Presunúť na hlavný obsah

Jeansy z 90. rokov kraľujú jeseni 2019: Strih, ktorý zakryje nedostatky a opticky vylepší celkový dojem

Móda

Mom fit jeansy dostávajú druhú šancu a zdá sa, že tentoraz si ich obľúbia aj tie ženy, ktoré si spočiatku nezískali. Tieto štýlové IT girls vedia, o čom hovoríme.

Osemdesiate a deväťdesiate roky sú späť a s nimi aj tzv. mom jeans, teda džínsy po mame. Vysoký pás a o dosť voľnejšie nohavice, ako tomu bolo v prípade slim fit jeansov kraľujú tohtoročnej jesennej sezóne. Mrkváče sa objavili na módnej scéne už pár sezón dozadu, mnohí im však väčšie šance na úspech nedávali. Zdá sa však, že tento mýtus bol potlačený a „mom jeans“ sú späť v hre.

Inšpirujte sa: Fakt sme to nosili? Tieto topánky boli hitom v roku, keď ste sa narodili

Mom jeans z 90. rokov a strih, ktorý zakryje nedostatky

Jeansy, ktorými sme na prelome tisícročia doslova opovrhovali. 90. roky však silnejú a je po nich z pohľadu mladej generácie silný dopyt. Móda sa vracia a s ňou aj tento strih jeansov. Sú vyrobené z hrubšej rifľoviny a postupne zhora nadol sa zužujú. Vysoký pás je ich doménou a vďaka nemu dodajú ženskej siluete štipku sexepílu, aj keď to tak na prvý pohľad nemusí vyzerať. Dôležitejší je konkrétny strih a postava.

Vzhľadom na spomenutú tkaninu asi nikoho neprekvapí, že najlepšie vyzerajú tieto nohavice na štíhlych ženách. Ideálne, keď ich skombinujete s topánkami na vysokom podpätku alebo s cowboy čižmičkami. Zvýrazníte tým svoje prednosti.

Neprehliadnite: Letné šaty neodkladajte! Takto ich môžete nosiť aj počas jesene

Vystúpte zo svojej komfortnej zóny a nebojte sa farieb

Všimnite si tiež nenásilný spôsob nosenia týchto jeansov. Nedbalý vzhľad vyzerá prirodzene a kombinácie so žiarivými farbami a pastelovými tónmi vytvárajú novú súhru na tele nositeľky. Inšpirujte sa nasledovnými lookmi a vystúpte zo svojej komfortnej zóny.

- Najčítanejšie -