Presunúť na hlavný obsah

Rodičia by sa mali pozerať na svet detskými očami: Takto ich odpútate od tabletov a užijete si radostné chvíle

Zábava

V bratislavskej Inchebe sa rodičia s ich ratolesťami môžu tešiť na detský festival, ktorý nesie názov Festík. Neváhajte a 26.- 27. mája si užite zábavu, na ktorú sa nezabúda.

Vymýšľať program pre súčasné detičky nie je také ľahké. Rodičia sa niekedy poriadne natrápia, kým prídu s aktivitou, ktorá by dieťa zaujala a bavila ho dlhšie ako len chvíľku. Preto sa často utiekajú k novodobým technológiám. Tie tiež nie sú pre dieťa zlé, ak sú mu ponúkané a prezentované s mierou. Svoje nám o tom prezradila aj ambasádorka detského festivalu Festík Katarína Šebestová. Sama doma vychováva malého synčeka, ktorý bol aj jej inšpiráciou pre zastupovanie tak jedinečného festivalu, akým Festík rozhodne je!

Unikátny projekt na Slovensku

Destký festival Festík je primárne určený pre deti a ich rodičov, ktorí majú záujem prežiť nezabudnuteľný víkend plný zábavy, vystúpení detských interpretov a športových aktivít. „Za FESTÍKOM stojí myšlienka, ktorá vznikla u nás doma, vďaka manželovým skúsenostiam, môjmu nadšeniu a záujmom nášho syna. Následne všetko stojí na profesionalite a nadšení teamu, so snahou vytvoriť ten najveselší festival pre deti,” priblížila nám ambasádorka Festíka Katarína Šebestová. 

Prečítajte si tiež: Najsexi hokejové fanúšičky: Tieto známe slovenské krásky sú vernými fanúšikmi hokeja!

Moderné technológie už nie sú deťom cudzie

Súčasné detičky sú oveľa viac vnímavejšie a aktívnejšie aj v oblasti moderných technológií. Je dôležité zaujať ich pozornosť a nenechať ich nudiť sa. O to ide aj v prípade festivalu Festík. Snaží sa zachytiť pozornosť dieťaťa a individuálne k nim pristupovať v pôsobivom programe. Organizátori Festíku sa preto zamerali aj na tie stále viac a viac populárne témy, nevynechávajúc ani platformu YouTube. „Raz sa s Youtube určite deti stretnú, rovnako aj so sladkosťami a inými lákadlami. Dôležité bude, či sa k tomu postavia ako k zakázanému ovociu alebo si to prehodnotia a rozhodnú sa rozumne, ako je pre nich najlepšie. Každé rozhodnutie nesie so sebou dôsledky a ak deti oberieme o skúsenosť (aj pozitívnu aj negatívnu), je možné, že bude v neskoršom veku pre nich oveľa ťažšie zdolávať prekážky alebo prijať kritiku,” vyjadrila svoj názor na súčasné lákadlá detí ambasádorka projektu. 

Nenechajte si ujsť najveselší detský festival Festik a pozrite si program, ktorý si so svojimi ratolesťami môžete užiť.

Radosť a hry pod holým nebom

Rodičia sa snažia vytiahnuť svoje ratolesti na čerstvý vzduch a ukázať im aké skvelé vedia byť hry vonku. Iba tam totiž deti zažijú tú pravú radosť, ktorú ponúka príroda. O tom nepochybuje ani ambasádorka Katarína Šebestová: „Najradšej trávime čas vonku na dvore, ale na druhej strane, nie som v tomto extrémistka a napríklad tablet s „white noise“ nám veľmi výrazne pomáhal pri zvládnutí koliky u nášho synčeka v prvých mesiacoch a pri jeho adaptácii. Následne to bola klasická hudba, detské ľudové pesničky, pesničky v cudzích jazykoch, slovenská tvorba pre deti. Myslím, že pokiaľ rodičia odkontrolujú čas a obsah, ktorý dieťa sleduje, môžu využiť moderné technológie zámerne aj na edukačné a výchovné účely, hravým spôsobom.”

Mohlo by vás zaujímať: Tieto vlastnosti vás vystihujú podľa kvetu, ktorý patrí k vášmu mesiacu narodenia: Čo všetko prezrádza?

Duša dieťaťa by v nás mala zostať po celý život

Rodičia sú pre svoje deťmi tým najväčším vzorom. Nemôžu preto zabúdať ani na dôležitosť detskej duše. „Dnešné deti sú oveľa zručnejšie v technológiách, čo je však úplne prirodzené, keďže s nimi takmer od narodenia prichádzajú do styku. Inak sú deti deťmi. Rady sa hrajú, behajú, vedia sa dokonale nadchnúť, keď sa im niečo páči, teší sa ambasádorka Katarína Šebestová. Rodičia a aj dospelí v okolí detí by sa mali naučiť pozerať sa na svet detskými očami. „Nájdime si ten čas, objavme v sebe opätovne zabudnutú hravosť, vnímajme svet ako deti a tým pochopíme naše deti najlepšie. Zažívajme pekné okamihy, tešme sa, precíťme spoločne radosť ako deti a ukážme im, že život je krajší s úsmevom na tvári," dodala na záver.

Vstupenky na najveselší detský festival Festik si môžete zakúpiť online cez Predpredaj.sk

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus