Presunúť na hlavný obsah

„Nice Girl Syndrom“ mi ničil vzťahy: Pochopila som, že najšťastejšie sú ženy, ktoré mužom nikdy nedovolia toto

Partnerské vzťahy

Prečo sa neoplatí oddať mužovi a byť pre neho dokonalou ženou, ale skôr sú šťastnejšie tie „Bad Girls“, ktoré žijú podľa vlastných pravidiel?

Po každom rozchode som si hovorila, že už nikdy v živote! Už nikdy nebudem svoje „ja“ prispôsobovať nejakému nevďačníkovi. Po pár mesiacoch plaču, opakovania dokola toho istého príbehu o našej láske a obnovenia môjho fitness členstva sa zo mňa znova stáva racionálna „mrcha“. Venujem sa práci, kamošom a moje šťastie rozhodne nezávisí od externých vplyvov aka. mužov. Potom bum-bác a ako po čerstvej lobotómii sa vrhám do príbehu s prekvapivo rovnakým koncom. Takýto začarovaný kruh je nielen vyčerpávajúci, ale aj úplne zbytočný. Dnes s dostatočným odstupom (a po pravidelných terapiách) začínam chápať, kde som robila chybu. „Nice Girl Syndrom“ mi ničil vzťahy a mohla som si za to sama. 

Prečítajte si: Môjmu mužovi prišla nahá foto istej ženy z dovolenky: Sms-ka, ktorá nasledovala hneď potom, bola vrcholom trápnosti

My ženy máme zvláštny „dar“ a ten dar je flexibilnosť. Samo osebe je to skvelá vlastnosť, ale pridajte do toho chémiu, ružové okuliare a princa na bielom koni a zaváňa to „malérom“. Začína sa to nenápadne, presúvame si schôdzky, zmeníme si vlasy a ani sa nenazdáme a sťahujeme sa  za svojím vyvoleným na druhý koniec sveta. Čo je však ešte  najstrašidelnejšie: pomaly, nevedomky a dobrovoľne posúvame vlastné hranice. Muži si väčšinu svojho života idú jednoducho svoje. U niektorých to znamená úplnú rezistenciu k akémukoľvek prispôsobovaniu sa (a od takých ruky preč). „Bad Girls“ a väčšina pánov majú jednu spoločnú vec. Nech sa deje čokoľvek, na prvom mieste sú ony. Pre niektorých to možno znie ako sebeckosť, no ja si čím ďalej, tým viac myslím, že to je sebaláska. Jednoducho sa milujú (zdravo) natoľko, že sa nenechajú nikým iným vyviesť z miery. Vo filmoch sú „mrchy“ znázornené vždy ako sexy kočky, ktoré s mužmi manipulujú, vodia ich za nos, robia si z nich žarty a majú ich vždy tam, kde potrebujú. Toto pre mňa nie sú „zlé dievčatá“. To sú „zlí ľudia“ a takíto ľudia rozhodne majú k sebaláske ďaleko, inak by žiadne z týchto spomínaných vecí nerobili. „Bad Girls“ sú pre mňa ženy, ktoré poznajú svoju hodnotu. Patria medzi ne staré, mladé, úspešné ženy v biznise alebo ženy v domácnosti. A čo to znamená v praxi? 

Vedia, aké sú a vedia, že to môže byť s nimi aj vo vzťahu ťažké, ale nepôjdu do ničoho, čo by ich malo robiť nešťastnými, úzkostnými, čo by ich ponižovalo alebo by bolo proti ich presvedčeniu. Nezostávajú vo vzťahoch, ktoré ich nerešpektujú a nedávajú im mentálne alebo sexuálne uspokojenie. „Bad Girls“ si presadzujú svoje, či už je to kariéra, záhradkárčenie alebo používanie druhu aviváže, ktorú chcú ony. Vedia, že ich čas je vzácny. Čas na tejto planéte je pre každého z nás tou najhodnotnejšou komoditou a tým najväčším darom. Nech už to znie akokoľvek klišé. „Bad Girls“ neopakujú stále dokola kamarátkam, aký je ich vzťah hrozný, čo im zase Paťo, Marek, Mišo povedal, alebo že zase prišiel neskoro domov – ony konajú. Bez drámy, zbytočných emócií a s pokojom. Nerútia sa, keď ich láska nevyjde, pretože vedia, že sú vysoko kvalitné ženy. Zlé dievčatá sa neviažu na svojho muža ani finančne, pretože byť finančne nezávislá je pre nich základ, pestujú si svoje záujmy a svoj okruh kamarátov. Vzťah je „len“ doplnok, aj keď veľmi dôležitý. No ešte dôležitejšie je ich šťastie. To je vlastne prvoradé. Keď sú šťastné ony, môžu šťastie dávať ďalej. A to sa mi potvrdilo už niekoľkokrát. Len čo som bola nešťastná v práci, nemohla som byť veselou priateľkou doma a naopak. Zlý vzťah dokáže ovplyvniť váš výkon, sústredenie a vlastne celé dni. Nepredstavujte si „Bad Girl“ ako chladnokrvnú egomaniačku, ktorej je jej partner úplne jedno, pretože aj tak ho nepotrebuje. V skutočnosti sú to tie najmilšie milujúce partnerky, mamy, babičky, ktoré si partnerov vážia, ale nehľadajú v nich svoju „polovičku“. Lebo vedia, že samy osebe sú už „celé“ dosť. Dostať sa do tohto štádia a nepísať len o ňom, je drina. Verte mi. Stále som v procese. Viem však, že to je jediný spôsob, ako si udržať šťastný život bez predčasných šedín, zbytočných hádok a straty životnej energie. 

Neprehliadnite: S manželovým bratom mám spoločnú minulosť, o ktorej až donedávna nevedel: Mlčala som však kvôli tomuto

Desatoro všetkých „Bad Girls“

1.     Na prvom mieste som vždy ja.
2.     Zaslúžim si lásku prijímať s rovnakou intenzitou, ako ju dávam.
3.     Môj osobný čas je dôležitý.
4.    Viem, že som svojou vlastnou osobou, preto ma nič nemôže v živote ohroziť – tú najdôležitejšiu lásku som už našla, mám seba samú.
5.     Každý má právo na súkromie, ja a aj môj partner.
6.     Mám okruh priateľov a starám sa o kamarátstva.
7.     Som šikovná, krásna a múdra.
8.     Som finančne nezávislá a robím si vlastné úspory.
9.     Dôverujem. Dôverujem životu, partnerovi a tomu, že všetko, čo sa deje v mojom živote, vedie iba k pozitívnym výsledkom (áno, aj rozchody vás môžu priviesť k tomu pravému).
10.   Iné ženy ma neohrozujú. Viem svoju hodnotu a nikto nie je mnou.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus