Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Stylistka radí, ako si vybudovať kapsulový šatník: Založiť si ho chystá i moderátorka Soňa Skoncová

Móda

Kapsulový šatník vám ušetrí čas i peniaze. Vy však stále neviete, o čo ide? Stylistka Miroslava Dobiš Michalková vám to vysvetlí.

Mnohé z nás ráno stojíme pred preplnenou skriňou, no napriek tomu máme stále pocit, že si nemáme čo obliecť. Tento problém trápi viaceré z nás a riešením môže byť práve vybudovanie tzv. kapsulového šatníka. „Kapsulový šatník je malá kolekcia oblečenia, väčšinou sezónneho, ktoré je vzájomne kombinovateľné a v zásade ladí všetko so všetkým,” vysvetľuje v úvode stylistka Miroslava Dobiš Michalková.

Neprehliadnite: Pripravte svoj šatník na leto: Tieto najdôležitejšie fashion kúsky v ňom rozhodne nesmú chýbať

Feminity TV: Stylistka Miroslava Dobiš Michalková radí, ako si založiť kapsulový šatník

Vyberajte vždy s rozumom

V niektorých prípadoch to, že si nemáme, čo obliecť, nemusí byť len pocit, ale objektívny fakt. Obsah našej skrine často tvorí oblečenie, ktoré si “na vyvetranie” vyžaduje špeciálnu príležitosť či také, ktoré už dávno nezohľadňuje náš aktuálny životný štýl. „Najdôležitejšie je sa zamyslieť nad svojim životným štýlom. Keď nešportujem a mám veľa športového oblečenia alebo nechodím na večerné akcie a mám 10 večerných šiat, tak síce mám plný šatník, ale nemám, čo nosiť. Čiže uvažovať skôr v kontexte toho, že aký je môj životný štýl a podľa toho si to oblečenie vyskladať,” radí stylistka. Želaným sprestrením šatníka môže byť i vhodne zvolená vôňa. Príjemné vône totiž dokážu ovplyvniť našu náladu, pôsobia proti stresu, evokujú emócie a dokonca môžu byť spúšťačom liečebných procesov, na čo značka Lenor pri výbere svojich vôní dbá.

Prečítajte si tiež: Šatka ako vlasový doplnok 5x inak: Tento letný look si po prvom zhliadnutí zaručene zamilujete

Nech vydržia čo najdlhšie

Uvažovali ste niekedy o tom, koľko starostlivosti venujete svojim obľúbeným módnym kúskom? Najpraktickejším riešením pre nekomplikovaný kapsulový šatník sú samozrejme pracie kapsule. Stačí  jedns kapsula na spodok bubna a voila! Čo určite nechcete zanedbať je vôňa čerstvo vypratej bielizne. Tajný trik pre oblečenie, na ktoré sa nemá používať aviváž, sú vonné perličky. Môžete ich prisypať na dno práčky aj pri praní športového oblečenia či jemných blúzok. Pozornosť venujte aj výberu vôní pracieho prostriedku, aviváže či perličiek – ideálne ak majú rovnakú vôňu. Tak budú spolu, podobne ako aj váš kapsulový šatník či outfit, ladiť.

Má v tom jasno

V otázkach módy a štýlu je doma i moderátorka a modelka Soňa Skoncová, ktorá sa priznala, že vybudovanie kapsulový šatníka bude pre ňu jej ďalšou úkohou: „Je to úžasná úspora času, úspora peňazí a naozaj aj tých nervov, keď ráno každé ráno vstávam s tým, že si nemám čo obliecť. Je to úžasný nápad a mala by som si ho založiť,” hovorí Soňa SkoncováRanný výber nášho oblečenia by nám rozhodne namal spôsobovať stres, práve naopak. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus