Presunúť na hlavný obsah

Priateľ si po našom rozchode našiel moju vernú kópiu: Kvôli tejto veci som sa však cítila ešte horšie

Partnerské vzťahy

Veronika vedela, že po rozchode jej bývalý priateľ sám dlho nevydrží. Prekusla aj to, že si našiel jej vernú kópiu. No tento podraz od neho nečakala ani ona!

Vzťah Veroniky a Gabriela sa v začiatkoch od tých iných veľmi neodlišoval. V otázkach kariéry a ambícii sa síce názorovo rozchádzali, no Gabriel si ju získal jeho veselou, žoviálnou povahou. Veronika bola plná ambícii, čo súviselo s odborom, ktorý vyštudovala, kým Gabriel sa uspokojil s tým, čo má. Manuálne pracoval v zahraničí, kde si dobre zarobil,no kam docházal na tzv. “týždňovky”.

Neprehliadnite: Priateľke som závidela jej luxusný život: Keď mi odhalila celú pravdu, ľutovala som ju

„Niekoľko rokov sme v podstate fungovali ako víkendový pár. V priebehu týždňa bol Gabriel v práci a vracal sa len na víkendy. Samozrejme, v začiatkoch vzťahu to pre mňa nebol až taký problém. Ja sama som veľa pracovala, čo mi dokonca pomohlo získať aj lepšiu pozíciu vo firme. Začalo mi to prekážať až časom, keď sme sa rozhodli vo vzťahu posunúť a postaviť si dom na pozemku, ktorý som zdedila. Prišli prvé skutočné problémy. V súvislosti so stavbou a zariaďovaním domu bolo totiž potrebné urobiť veľké množstvo rozhodnutí, na ktoré som zostala sama, keďže Gabriel bol celý týždeň preč a niečo s ním konzultovať bolo v priebehu dňa takmer nemožné. Viackrát som ho žiadala o to, aby sa vrátil domov a našiel si prácu na Slovensku,” spomína Veronika na moment, kedy si uvedomila, že je síce vo vzťahu, no na všetko sama. 

Verila som správnemu načasovaniu

Už dlhšiu dobu predtým sme sa nebránili predstave toho, že by sme mali dieťa. Napriek tomu, že sa nám určitú dobu nedarilo, “netlačili sme na pílu”. „To, že som tehotná som zistila v čase, keď bol dom takmer hotový, ostávalo ho len dozariadiť. Považovala som to za skvelé načasovanie. Všetko bolo pripravené na to, aby sme mohli byť rodinou so všetkým, čo k tomu patrilo. Dieťatku sa potešil aj Gabriel a myslela som si, že práve to bude pre neho impulzom, aby zmenil zamestnanie. Mýlila som sa. Aby som to skrátila, žiadna veľká zmena sa nekonala. Ani postavením domu, ani narodením nášho syna. Na všetko - dom i syna - som ostala sama. Na domácnosť prispieval, to áno, no peniaze vám partnera nevynahradia. Apelovala som, čas plynul,  všetko však zbytočne. Víkendy sme trávili hádkami, ktoré sa zvrhli k rozchodu.”

Prečítajte si tiež: Sestra ma zachránila pred osudovou chybou: Otvorila mi oči v tom, akého muža som mala 14 rokov po svojom boku

Rana pod pás

Veronika poznala Gabriela ako typ, ktorý potrebuje niekoho, ku komu sa bude na víkendy vracať, preto sa  ani nečudovala tomu, že si krátko po rozchode našiel novú partnerku. Spoloční priatelia dokonca uštipačne podotkli, že vyzerajú ako sestry. „Nebola som vôbec prekvapená, že si niekoho tak rýchlo našiel. Necelý rok po našom rozchode sa dokonca zasnúbil, čo som si tiež snažila nepripúšťať. My sme sa do tohto bodu v našom vzťahu totiž nikdy nedostali.  Logicky, človek sa začne porovnávať a premýšľať v čom urobil chybu. Podpásovka prišla o čosi neskôr, keď jeho snúbenica otehotnela a Gabriel bol pre ňu a jej dieťa ochotný urobiť to, čo pre mňa a môjho syna nie, odísť zo zamestnania a žiť plnohodnotným rodinným životom,” uzatvára príbeh sklamaná Veronika, ktorá dúfa, že ju jej šťastie ešte len čaká.