Presunúť na hlavný obsah

Letná dovolenka s deťmi ako dobrodružstvo: Baša Števulová prezradila, ako sa karavanom vybrali do Grécka

Feminity

Váhate kam s drobcami vyraziť na letnú dovolenku? Nechajte sa inšpirovať sympatickou športovkyňou Bašou Števulovou. Zbaľte kufre, deti a skúste to tento rok inak. Napríklad na dobrodružnej ceste v karavane. Uvidíte, že ľutovať určite nebudete.

Krásna, sympatická športovkyňa, podnikateľka a mama rozkošného Tobiáša je známa tým,  že miluje dobrodružstvo. Do všetkých svojich aktivít zapája od malička aj synčeka "Tobiša", ako mu doma hovoria a chvíle s ním si užíva naozaj naplno. Baša je jasným dôkazom toho, že dieťa ani náhodou nie je prekážkou v absolútne ničom, dokonca ani v cestovaní: "Odjkaživa som bola rada na cestách a kade-tade sa tárala. Od kedy mám Tomáša a dva roky už máme Tobča, viem radosť z cestovania a všetky zážitky zdielať aj s nimi a o to väčšia radosť to je. A okrem toho sú obaja najlepší parťáci na cestovné dobrodružstvá," hovorí Baša. 

Tento rok sa vybrali na prvú, letnú, rodinnú dovolenku naozaj netradične. Karavanom do Grécka. A ani na sekundu svoje rozhodutie známa mamina neoľutovala.

"Miesta si vyberáme podľa viacerých možností. Ono to závisí od toho, čo od dovolenky resp. výletu očakávame. Či ideme na hory alebo surfovať. Prvýkrát sme boli na takej tej naozajstnej dovolenke pri mori, kde človek toho veľa nenarobí. Aj keď aj tak nebola až taká obyčajná a hľadali sme miesta, kde budeme môcť freecampovať s naším obytným transporterom. Ja osobne preferujem kľudné miesta, nie som veľmi fanúšikom bláznivých destinácií, kde je hlava na hlave. Chytá ma z toho panika a som nervózna," dodáva.

Dokonca nám známa mamina dala aj pár rád, ako si dovolenku s deťmi užiť naozaj so všetkým, čo k nej patrí a bez zbytočného stresu. Takže ako na to? "Pri deťoch v rámci cestovania hlavne asi netreba stresovať ohľadom nárokov, pretože tie máme my dospeláci nastavené oveľa vyššie ako decká, ktorým stačí byť vonku na vzduchu a vedieť, že sme tam s nimi. No a samozrejme jedlo. Prestravujeme sa s menšími kompromismi všade a deti by mali byť prispôsobivé odmalička. Ja som z toho nikdy vedu nerobila akosi, čiže ma nejaké špeci tipy ani nenapadajú. Jasné, že to vie byť niekedy náročné a každý máme právo sem - tam stresovať, ale sami si uvedomíme neskôr, že to je úplne zbytočné." 

A to je svätá pravda. Pre našich najmenších je základom to, že sú s tými, ktorí ich milujú. No a o tom predsa dovolenka má byť, no nie? Tak na to nezabúdajte...

Inširujte sa: Zdenka Predná a ďalšie krásky vychovávajú svoje deti obklopené prírodou: Toto je podľa nich najväčšou výhodou

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus