Presunúť na hlavný obsah

Aj láska má svoje medze: Na tieto otázky som si musela odpovedať, aby som zistila či náš vzťah má budúcnosť

Partnerské vzťahy

Väčšina vzťahov začína idylicky. Nie nadarmo sa predsa hovorí, že zaľúbení ľudia nosia ružové okuliare. Realita vás však môže rýchlo dobehnúť, ak si svojím vzťahom nie ste istá.

Podobne to bolo v prípade mladej právničky Renáty. Úspešnú kariéru si budovala roky a bola na seba právom pyšná. Pravá láska ju však obchádzala a ukazovala sa iba kde tu v príležitostných vzťahoch. Keď si už myslela, že našla toho pravého, nevedela od šťastia ani rozprávať. „Spoznali sme sa úplne neplánovane a po mojich zlých skúsenostiach bol ako spásou z jasného neba.“

Prečítajte si tiež: Keď som sa dozvedela, že kamarátka randí s mojím bývalým, sklamala ma na plnej čiare: Zrazu bolo všetko inak

Nie je všetko zlato čo sa blyští!

„Prvé mesiace boli úplne úžasné. Chodievali sme spolu na večere, na množstvo malých výletov a plánovali sme si ako spolu prežijeme celé leto.“ Plánovanie vie však byť aj zlým radcom. Renáta totiž nečakala krízy, ktoré budú musieť spolu zvládnuť. 

Aké vlastnosti požadujete od svojho partnera?

Po pár mesiacoch si skúsená právnička uvedomila, že by sa nevedela vysúdiť ani z vlastného života. „Trpela som keď sme neboli spolu ale postupne som trpela viac, keď sme spolu boli. Začala som zisťovať, že máme taký ten zničujúci vzťah, ktorý je ako oheň. Buď zhoríte úplne alebo utečiete.“ Ani jedno z toho však Renáta nechcela. 

Láska a nenávisť: Dva protiklady, ktoré sa priťahujú!

Láska má byť o kompromise a vzájomnom porozumení. Iba tak dokážu spolu dva ľudia, ktorí sú odlišní, spolu fungovať. „Začala som riešiť, či nie je problém vo mne. Dokázala som byť žiarlivá, ale zároveň som chcela byť tou najlepšou a najmilšou priateľkou. Chcela som ho pri sebe udržať a zároveň som ho odplašovala svojou starostlivosťou.“ Vtedy si Renáta povedala, že je na čase začať kontrolovať svoje vlastné emócie, posunúť na bok akékoľvek poučky, ktoré jej iní radili a spraviť si svoj vlastný systém v tom, čo od vzťahu plného lásky a nenávisti vlastne chce. Tvrdo bojovala za svoje šťastie a bola odhodlaná prekonať akékoľvek hádky či nedorozumenia. 

Tieto otázky si určite položte ak si nie ste istá či vo vzťahu zotrvať! 

„Premýšľala som nad tým dlhšie a hlavne sama. Ak si žena nie je istá svojim vzťahom, potrebuje chvíľku vypnúť a užívať si samotu,“ pokračujete Renáta. Mala pocit, že toto je vzťah po akom vždy túžila, preto sa nehodlala vzdať. „V prvom rade musíte zistiť, či je váš partner tým, s ktorým si viete predstaviť zaspávať každý deň. Nie je na zahodenie zamyslieť sa aj nad tým, aké benefity vám vzťah ponúka. Ste tak šťastná? Máte pocit, že ste v živote niečo dosiahli? Ste ochotná tomuto človeku obetovať svoj život a prispôsobiť sa mu?“ Ak si nájdete na tieto otázky pozitívne odpovede, vedzte, že vás vzťah má budúcnosť.

Mohlo by vás zaujímať: Tieto znamenia sú zvyčajne najvernejší partneri: Kde hľadať skutočnú oporu a kto má sklony byť prelietavý?

Nedajte sa odradiť ani náznakom negativity! 

Renáta si bola vedomá toho, že v každom vzťahu prichádzajú dobré aj zlé chvíle. „Práve preto som sa musela zamyslieť aj nad touto stránkou života. Je môj partner človekom, ktorého by som chcela mať pri sebe aj v nešťastí? Viem sa o neho oprieť a cítiť podporu, ktorú mi dáva? Mám ho rada aj napriek jeho chybám a naše odlišnosti? Stojí mi náš vzťah a námaha, ktorú do jeho budovania dávam, za to?“

- Najčítanejšie -