Presunúť na hlavný obsah

Máte kontrolu nad tukmi? Schudnite tieto dni posledné centimentre v okolí pásu, budete pôsobiť mladšie

Chudnutie a diéty

Leto sa oficiálne začalo a ako sa hovorí, ak nechcete, aby vás pristihlo „nepripravené“, skúste ešte expresne zredukovať tuk v okolí vášho brucha. Centimetre pôjdu dolu raz-dva!

Letné mesiace sa nám spájajú s čo najdokonalejšou postavou. Dokonalá je však v našom ponímaní skôr súmerná. Ak chcete dosiahnuť opticky rovnomernejšiu postavu, musíte zúžiť pás a nechať vyniknúť prednosti, akými sú hrudník a boky. 

Prečítajte si: 28-dňový plavkový detox: Osvojte si tieto rady a telo snov bude pre vás realitou

Otužovanie studenou sprchou prispieva k páleniu tukových zásob

V prvom rade je dôležité rozlišovať medzi bielym tukom a hnedým tukom. Biely tuk je zásobárňou energie, kam sa ukladá prebytočný tuk. To sú presne tie faldíky, ktoré ani neviete, ako a zo dňa na deň vám bránia v bežných úkonoch. Sú priamo závislé od toho, čo zjete a aký výkon, čo sa týka pohybu praktizujete. Biely tuk tvorí u zdravej bežnej ženy okolo 20% a u mužov 15% z celkovej hmotnosti. 
Mimochodom, ak chcete prispieť ku krajšej postave, chlad aktivuje hnedý tuk a dochádza k telesnému teplu v bunkách. Ak k strave a pohybu pridáte aj otužovanie (najmä v lete to ide jednoduchšie), odmenou je vypnutejšia pokožka a minimalizovanie tukov. 

Kúsky  ľadu zabaľte  do tenkej látky a položte ich priamo na bruško alebo na miesto, kde sa chcete zbaviť tuku. 20-30 minút po dobu 12 dní vám vraj pomôže s redukciou do o niečo menších rozmerov. Alternatívou je tiež studená sprcha, ktorá pomáha proti celulitíde. Berte to však s rezervou, bez správne upravenej stravy a pohybu to nepôjde. Strava tvorí 70% a v niektorých prípadoch sa uvádza až 80% úspechu.

80% úspechu spočíva v správnej strave a zdravých vyvážených surovinách

80% úspechu spočíva v strave. Majte na pamäti, že je dôležité nielen jesť zdravo, ale aj pravidelne a rozumné množstvo. Najčastejšie si ľudia myslia, že jedia primerané porcie. Akonáhle si však začnú merať porcie a kalórie, zistia, že množstvo, ktoré si „bežné dni“ zvykli dávať, je asi tak dvojnásobné toho odporúčaného. Áno, sto gramov vyzerá trochu inak ako štyristo gramov a zrejme v tom bude ten problém. Pripomenieme vám preto vzorový jedálniček na tri dni, ktorý vám priblíži predstavu o stravovaní sa:

Mohlo by vás zaujímať: 7-dňový jedálniček ako prechod pre život bez cukru: Takto sa mení vaša tvár a telo, keď ho prijímate veľa

Vzorový jedálniček na 3 dni

Pondelok:

Raňajky: Biely jogurt s ľanovým semienkom a kopcovitou lyžicou proteínového prášku
Obed: Chudé morčacie mäso, dusená zelenina, sušené paradajky
Večera: Racio chlebík a tuniak vo vlastnej šťave
Snack medzi jedlami: Zeler, hrsť kešu orechov a ovocie

Utorok:

Raňajky: Praženica z dvoch vajec s rukolou a kúskami čerstvého lososa
Obed: Grécky šalát (paradajky, olivy, červená cibuľa, olivový olej, soľ, korenie) s krevetami alebo kúskami čerstvého lososa
Večera: Zapečená zelenina ako tekvica, mrkva, cuketa, šampiňóny a avokádový dip so sezamom
Snack medzi jedlami: Celozrnné pečivo s tvarohom, nastrúhané jablko s mrkvou

Streda:

Raňajky: Banánové lievance bez múky, javorový sirup a čerstvé ovocie
Obed: Veľký zeleninový šalát (nasekaná kapusta, mrkva, špenátové listy), nízkotučný jogurt, tuniak, 1 uvarené vajce, olivový olej, soľ, korenie
Večera: Špíz z kociek jahňacieho mäsa, ku ktorému ide cibuľa, huby a paprika
Snack medzi jedlami: Ryžové chlebíčky a čerstvé ovocie 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus