

Každá z vás pravdepodobne dobre pozná ten pocit, kedy vám aspoň raz v živote bolo po alkohole naozaj zle a cítili ste sa pod psa. Slávnostné večierky, firemné párty či oslavy s priateľmi sa často nezaobídu bez alkoholu a slabšie žalúdky môžu deň potom zvládať oveľa náročnejšie. Prinášame vám zaručené tipy, vďaka ktorým vašu „opicu“ zvládnete bez problémov.

Je dôležité si uvedomiť, že predísť nepríjemnej bolesti hlavy či tzv. „suchotám“ môžete už v predstihu stačí, ak si svoj celý večer naplánujete podľa nášho plánu a druhý deň bude pre vás prechádzka ružovou záhradou. Buďte opatrné a praktizujte tieto overené triky, vďaka ktorým sa ráno zobudíte naozaj svieže. 

Prečítajte si aj: Ak chcete byť naozaj šťastný, sústreďte sa na tieto detaily: Neuveríte, aký rozdiel vo vnímaní sveta nimi dosiahnete

Nikdy nepite na prázdny žalúdok 

Ak sa chystáte na večierok, kde sa chystáte vypiť zopár drinkov a tancovať do rána, myslite pár hodín vopred a doprajte si výdatnú večeru. Mali by ste konzumovať bielkoviny a dobré tuky, takže skvelou voľbou je losos alebo kura. Najlepšou prílohou bude v tomto prípade šalát s olivovým olejom, ktorý pripraví žalúdok na záťaž alkoholu  a vy sa neskôr nebudete cítiť tak mizerne. 

Nemiešajte viacero drinkov

Základným pravidlom je nemiešať vaše alkoholové drinky a obmedziť túto ruletu na maximálne dva rôznorodé alkoholové nápoje. Ak sa rozhodnete začať svoj večer pri pohári šampanského a skončiť ho pri miešanom drinku, je to ešte v norme. Nikdy však nemiešajte tmavý a svetlý alkohol pretože na druhý deň vám už nepomôžu ani naše overené rady!

Pohár vody alebo diétna kola

Zaveďte do svojho večerného rituálu tento jednoduchý trik a vaše telo sa zregeneruje oveľa rýchlejšie. Ku každému poháriku sa naučte piť aj pohár čistej vody alebo diétnej koly. Tento trik je nesmierne účinný a oceníte ho najmä na druhý deň ráno. Vďaka vstrebaným tekutinám sa vaše telo skôr očistí od odpadových látok a vy sa budete cítiť naozaj sviežo. 

Uprednostnite červené pred bielym

Ak ste milovníčkami vína a váš večer sa bude niesť v tomto znamení, dopredu sa rozhodnite pre lepšiu voľbu. Červené víno je nielenže zdravšie, ale podvedome ho vypijeme oveľa menej ako to biele. Vďaka výraznejšej chuti a ťažšiemu tráveniu sa z tohto vína neopijete tak, ako by ste to urobili pri ľahšom bielom. 

Mohlo by vás zaujímať: Vaša reč tela niekedy prezradí viac, ako by ste chceli: Na tieto gestá si pri konverzácii dajte pozor

Ranný rituál

Naším tajným a overeným receptom je vychladená kokosová voda na vašom nočnom stolíku. Ráno po zobudení vypite po dúškoch tento elixír zdravia a krásy a verte či nie, vaše bolesti hlavy a nepríjemný pocit v žalúdku sa ustália a eliminujú. Tento chutný a nesmierne zdravý nápoj vás nakopne množstvom vitamínov a vy nebudete potrebovať žiadnu tabletku proti bolesti hlavy.

- Najčítanejšie -