Presunúť na hlavný obsah

Čo odradilo herečku Michelle Pfeiffer od parfumov, že ich nenosila 10 rokov? Na túto vec si dávajte pozor

Zahraničné celebrity

Súčasťou našej každodennej beauty rutiny je jednoznačne parfém, ktorý tvorí súčasť našej vizitky. Pred odchodom z domu sa ním len málokedy zabudneme prevonať. Je to úplne bežná vec, poveiete si. Americká herečka Michelle Pfeiffer sa tohto zvyku vzdala na dlhých 10 rokov. Aký na to mala dôvod?

Výber správneho parfému je dôležitý. Ten nielen podčiarkuje našu osobnosť, ale má vplyv aj na naše sebavedomie a náladu. Vôňa dokáže vyvolať silné asociácie na ľudí, miesta i situácie. Hľadanie toho správneho parfému môže tak, ako aj v prípade životného partnera, trvať celé roky. Pri výbere sa riadime primárne našim čuchom. Vhodnosť, resp. nevhodnosť vyhodnocujeme podľa nášho nosa. Napadlo vám pri výbere tohto kozmetického produktu zhodnotiť jeho zloženie?

Neorehliadnite: Herečka Ana de Armas sa stala novou Bond girl: Pripomeňte si s nami ďalšie nezabudnuteľné Bondove dievčatá

Otvorilo jej to oči 

Herečka Michelle Pfeiffer tak urobila a z výsledku rozhodne nebola nadšená. Po tom, ako sa herečka stala matkou, začala, predovšetkým s ohľadom na svoje deti, viac prehodnocovať svoj životný štýl a zloženie produktov, ktoré ona a jej deti používali. Holywoodsku herečku doslova šokovalo, keď narazila na databázu EWG (Environmental Working Group), v ktorej sa dozvedela, že vonné látky nachádzajúce sa v bežne dostupných parfémoch boli EWG označené ako „vysoko nebezpečné“. „Približne v rovnakom čase, bola môjmu otcovi a najlepšiemu priateľovi diagnostikovaná rakovina. To bolo pre mňa skutočným prebudením a dramaticky to zmenilo môj pohľad na zdravie,“ priznala pre Vogue Michelle Pfeiffer.  

Bola to dlhá doba

„Úplne som sa vzdala používania vôní, ktoré mi však chýbali,“ upresnila herečka na tlačovej konferencii k jej novému projektu. Oceňovaná herečka upustila od používania parfémov do momentu, kým si nebola istá, že ten, ktorý bude používať, nebude predstavovať žiadne riziko. Otázka zdravia bola pre ňu prednejšia.

Prečítajte si tiež: Princ Louis oslávil svoj prvý rok: Oproti minulosti kráľovská rodina zvolila iný štýl portrétových fotografií

Na vlastnú päsť

Odhodlaná Michelle sa rozhodla priložiť ruku k dielu. Spojila sa s kozmetickými spoločnosťami., no ostala mimoriadne sklamaná. „Nikto nemal záujem o trasparentnosť, čo sa prísad týka. Nebolo pre mňa príjemné spájať moje meno a tvár s niečím, čo by som sama nepoužívala,” zaspomína Michelle Pfeiffer pre Refinery 29. Prešli roky a ľudia si začinali čoraz viac všímať čo obsahujú ich výrobky dennej starostlivosti. Michelle Pfeiffer sa svojej prvotnej myšlienky nevzdala, chopila sa príležitosti a vytvorila sériu vlastných unisex parfémov Henry Rose. Pomenovala ich po svojich deťom, ktoré boli pre ňu prvým impulzom a inšpiráciou. Tieto parfémy sa môžu pýšiť označením “eko” a certifikátom zdravotnej nezávadnosti od EWG. Dá sa však odôvodnene predpokladať, že húževnatá herečka nezostane len pri parfémoch. 

- Najčítanejšie -