Presunúť na hlavný obsah

Zázrak, ktorý by ste mali znovu objaviť: Uhorková maska je v lete účinnejšia ako kedykoľvek predtým

Krása

Pleť by mala v lete žiariť šťastím a pohodou. Po dňoch strávených na slniečku jej musíte dopriať tú pravú starostlivosť. Kedysi bola uhorková maska možno nepríjemné klišé, dnes však jej účinné látky zažívajú svoj veľký come back.

V letných mesiacoch predstavuje ovocie a zelenina spásu. Sú plné kvalitných štiav a množstva vitamínov, ktoré len tak nič iné nenahradí. Zloženie zelenej krásky menom uhorka tvorí až 95% vody. Vďaka tomu má nielen pozitívne účinky pri chudnutí, ale dokáže zázraky aj s našou pleťou.

Prečítajte si tiež: Zázrak pre slnkom vysušené vlasy: Táto výživná domáca maska zo štyroch surovín ich preberie k životu

Funguje ako útecha pre suchú a spálenú pokožku

Práve vďaka svoje vodovej podstate, je uhorka prírodným záchrancom na suchú a popraskanú pokožku. Dokáže zahojiť jemné ranky a tiež uľaviť od spálenia. Jej aplikácia je pritom nesmierne jednoduchá. Stačí ak ju narežete na krúžky a aplikujete na podráždené miesta. Okrem iného sťahuje póry a robí ich menej viditeľnými. 

Na masku z nej vám stačia iba dve suroviny

Ak si chcete doma pripraviť efektívnu masku, ktorá vám pomôže aj v boji proti starnutiu, neváhajte a v potravinách si zakúpte jednu väčšiu uhorku a biely jogurt. Na domácu beauty kúru vám bude stačiť nastrúhať uhorku na hrubšom strúhadle a pridať k nej jogurt, ktorý bude slúžiť ako jemný krém. 

Mohlo by vás zaujímať: Domáca pasta na odstránenie chĺpkov: Hladké nohy na leto vám takto môžu vydržať až mesiac

Liftingové účinky máte zaručené

Ešte stále váhate, či sa nechať ohúriť touto skvelou zeleninou? Povieme vám aj tajomstvo, o ktorom sa v spojitosti s uhorkou dlho ani nehovorilo. Má viditeľné liftingové a omladzujúce účinky. Práve preto je veľmi obľúbená aj v kozmetickom priemysle. Udržiava pokožku mladú, sviežu a vypnutú.

- Najčítanejšie -