Presunúť na hlavný obsah

Prvá spoločná dovolenka odhalí, či sa k sebe hodíte: Ja som zistila veci, ktoré by mi ani vo sne nenapadli

Feminity

Hovorí sa, že prvá dovolenka je akýmsi miľníkom vo vzťahu. A Maťa na vlastnej koži zistila, že je to naozaj tak. Odhalila niečo, čo by jej nikdy nenapadlo!

Dokonalá idylka

Maťa chodila s Ivanom necelého pol roka. Ich vzťah vyzeral naoko perfektne. Mali veľa spoločných záujmov, skvele si rozumeli a dokonca pracovali v rovnakej sfére. Vždy sa teda mali o čom baviť a nuda bol pojem, ktorý títo dvaja vo vzťahu veru nepoznali. Spoločná letná dovolenka bola niečo, čoho sa Maťa nemohla dočkať. ”Obaja sme boli veľmi vyťažení a tak sme sa vídali skôr po večeroch. Ako to teda bežne vo vzťahoch chodí. Práve preto boli dva týždňe mimo pracovného kolotoča niečo, na čo som sa neuveriteľne tešila. Slnko, more a milovaný človek po boku. Čo viac si v čase najväčšej zamilovanosti priať, no nie?” To však Maťa ešte ani len netušila, že dovolenka snov to nebude. 

Neprehliadnite: Spali sme spolu len raz a ja som si nevšimla túto jednu vec, ktorú spravil: Neviem, čo si mám o tom celom myslieť

Občas plány nevyjdu presne podľa predstáv

”Rozhodli sme sa ísť na Sardíniu. Naplánovala som celý náš pobyt s množstvom výletov, nakoľko sme obaja milovali dobrodružstvá. Snažila som sa vyberať miesta, o ktorých nevedeli väčšinou turisti a mali tak akési zvláštne čaro. Bola som nadšená tým, čo všetko sa mi podarilo objaviť. No keď sme dorazli na miesto, Ivan na naozaj nemilo prekvapil.” Od začiatku dovolenky sa tváril, ako keby tam bol sám. Nič čo Maťa vybrala mu nevyhovovalo, dokonca jej veľmi otvorene povedal, že ak chce cestovať po krajine, nech pokojne ide sama. On sa vraj potrebuje zresetovať a na to mu stačí lehátko na pláži a kniha. ”Zo začiatku som si hovorila, že je to možno nejaká cestovná horúčka, no rovnaký scenár pokračoval aj 10 deň. V podstate som celú dovolenku strávila osamote. Ivan sa so mnou takmer nerozprával a ja som ho nespoznávala."

Mohlo by vás zaujímať: Na odporúčanie jeho asistentky sme sa vybrali na dovolenku: To, čo nás však čakalo po príchode, dlho nepredýcham

Po návrate domov sa všetko vrátilo do pôvodných koľají a Ivan sa tváril, akoby sa nič nestalo. No Maťa v tom mala jasno. ”Pochopila som, že my dvaja sme skutočne každý z iného cesta. A ani náhodou pre seba nie sme stvorení…” 

- Najčítanejšie -