Presunúť na hlavný obsah

Takto žije v skutočnosti kráľovská rodina: Čo všetko za nich robí služobníctvo a kedy si už nedokážu poradiť?

Feminity

Tušíte správne, aj členovia kráľovskej rodiny majú svoje maniere a zvyky, z ktorých neupúšťajú. Viete, čo všetko za nich musí robiť služobníctvo?

Napriek tomu, že ide o najsledovanejšou rodinou na svete, existuje ešte veľké množstvo drobností, o ktorých ste zrejme doposiaľ netušili. Niektoré veci, totiž zo zásady nerobia sami, ale nechávajú ich výhradne v rukách personálu v paláci.

Mohlo by vás zaujímať: Slávne celebrity, z ktorých sa plastikami vytratil sexepíl: Porovnajte si PRED a PO fotografie

Kráľovná Alžbeta II.

Ak ste si mysleli, že kráľovná je z rodiny najnáročnejšia, mýlite sa. Avšak aj ona si na pár zásadných vecí potrpí a nikdy ich nerobí sama. Napríklad taký kúpeľ jej pripravuje výlučne služobníctvo. Aj napriek tomu, že kráľovná nemá rada chlad a zimu, kúpe sa zásadne v chladnej vode, ktorá nesmie mať viac ako 16,7 stupňa Celzia. Navyše si obzvlášť potrpí na ružové mydlo a špongiu. Tie jej musí služobníctvo vždy umyť citrónovou vodou so soľou. 

Princ Charles

Najväčšie nároky zo všetkých členov kráľovskej rodiny má údajne princ Charles. Napríklad každé ráno žehlia jeho pyžamo a šnúrky topánkach. Zátka do kúpeľa musí byť v určitej polohe a na zubnú kefku mu musí služobníctvo vždy vytlačiť rovnaké množstvo pasty. Tento zvláštny zvyk, vraj po ňom zdedil aj princ Harry. Práve tieto drobnosti by určite zvládol sám. No keďže má na to ľudí, zrejme mu to ani nenapadne. 

Princ William a Kate Middleton

Princ William a vojvodkyna Kate Middleton, patria v kráľovskej rodine, naopak medzi tých najmenej náročných. Dokonca pár veľmi dlho prehovárali na pestúnku, či osobnú asistentku pre Kate. Na čo si však obaja zvykli je večerná odostieľka. Potrebujú, aby ich teplota v spálni bola vždy večer nastavená na dvadsaťjeden stupňov, pod vánkúš im dávajú levanduľové vrecúško a obaja pijú vlažný čierny čaj, tesne pred uložením.  

Princ Harry a Meghan Markle 

Hneď po svadbe s princom Harrym sa hovorilo o tom, že má kráska skutočne vysoké nároky. Ľudia, ktorí sa starajú o jej pohodlie, musia byť v strehu už od piatej rána. Meghan totiž potrebuje mať hneď po prebudení, pripravenú obľúbenú šálku čaju. A ten má mať ideálnu teplotu na to, aby ho mohla vojvodkyňa okamžite piť. Navyše papauče, ktoré má pri posteli pripravené, musia byť vyhriate. Nesmie sa stať, že by stupila na studenú podlahu, či si obula chladné papuče. No a princ Harry, ako sme už spomínali, zdedil po otcovi zvyk s pastou. Navyše Harry je na to mimoriadne citlivý.

Ako vidíte, niektoré veci jednoducho členovia kráľovskej rodiny nerobia a vyžadujú ich od iných. Avšak to je tak, keď žijete v paláci. Jednoducho to k vášmu životu patrí. 

Čítajte tiež: Sláva ich rodičov im zabezpečila život ako v rozprávke: Takto sa obliekajú detské ikony klanu Kardashian

- Najčítanejšie -