Presunúť na hlavný obsah

Aké meno by mohol niesť potomok Meghan a Harryho? Tieto kráľovské mená môžu inšpirovať dvojicu s výberom

Zahraničné celebrity

Síce je mladý kráľovský pár známy svojou rebéliou a porušovaním pravidiel, pri výbere mena pre svoje očakávané bábätko musí postupovať podľa určitých zásad. Tieto mená prichádzajú do úvahy, ich história i význam sú hodné kráľovského člena.

Meghan Markle i princ Harry sa už svojho vytúženého dieťatka nevedia dočkať. Ako je v britskej kráľovskej rodine zvykom, pohlavie malého potomka sa dozvieme neskôr, ak ho už aj vedia, nechávajú si ho pre seba. Práve preto môžeme spoločne plánovať mužské i ženské mená. Tieto prichádzajú do úvahy najviac. Spájajú totiž v sebe historickú dôležitosť, honosný význam i prepojenie s predchádzajúcim členom kráľovskej rodiny.

Prečítajte si tiež: Vojvodkyňa Meghan Markle žiari šťastím, no princ Harry sa možno preriekol: Narodí sa im dievčatko či chlapec?

Dilema prvého mena 

Meno, po ktorým bude malý člen rodiny najznámejší, by sa mohol vyberať na základe jeho najdôležitejších kráľovských predkov. Do úvahy prichádza Alexander, alebo ženská verzia Alexandra, pretože toto meno nesie ako stredné meno sama kráľovná Alžbeta. Podobnú inšpiráciu by si dvojica mohla zobrať aj zo stredného mena otca dieťaťa. Princ Harry nesie meno Charles a toto meno by bolo veľmi priaznivé aj pre dieťa. Svoju lásku k dieťaťu by vedeli vyjadriť práve nemom Dávid, ktoré znamená milovaný. Víťazstvo a spomienku na silnú britskú kráľovnú by zase znamenalo meno Victoria.

Stredné meno je tiež dôležité

Dvojica by pri výbere stredného mena nestúpila vedľa, ak by dievčatko pomenovali Diana. Okrem krásnej spomienky by v tomto mene oznámili svetu, že toto dieťa pre nich predstavuje ich vlastné božstvo. Podobne sa dá pracovať aj s menom Kate. V kráľovskej rodine nie je oficiálne žiadna Kate iba verzia Catherine, ktorú nesie aj teta malého, Catherine Middleton. Meno Arthur niesol najstarší syn kráľovnej Victorie a princa Alberta, veľkých vládcov, ktorí sú inšpiráciou celého kráľovského potomstva.

Mohlo by vás zaujímať: Prísna diéta podľa Lady Diany: Čo všetko si odopierala táto ikonická žena, aby vyzerala chudšie a mladšie?

Spojenie Ameriky i Británie

Keďže je Meghan Američanka, nemôžeme zabúdať ani na mená, ktoré sú populárne práve v tejto oblasti. Výber by mal byť spojením práve kráľovskej vznešenosti a kúsku kontinenta za veľkou mlákou. Tieto kritéria spĺňa meno Caroline, ktoré sa v roku 2017 zaradilo medzi jedno z najčastejším ženských mien v USA. V britskej histórii zastáva silnú pozíciu. Princezná Caroline bola milovanou dcérou Británie. Ak bude dieťa chlapec, môže sa volať Patrick, ktorý je patrónom Írska. V Amerike sa toto meno používa ako populárne mužské meno už od roku 2005.

- Najčítanejšie -