Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Výnimočné chvíle si vyžadujú výnimočné veci: Vyberte si svadobný oblek v znamení luxusu

Móda

Svadobný deň nie je len o neveste. Rovnako sa totiž oči pozvaných hostí upierajú aj na ženícha, ktorý by za svojou vyvolenou nemal zaostávať. Toto je návod, ako sa v "deň d" správne rozhodnúť

To, že je svadba výnimočnou chvíľou, nie je hádam potrebné zdôrazňovať. Tou výnimočnou "vecou", má byť určite vhodné oblečenie, ktoré celú atmosféru ešte viac povýši. Dámam do ich výberu šiat nebudem zasahovať, to nie je mužská záležitosť. Na túto príležitosť sa tešili od útleho dievčatka, tak im ju páni nekazme. Aj tak ich smiete v ich vysnívaných svadobných šatách vidieť až pred oltárom. 

Na mieru pre vás

Určite by ste v predajniach konfekcie našli primeraný oblek. Prečo si však váš spoločný deň neužiť v obleku ušitom na mieru? Konfekciu si môžete kúpiť kedykoľvek. Svadobný deň je ten správny pre voľbu šitia na mieru. Nebuďte priemerný, neuspokojte sa s bežným oblekom. Nechcete predsa, aby ste sa na vlastnej svadbe stretli s ďalšími svadobčanmi v tom istom obleku. Pokiaľ, by to nemal byť špeciálny zámer. 

FEMINITY TV: S odborníkom Mirkom Paluchom vás prevedieme výberom svadobného obleku

Personifikácia ako synonymum luxusu

Oblek šitý na mieru pre vás s prvkami personifikácie bude na vyššom hodnotovom rebríčku, ako oblek konfekčný, aj keď značkový. Tých je ušitých tisíce. Ušitý na mieru pre vás, je len jeden, originál. Keď ste sa už rozhodli správne, a ja verím, že áno, urobte si svoj súkromný prehľad firiem, salónov, ktoré šijú na mieru. Skôr, ako nízka cena nech sú pre vás smerodajné referencie klientov. Nízka cena sa nutne prejaví nekvalitou a spracovaním. Výber kvalitnej látky, prístup ku klientom, to sú parametre, ktorými sa riaďte. Určite, už dnes nájdete úmeru medzi kvalitou a cenou. MTM - Made To Measure, môže byť jedným s tých riešení. Ide o konfekčne šitý oblek s potrebnými úpravami, ktoré akceptuje požiadavky vášho tela. Ak nájdete salón, ktorý ponúka skúšobnú radu oblekov - regular, skrátený, či predĺžený s jednou, dvoma skúškami, je veľká pravdepodobnosť, že vám bude oblek sedieť ako uliaty. Pre fajšmekrov - opýtajte sa, či salón ponúka možnosť šitia spôsobom: HALF CANVAS. Predné diely saka budú strojom "pikírované", nie lepené. Konečný produkt, váš oblek ušitý na mieru, predčí vaše očakávania. Budete veľmi rýchlo chcieť zabudnúť na nudnú, neosobnú konfekciu.V celom procese šitia, okrem kvalitnej látky, je veľmi dôležitý personál salónu. Jeho prístup, profesionalita, odbornosť, prax.

Neprehliadnite:  Leto v kancelárii: Toto je 5 trikov, ako si užiť leto s maximálnym štýlom

Viac než na jedno použitie

Svadobný oblek ženícha, by nemal končiť obradom v šatníku. Vyberte si taký, ktorý vám bude užitočný aj na iné spoločenské udalosti, návštevy príbuzných, krst, svadba vašich blízkych, kde už vaša rola bude odlišná od tej vašej svadby.  Salón ste si našli, určili ste si cenovú hladinu, môžeme začať výberom látky. Sme v období teplých dní, tak výber látky by mal byť adekvátny obdobiu. Existujú látky s nižšou gramážou - letné látky, okolo 230 gr. Svadobný oblek, nemusí byť nutne tmavý, a už určite nie čierny. Nebojte sa farieb. Ideálna je síce polnočná modrá, ale každý iný odtieň modrej zaujme, obzvláštni váš svadobný deň. Nehovoriac o "50 odtieňov šedej". Je leto, pouvažujte o podšitom saku, podšívka bude iba na predných dieloch, chrbát bude voľný. Ocenia to najmä tí, ktorý sa potia. Ktorý ženích sa v deň svadby nepotí? Kto si netrúfa ostane pri klasike. Tou môže byť aj oblek s vestičkou, z tej istej látky, ako bude ušitý oblek. Skúste sa odlíšiť tým, že "nenaletíte" obchodníkom a stylistom kúpou "brokátovej" vestičky s plastrónom (francúzskou kravatou), motýlikom, trakmi, vreckovkou, či manžetovými gombíkmi v jednej farbe a dezéne. To ozaj nikdy nebolo, a nie je, a verím, že ani nebude v móde. 

Takto rozhodne áno!

Budete trendovejší s vestičkou z tej istej látky, ako oblek, alebo iného odtieňa, či s malým vzorom. Kravata, motýlik je zásadne iného dezénu ako vreckovka. Tá môže byť jednofarebná, respektíve, postačí ak bude ladiť jednou z farieb v kravate, košeli, obleku, kľudne aj ponožiek. Spomínal som, že čierny oblek nie je svadobný, to isté platí aj o smokingu. Čierne obleky sú večernými spoločenskými oblekmi. Nebojte sa farieb, a to ani pri výbere košele. Slávnostnú chvíľu povýšite aj tým, že si zvolíte košeľu s dvojitými proloženými manžetami na manžetové gombíky. Z drahých kovov, perleť, jantár, len naozaj nie zo "super setu". 

Prečítajte si tiež: Romantika v šatníku: Nežný tyl, volány a balónové rukávy sú na leto ako stvorené

Nepodceňujte výber obuvi

Osobne prikladám veľký dôraz na výber vhodnej obuvi. Tu by som sa nebál zainvestovať, a zaobstaral by som si tie najkvalitnejšie topánky, ktoré mi moje financie dovoľujú. Čierne topánky, typu oxford sú absolútna klasika, ale ani tu by som sa nebál inej než čiernej farbe. V závislosti na farbe obleku. K šedému, modrému kľudne aj hnedé odtiene, odvážnejší si môžu dovoliť odtiene bordovej. Toto všetko platí aj pre svedkov na svadbe. Nebudete fádny, nudný, žení sa váš kamarát. Tešte sa s ním, prejavte mu úctu aj tým, že budete vkusne oblečený. A možno práve takto zaujmete svoju nastávajúcu...:) Možno ešte jedna rada novomanželom. Už som to viackrát spomínal, ale opakovanie je matkou múdrosti: Nesnažte sa silou mocou "ladiť" oblečením. Vybrali ste si jeden druhého. Takže! Ladíte spolu!

Ak vás zaujíma poradenstvo v oblasti imidžu, štýlu a etikety, nechajte sa o tom priučiť viac priamo od poradcu štýlu.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus