Presunúť na hlavný obsah

Zamilovala som sa do muža, ktorý je o 10 rokov mladší: Vďaka tomuto náš vzťah funguje aj po 5 rokoch perfektne

Feminity

Vekový rozdiel vo vzťahu vôbec nemusí predstavovať problém. Ani v prípade, ak si nájdete mladšieho partnera. A Barbora s Tiborom sú toho jasným dôkazom.

Láska si veru nevyberá. Svoje o tom vie aj Barbora. Nikdy nemala šťastie na mužov a keď prišiel konečne ten pravý, mal o 10 rokov menej ako ona. A ich láska si prešla veru rôznymi obdobiami. No napokon sa im podarilo dokázať, že ten kto miluje čisto a úprimne, nájde svoje vysnívané šťastie.

Čítajte tiež: Po troch rokoch som manželovi pozrela prvýkrát do mobilu: Neuveríte, čo sú iné ženy schopné posielať mužom

Workoholizmus verzus láska

Barbora pracovala v reklamnej agentúre, kde sa zamestnala hneď po škole. Išlo o vysnívaný job, ktorý sa len tak neodmieta. Vždy bola perfekcionitka a všetko, čoho sa dotkla, musela a chcela priviesť do dokonalosti. Svojej práci sa venovala aspoň 18 hodín denne, takže si viete predstaviť, ako vyzeral jej súkromný život. Áno, nikdy veru nemala šťastie na chlapov. Ak sa aj v jej živote zjavil muž, s ktorým by to mohlo fungovať, práve na jej workoholizme to stroskotalo oveľa skôr, ako by dostali šancu. Takto fungovala Baša viac ako šesť rokov. No napokon sa predsa len objavil niekto, kto jej stál za to, aby v práci trošku poľavila. No malo to jeden háčik. Mal o desať rokov menej ako ona.

Môže fungovať vzťah so ”zajačikom”? 

Presne túto otázku počúvala Baška z každej strany. Od svojich kolegýň, kamarátok, či rodiny. Nikto nechápal, prečo si nenašla niekoho, kto bol minimálne v jej veku. Všetci sa jej snažili vysvetliť, že 36 ročná žena, ktorá už túži niekde v kútiku duše po rodine, nemôže predsa fungovať s mladým 26 ročným chalanom. No ona to videla inak. ”Niekde vo vnútri som cítila, že Tibor je ten pravý. Bol prototypom ideálneho muža. Hoci mal len rok po škole, vedel presne,čo chce, túžil po rodine a ja som si bola istá, že ma úprimne ľúbi. Všetci z môjho okolia ma presviedčali, že mu určite ide najmä o to, že som zabezpečená a pri mne bude mať všetko. No mýlili sa. Nikdy by som nikoho nevydrživala. Na to som mala dosť rozumu, aj keď som bola zaľúbená.” 

Láska je láska

Tibor Bašu skutočne veľmi ľúbil. Začal pracovať v rovnakej firme ako ona, len na inom oddelení. Aj napriek tomu, že ich láske nikto neveril, oni dvaja áno. Po roku randenia Barbora otehotnela. Tibor bol nadšený. Vždy túžil po veľkej rodina a jeho sen sa začínal plniť. Čakali totiž dvojičky. Baša mala rizikové tehotenstvo, takže musela skončiť v práci. No Tibor sa o ňu dokázal bezproblémov po všetkých stránkach postarať aj napriek tomu, že bol naozaj mladý. Keď sa im narodili deti, prišlo ťažšie obdobie, no zvládli ho. Vždy tu boli jeden pre druhého.

Neprehliadnite: Otehotnela som s naj kamarátom môjho muža: Až po 10 rokoch som sa odhodlala povedať pravdu a toto bol dôvod

”Všetci ma strašili, že s dvomi malými deťmi naraz a tak veľkým vekovým rozdielom medzi nami, to neustojíme. Vraj medzi nami vznikne priepasť, ktorú sa nám nepodarí prekonať. Nehovorím, boli noci, kedy som si poplakala, no dali sme to. A viete vďaka čomu? Úprimnosti, komunikácii a tomu, že si vždy veci hovoríme narovinu. A každý deň si nájdeme aspoň 20 minút, kedy sa venujeme jeden druhému a vyznávame si lásku. Áno, každý deň a aj po rokoch. Skúste to aj vy, funguje to skvele,” dodáva Barbora. 

Môže podľa vás fungovať vzťah, ak je muž od ženy oveľa mladší?

spolu hlasovalo 315 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe