Všimnite si, či má vaša pleť dostatok vody: Bod 3 je teraz pred letom veľmi dôležitý, robíte ho?

Väčšina z nás si myslí, že hydratovať potrebuje len suchá pleť. Omyl. Každý typ pleti, aj mastná či zmiešaná si vyžaduje dôkladnú starostlivosť, a to z niekoľkých dôvodov.

Nech už máte akýkoľvek typ pleti, potrebujete ju ráno i večer, 365 dní v roku hydratovať pomocou kvalitnej hydratačnej starostlivosti

Nech už máte akýkoľvek typ pleti, potrebujete ju ráno i večer, 365 dní v roku hydratovať pomocou kvalitnej hydratačnej starostlivosti

Zdroj: Yves Rocher

Naša pleť je zrkadlom nášho životného štýlu, dá sa z nej vyčítať to, ako sa správame ku svojmu telu. Okrem aktívneho životného štýlu je veľmi dôležitá starostlivosť, nie prehnaná, ale s mierou. Obzvlášť v letnom období sa naša pleť mení a aj tí ľudia, ktorí majú v zime suchú alebo normálnu pleť, môžu mať v lete mastnejšiu či citlivejšiu. Je pochopiteľné, že v lete strácame oveľa viac vody a tú treba telu dopĺňať.

Zázračné účinky pre vašu pleť a tipy na hydratáciu

Nás v redakcii zaujal nový rad Hydra Végétal od Yves Rocher, ktorý je postavený na rastlinnej báze. Obsahuje totiž výťažok zo sukulentu, kosmatcovníka, ktorý má úžasnú vlastnosť zhromažďovať v sebe vodu za účelom prežitia. Výskumníci z Yves Rocher ho aplikovali do kozmetiky a vďaka jeho zázračným účinkom zásobujete pleť vodou po dobu 48 hodín. Pleť tak zostáva svieža, vypnutá a rozžiarená. Starostlivosť o pleť by nemala byť povinnosťou, ale skôr pravidelným rituálom. Ženy, ktoré vyzerajú mladšie ako v skutočnosti sú, venujú starostlivosti o pleť najviac pozornosti v porovnaní s make-upom. Svoju tvár si hýčkajú postupnými krokmi:

  • Čistenie (možno použiť čistiaci gél v tube, čistiaci gél s pumpičkou či odličovacie mlieko)
  • Tonizácia (tonikum dokonale pripraví pleť na aplikáciu krému)
  • Hydratácia (hydratačná starostlivosť na deň a noc)
  • Starostlivosť o pleť(hydratačná starostlivosť na okolie očí, gélový peeling, intenzívna hydratačná starostlivosť)

1. Hydratácia pleti po sprche alebo kúpeli

Keďže naše telo tvorí z veľkej časti voda a pleť je vystavovaná denno denne nielen vonkajším vplyvom, ale aj stresu, potrebuje hydratovať. Odporúča sa 1 až 2-krát denne, ideálne po sprche či kúpeli, keď je naša pokožka mäkká a krém ľahšie prenikne do hĺbky.  Nezabudnite si však hĺbkovo vyčistiť  pleť čistiacim gélom Hydra Végétal s non-stop výživou alebo použite odličovacie mlieko a pred aplikovaním krému použite tonikum.

2. Kúpeľ v teplej vode pleti neprospieva

Horúci kúpeľ alebo teplá voda výrazne ovplyvňuje našu pokožku. V porovnaní s vlažnou vodou dochádza k odbúravaniu prirodzeného mazu na pokožke a tým sa pokožka ešte viac vysušuje. Ak patríte medzi tých, ktorí sa teplej sprchy nevedia vzdať, skúste striedavo obmieňať prúd vody za vlažnejší, vaša pokožka sa prekrví, svalstvo uvoľní a krásne pripravíte telo na hydratáciu. Raz za čas si môžete dopriať aj gélový peeling, ktorý odstráni odumreté bunky pokožky a navráti pleti jas. Má veľmi jemnú textúru, takže sa nemusíte obávať podráždenia. 

Neprehliadnite: Detox pleti, ktorý vás svojím účinkom dostane: Stačí, ak podstúpite týchto 6 jednoduchých krokov

3. Pred cestou lietadlom na dovolenku potrebuje pleť prísun vody

Vedeli ste o tom, že priemerná vlhkosť vzduchu v lietadle je okolo 20% alebo dokonca aj menej a naša pleť pritom potrebuje optimálne 50%? Teraz v čase dovoleniek, je preto obzvlášť dôležité, aby sme nezabúdali dopriať našej pleti dostatočný prísun hydratácie a nezáleží na tom, aký typ pleti máte. Každá pleť potrebuje prirodzenú výživu a starostlivosť. Pokiaľ sa chystáte na dlhší let, nezabudnite na hydratačnú starostlivosť aj počas noci. Bunková voda z kosmatcovníka je pre pleť okamžitou záchranou a v takýchto prípadoch to oceníte obzvlášť.

Eco friendly prístup

Snaha o udržateľnosť tejto planéty je od tohto roka zase o niečo intenzívnejšia a návrat k prírode možno vidieť všade naokolo. Francúzska značka Yves Rocher je v prepojení s prírodou už od samého začiatku a my dávame tomuto "eco friendly" prístupu jednoznačne zelenú.

Nový rad Hydra Végétal obsahuje:

Bez obsahu:

  • minerálnych olejov
  • silikónov a parabénov

Zapojte sa do súťaže

Zapojte sa do súťaže s kozmetickou značkou Yves Rocher a vyhrajte hlavnú cenu, ktorá zahŕňa pobyt pre 2 osoby na 2 noci pri vode. Ďalších 150 z vás bude odmenených balíčkom noviniek Hydra Végétal, takže súťažiť sa zaručene oplatí. 

Súťaž trvá od 28. mája až do 17. júna 2018.  Všetky podmienky a súťažnú platformu nájdete TU.

Nový rad Hydra Végétal od Yves Rocher, vďaka ktorému bude vaša pleť hydratovaná, svieža a rozžiarená

Viac informácií o novom rade Yves Rocher Hydra Végétal a novinkách nájdete na stránke yves-rocher.skinstagram.com/yvesrocherslovensko a facebook.com/yvesrocherslovensko.
 
Foto:
Yves Rocher
Zdroj:
Advertoriál

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba