Presunúť na hlavný obsah

Takto sa vyhnete zavodneniu tela: Štíhlejšie lýtka a členky môžete mať aj po náročnom lete na dovolenku

Chudnutie a diéty

Stačí pár hodín v lietadle alebo v aute a vaše nohy sa zmenia. So zavodnením a opuchnutými členkami bojuje nejedna z nás a pred dovolenkou obzvlášť. Platí tu však staré známe pravidlo.

Poznáte to, chystáte sa na dovolenku, zbalíte si tie najkrajšie plavky a kozmetiku, no kým sa na dovolenku dostanete, potrápia vás opuchnuté nohy. Niektoré ženy trápia opuchy aj počas letných horúčav a my máme pre to pre vás rady, ako sa zbaviť prebytočnej vody „uväznenej“ vo vašom tele.

Prečítajte si: Vyskúšajte efektívne cviky na vnútorné stehná: Opticky si tak predĺžite postavu až o niekoľko centimetrov

Platí staré známe pravidlo – bez pohybu to nepôjde

Existuje množstvo skutočne lákavých rád, ako sa zbaviť naliatych nôh, no úspech spočíva v drine. Či sa nám to páči alebo nie, bez pohybu to nepôjde. Samozrejme, že je dôležité nesoliť nadmieru, piť dostatok tekutín, no nemôžete zostať bez aktivity. 

  • Nastavte svoju myseľ na to, že pohyb je váš životný štýl, nie povinnosť.
  • Neobliekajte sa do o číslo menšieho oblečenia len preto, že ste celý život mali veľkosť S.
  • Zaobstarajte si krokomer, bude vás to motivovať k lepším výkonom počas bežných dní.
  • Zakomponujte do jedálnička viac vlákniny a celkovo potraviny bohaté na vodu.

Ak sa nehýbete, znižujete si prietok krvi

Pohyb najlepšie prispieva k prekrveniu. Je nutné, aby živiny prechádzali do celého tela. Čím pomalší bude krvný obeh, tým ťažšie sa odstráni aj nadbytočná tekutina a takisto sodík.
Krásne štíhle nohy dosiahnete pravidelným pohybom, no ako dobre vieme, málokto dokáže z pohybu urobiť svoj životný štýl. Čo je však dôležité, nemeria sa žiadny výkon, ide skôr o návyk a preto sme pre vás vybrali niekoľko aktivít a cvičení, z ktorých si môžete vybrať alebo ich vzájomne kombinovať a výsledky na seba dlho nenechajú čakať:

  • Kardio cvičenie (beh, bicyklovanie, plávanie).
  • Strečingové cviky (krútenie chodidlami, posilňovanie špičiek, naťahovanie celého tela).
  • Vykladanie nôh a cviky s vyloženými nohami (na úrovni srdca dochádza k najlepšej cirkulácii krvi).
  • Cvičenie pod drobnohľadom profesionálneho trénera.

Mohlo by vás zaujímať: Aký je váš metabolický vek v porovnaní so skutočným? Tento vzorec odhalí veľa o vašej fyzickej kondícii a zdraví

Ak vás trápia opuchnuté lýtka a členky, čím sa vám vizuálne mení postava, okrem pohybu si doprajte relaxačné a masážne procedúry. Niekedy stačí len sauna, masáž chodidiel, členkov a lýtok alebo si dajte rokmi overený bylinkový čaj z petržlenu.

Bylinkový čaj z petržlenu 

Poriadne preprané listy a koreň petržlenu nakrájajte nadrobno a vo vriacej vode nechajte lúhovať. Po približne 7 minútach čaj vylúhujte a dochuťte ešte mätou, citrónom, zázvorom alebo medom. Pite v malých množstvách, 2dcl a aspoň 3-4 krát za deň.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus