Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Galavečer Schwarzkopf Elite Model Look 2019: Na svetové finále mieri nová generácia, toto sú víťazi!

Modeling

Galavečer Schwarzkopf Elite Model Look 2019 pre ČR a SR bol vyústením série castingov a tých najzaujímavejších tvárí a osobností. Kto nás bude reprezentovať na svetovom finále?

V Španielskej sále Pražského hradu sa v utorok 27. augusta uskutočnilo finále súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2019 pre Českú a Slovenskú republiku. Najprestížnejšia modelingová súťaž na svete, do ktorej sa každý rok prihlási stotisíce záujemcov z viac než 30 krajín sveta, pozná teraz mená víťazov pre Českú a Slovenskú republiku. 

Čítajte viac: VIDEO: Exkluzívny pohľad do zákulisia príprav Schwarzkopf Elite Model Look 2019: Hlasujte za svojho favorita už dnes

Predstavujeme vám novú generáciu modelov a modeliek

Stali sa nimi Klára Binderová a Sebastián Klimeš za Českú republiku a Charlotta Kušnírová a Andrej Chamula za Slovenskú republiku. Víťazi budú reprezentovať svoje krajiny na svetovom finále, kde si TOP 15 finalistov rozdelí garantované zmluvy s agentúrou Elite v celkovej hodnote takmer 780.000€. 

FEMINITY TV:  Finálový galavečer Schwarzkopf Elite Model Look 2019 a prvé reakcie víťazov

O nových objavoch svetového modelingu rozhodovala porota zložená z odborníkov z oblasti módy, kultúry a médií, partnerov projektu a zahraničných modelingových agentov. V porote zasadli napríklad topmodelky a tváre súťaže Schwarzkopf Elite Model Look ČR a SR 2019 Denisa Dvořáková a Michaela Kocianová, Marissa Surmenkow - riaditeľka Elite Model Look World, či riaditeľ súťaže a spolumajiteľ agentúr Elite Prague a Elite Bratislava Sáša Jány, ktorý o súťaži hovorí: „Mám veľkú radosť z finálového galavečera Schwarzkopf Elite Model Look ČR a SR. Vynikajúca úroveň všetkých finalistov a finalistiek nám ako agentúre dáva veľký priestor na realizáciu skvelých modelingových kariér.“

Víťazi súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2019 pre Českú a Slovenskú republiku majú sľubne našliapnuté k tomu zažiariť na domácej i svetovej modelingovej scéne, čo potvrdzujú svetové úspechy výhercov z minulých ročníkov súťaže. „Som presvedčený, že sme dnes večer predstavili nové modelky s potenciálom Denisy Dvořákovej, Hany Jiříčkovej, či Lindy Vojtovej alebo Michaely Kocianovej. Čo sa týka mužov, teší ma, že to bol historicky jednoznačne najsilnejšie obsadený ročník. Víťazom budem na svetovom finále držať palce, aby zabodovali tak, ako Josef Utěkal, Martin Burian, či Bára Podzimková, Jana Tvrdíková alebo Eva Klímková,“ dodáva Sáša Jány, riaditeľ súťaže.

Čestnou predsedníčkou poroty 28. ročníka projektu Schwarzkopf Elite Model Look pre ČR a SR sa stala supermodelka a podporovateľka nadácie Alsa, Daniela Peštová.

Ako v predošlých ročníkoch, i tohoto slávnostného finálového večera sa zúčastnili topmodelky agentúr Elite Prague a Elite Bratislava, napríklad víťazka svetového finále Elite Model Look 2016 Jana Tvrdíková, svetová víťazka Elite Model Look 2014 Bára Podzimková, svetová víťazka 2013 Eva Klímková a slovenské topmodelky Sasha Gachulincová, Barbora Brušková, Linda Nývltová a ďalší. 

O vynikajúci hudobný zážitok sa v rámci finále postarali Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. Finálovým večerom sprevádzal Jakub Prachař.

Hlavným módnym partnerom fináloveho večera bola spoločnosť Luxury Brand Management. Tá má vo svojom portfóliu viac než dve desiatky luxusných značiek, ako napríklad Bottega Veneta, Valentino, Saint Laurent, Givenchy, Alexander McQueen, Dior Homme, Versace, Balmain, Ermenegildo Zegna, či v poslednej dobe veľmi populárne značky Balenciaga, Off White a Vetements. Svoje butiky prevádzkuje na poprednej pražskej adrese – Parížskej ulici.

Neprehliadnite: Topmodelka Michaela Kocianová postupuje vo svete módy o krok ďalej: Zakladá módnu značku!

Finále predstavilo i tvorbu úspešného českého módneho návrhára Lukáša Macháčka, ktorú priniesla spoločnosť Finin Group. Slovenská topmodelka Michaela Kocianová exkluzívne debutovala v roli módnej návrhárky, kedy predstavila kolekciu značky Farah X Michaela K, ktorú tvorí v spolupráci s Farah Kimia.

Projekt Elite Model Look sa i tento rok spojil s úspešnou značkou vlasovej kozmetiky Schwarzkopf, ktorá sa stala hlavným partnerom a spoluorganizátorom súťaže. Vlasová kozmetika Schwarzkopf v minulosti dlhodobo spolupracovala so svetovo známymi celebritami, vrátane topmodeliek ako napr. Claudia Schiffer a Heidi Klum a už po niekoľký krát sa stala súčasťou jedinečného projektu objavujúceho budúce hviezdy modelingového priemyslu. Som rád, že sme so značkou Schwarzkopf mohli byť i v tomto roku partnerom modelingovej súťaže Elite Model Look v Českej republike a na Slovensku. Vlaňajšie umiestnenie českých a slovenských finalistov na popredných priečkach svetového finále je jasným dôkazom špičkovej úrovne a prestíže tejto súťaže v ČR a SR a zmysluplnosti našej spolupráce. Českým a slovenským víťazom a víťazkám gratulujem a prajem mnoho šťastia na svetovom finále aj v ich budúcej kariére“, hovorí k projektovému partnerstvu Aleš Malenka, generálny riaditeľ spoločnosti Henkel ČR a riaditeľ divízie Beauty Care ČR a SR.

Mnohoročným partnerom súťaže je značka Rowenta, ktorá v spolupráci s agentúrou Elite vyvíja produkty pre starostlivosť o vlasy a telo rady Rowenta for Elite Model Look. Oficiálnym kozmetickým partnerom sa stala značka Profiskin.cz/sk, predajca niekoľkých kozmetických značiek ako napr. ARTDECO, MineTan a iné. Ďalšími partnermi boli klenotnícka značka ALO diamonds a lifestylový magazín FEMINITY.

V apríli a máji sa v obchodných centrách po celej ČR a SR uskutočnilo celkom 25 castingov, ktoré prilákali pozornosť veľkého množstva mladých žien a mužov. Sústredenie pred samotným finále prebehlo od 22. augusta v pražskom hoteli Ambassador Zlatá Husa, kde boli zároveň finalistky a finalisti ubytovaní. Pred zahájením galavečera mali hostia možnosť  vychutnať si exkluzívne šampanské G.H.Mumm. Po slávnostnom finále sa hostia presunuli na afterparty do Art Restaurant Mánes.

- Najčítanejšie -