Presunúť na hlavný obsah

Krstiny kráľovských detí sú vždy výnimočné: Tento jeden detail však urobila Meghan inak ako Kate, či Diana

Zahraničné celebrity

Nielen svadby, ale aj krstiny kráľovských detí sa tešia značnému záujmu verejnosti. Práve preto si na nich členky kráľovských rodín, nechávajú veľmi záležať. Čo však Meghan Markle urobila inak ako Kate, či Diana?

Rovnako ako pri kráľovských svadbách a aj pri krstinách musia všetci členovia rodiny, dodržiavať prísny protokol, ktorý má jasne stanovené pravidlá. Aj keď v prípade krstu malého Archieho si Meghan a Harry urobili pár vecí po svojom, isté veci jednoducho dodržať museli. 

Mohlo by vás zaujímať: Vieme, kde môžete stretnúť najkrajšie ženy sveta: Toto sú ich najobľúbenejšie dovolenkové destinácie

Prísny protokol a pravidlá

Meghan a Harry, rovnako ako Kate a William, či Diana a Charles niesli na krstinách "Lily Font”. Je to špeciálna súčasť krstov už od roku 1841. Sú vyrobené zo striebra a zdobené kvetmi a cherubínmi. Dané predmety sa spájajú práve s kráľovnou Viktóriou. "Lili font" boli špeciálne vyrobené na krst princeznej Viktórie. Vzhľadom na ich vzácnosť sa používajú iba pri výnimočných príležitostiach. Inak sú vždy zamknuté a pod ochranou.Pokiaľ ide o vodu, ktorou sa kráľovské deti krstia, vždy je dovezená z Jordánska, nakoľko ide o miesto, kde mal byť pokrstený Ježiš. Touto vodou boli pokrstení úplne všetci členovia kráľovskej rodiny, bez výnimky. 

Čítajte tiež: Internetová megahviezda Daniel Fuchs známy ako Magic Fox: Tento fešák je prototypom moderného muža

V rovnakých šatách sa krstilo už 62 detí

Malý Archie mal rovnako ako jeho bratranci a sesternice oblečené šaty, ktoré nosia kráľovské deti od roku 1841. Pôvodne boli navrhnuté škótskou dizajnérkou Janet Sutherland. Samotný originál bol vyrobený pre dcéru kráľovnej Viktórie, princeznú Viktóriu. V rovnakom modeli sa krstilo 62 detí, dokonca aj kráľovná Alžbeta II.. Rokmi však šaty nevyzerali už veľmi dobre, preto sa v roku 2008 rozhodli vyrobiť repliku. Bolo to pri príležitosti krstu Jamesa, syna princa Edwarda.A odvtedy sa používajú práve tie. 

Neprehliadnite: Jedna z najštýlovejších mamičiek poradí, ako cestovať s bábätkom: Najdôležitejšie je nevzdať sa

Tento detail sa rozhodla urobiť si Meghan Markle po svojom

Prvorodeného syna princa Harryho a vojvodkyne Meghan, Archieho Harrisona Mountbatten-Windsora pokrstili manželia v súkromí v Kaplnke svätého Juraja na zámku Windsor. Tam si Meghan a Harry povedali ”Áno” v máji 2018 a v roku 1984 tam pokrstili aj samotného Harryho, vojvodu zo Sussexu. Ceremoniál bol výsostne súkromný bez prítomnosti médií a novinárov. Zúčastnilo sa ho len 25 najbližších priateľov a rodinných príslušníkov dvojice. 

Kate a William, či Diana s Charlesom sa pri krste detí neskrývali a o svoju veľkú radosť sa delili bezproblémov aj so širokou verejnosťou. Meghan to však takto nechcela. Krst považuje za veľmi intímnu záležitosť a preto ju nechcela zdieľať úplne so všetkými. Verí, že tento krok poteší aj Archieho, keď vyrastie. Malého Archieho tak na spontánnych záberoch plných emócií, nikdy široká verejnosť neuvidí. Megah chce, aby sa isté veci stali výsostne rodinnou záležitosťou. A vraj tento krok zvažuje aj pri oslave jeho prvých narodenín. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe