Presunúť na hlavný obsah

Päť trikov, ako si vytvoriť akékoľvek typy vĺn: Sezóna 2018 sa nesie v duchu takýchto vlasov

Krása

Ako od mora, alebo nedbalé. Je jedno, pre aké sa rozhodnete. Akékoľvek vlny takto jednoducho dosiahnete aj bez milióna prípravkov, kuliem či žehličiek.

Tie ako od mora

Plážové vlny sú snáď snom každej z nás, a to hlavne vtedy, keď je vonku neuveriteľné teplo a nás to láka k moru viac ako kamkoľvek inam. Ak si však myslíte, že potrebujete morskú vodu na to, aby ste ich dosiahli, opak je pravdou. Stačí si do čerstvo umytých vlasov nastriekať soľný sprej na vytvorenie vĺn alebo si po domácky zmiešať kokosový olej s morskou soľou, vlasy ním mierne zvlhčiť a následne ich rozdeliť  na dve sekcie a tie zatočiť a zasponkovať až ku hlave. Vydržte 10 minút a následne jemne odtočte.

Nenechajte si ujsť: Looky, v ktorých sa v lete nespotíte: Týchto 5 doplnkov z predvádzacích mól váš účes oživí

Keď sa veľmi nechcete snažiť

Trik s gumičkou na noc pozná snáď každý. Vyskúšajte si však do nej zamotať mierne vlhké vlasy, ktoré predom ošetríte hmlou na hladký a jednoliaty povrch vlasov. Vlasy do drdolu motajte vysoko na hlave tak, aby sa do nej predné pramene dostali čo najviac. Zadná časť hlavy by mala pôsobiť viac neupravene ako zvyšok.

Prirodzené vlny ako po prebudení

Samozrejme, že to ide aj so žehličkou či kulmou. Vám však pre dosiahnutie prirodzených vĺn, ktoré nebudú vyzerať tak, ako keby ste sa s nimi natrápili hodiny, stačí aj obyčajná tenká elastická čelenka. Natiahnite si ju na hlavu tak do polovice čela a postupne okolo nej obmotávajte čo najtenšie pramene vlasov tak, aby ste dosiahli vlny už od korienkov a nenechali zbytočne trčať rovné končeky. Všetko  pretrite zmesou olivového a arganového oleja a nechajte pôsobiť maximálne 20 minút. Z jemných prirodzených vĺn, ktoré ste i vyčarili, budete nadšení.

Inšpirujte sa: Oživte v lete farbu vašich vlasov: Tieto šampóny ju viditeľne zvýraznia a dokonale omladia celkový vzhľad

Vlnité, len chcú pomoc

Ak sa vám vlasy točia aj samé, len potrebujú dopomôcť, skúste do nich nastriekať sprejový prášok, ktorý im dodá objem, posilní ich od korienkov až po končeky a celým vlasom dodá štruktúru a matný vzhľad. Naša malá vychytávka spočíva v tom, že si pri jeho aplikácii hlavu predkloníte, vlasy následne jemne rozhrabete, aby sa sprej dostal všade a zopnete na pár minút do štipca, aby nadobudli objem.

Mohlo by vás zaujímať: Správna starostlivosť o dlhé vlasy: Aby krásne rástli, zaslúžia si, aby ste im dopriali presne toto

Tie, ktoré sa nikdy nezvlnia

Čo však s vlasmi, ktoré sú také jemné, že sa snáď nikdy nezvlnia? V tomto prípade možno naša rada vyznie zvláštne, no skúste si ich niekoľko dní neumyť, poprípade použiť suchý šampón. Vlasy, ktoré nie sú úplne čisté, ľahšie držia svoj tvar a ak ich nalakujete a necháte na noc v zapletenom vrkoči, ráno budete prekvapení, ako prirodzene sa dokážu vaše vlasy vlniť, keď chcú.

- Najčítanejšie -