Presunúť na hlavný obsah

Trendy podkolienky v topánkach: Pustite uzdu svojej fantázii a nebojte sa tejto kombinácie

Móda

V dámskej móde sa nám každým rokom darí búrať ďalšiu a ďalšiu úplne nepotrebnú a zbytočnú konvenciu. Jednou z tabu tém boli aj ponožky v otvorenej obuvi, či v obuvi vo všeobecnosti. Keď ich bolo vidieť, zdali sa oku neestetické, opak sa však stáva pravdou.

Nie, nebudete pokladaná za turistku, ak si dáte ponožky do topánok s otvorenou špičkou, či do tých, z ktorých budú nežne trčať. Podkolienky v obuvi sa stali hitom, ktorý si získal oči divákov počas nejednej prezentácie kolekcií jar/leto 2019. Ich materiálové spracovanie je naozaj široké a nám dávajú jasne najavo, že je na čase popustiť uzdu svojej fantázii a nechať si naše nohy užívať aj tento – kedysi pokladaný za bizarný – trend.

Prečítajte si tiež: Pastelový odtieň, ktorý na sebe na jar musíte vyskúšať: Kombinujte ho s týmto oblečením vášho šatníka

Biela klasika

Tak ako čierne pančuchy vystriedali tie biele, máme možnosť vidieť prechod k jemnej farbe aj v oblasti podkolienok. Značka Prada sa v tomto smere vyhradila úplne. Ich modelky si na podkolienkach niesli meno módneho domu a ukazovali, že je priam žiadúce vytiahnuť zo svojej skrine biele prvky.

Nebráňte sa však ani variantu, ktorý je nižší. Nie je to úplne ponožka, pretože siaha o kúsoček vyššie ako je bežné. K tomu sa vie jemne prispôsobiť vašej nohe a nahrnúť na seba tak, aby vytvarovala vaše chodidlo. K tomu výrazné topánky a jar vám otvorí svoje dvere naplno.

S nežným prvkom

Prvky ženskosti sa predrali na prehliadkové móla v roku 2019. Či už v podobe mašlí, ružovej farby alebo obľúbených volánov. Tie však v žiadnom prípade nemusia zostať iba na hlavných kusoch vášho oblečenia. Plynule sa presunú na nohy, v podkolienkach s takýmto prvkom budete vyzerať nezabudnuteľne. 

Mohlo by vás zaujímať: Jarné vzory, ktoré ovládnu váš šatník: Tieto si v ňom ponechajte, budú sa tešiť obľube

Všade samé vzory

Odvážnosti sa naozaj nemusíte báť. Vyjadrenie svojej povahy cez kusy oblečenia je tým najlepším spôsobom. Určite máte vo svojom šuflíku hneď niekoľko vzorovaných ponožiek, ktoré ste si schovávali iba do tenisiek či domácu pohodu. Je na čase dať im šancu a ukázať ich v celom ich šate.

Nech sa ešte aj trblietajú

Ak vám ešte doteraz extravagancie nestačilo, pridajte ju svojmu outfitu práve podkolienkou v trblietavom móde. Jej povrch bude odrážať svetlo na párty, ale aj zachytávať pohľady počas vaše prechádzky po ulici. 

Diskusia k článku

comments powered by Disqus