Presunúť na hlavný obsah

V tejto jednej veci sa Meghan a Kate vo výchove rozchádzajú: Toto bude mať malý Archie nastavené inak

Zahraničné celebrity

Manželky britských princov, krásne vojvodkyne Meghan a Kate, majú na mnohé veci rozdielny názor. A to sa týka aj samotnej výchovy najmladších členov rodiny. Čo sa Meghan rozhodla opäť urobiť po svojom?

Výchova najmladších členov kráľovskej rodiny má prísne pravidlá

Aj keď sú na prvý pohľad deťmi ako všetky iné, opak je pravdou. Narodiť sa do kráľovskej rodiny nie je úplne ideálne. Najmladší členovia musia byť slušní, vychovaní, vedieť sa správať doslova od plienok a očakáva sa od nich, že budú dodržiavať veľmi veľké množstvo príkazov a zákazov. Od útleho detstva sa učia cudzie jazyky, zásady stolovania, protokolu a etikety. Navyše rozkošné pravnúčatá kráľovnej Alžbety II. veľmi dobre rozumejú tomu, že každá osoba by mala byť ocenená bez ohľadu na to, či je to ich mama pripravujúca večeru alebo pani, ktorá upratuje domácnosť. Aj to je dôvod, prečo princ George a princezná Charlotte vedia, že nemôžu odmietať jedlo a musia si sami upratovať hračky. To je zásluha najmä krásnej Kate, ktorá sa ich v prvom rade, snaží naučiť úcte a pokore.

Neprehliadnite: Modelka Hailey Bieber na týchto záberoch ako princezná Diana: Športový štýl lady Di sama obdivuje

V tejto jednej veci sa Kate a Meghan rozhodne nezhodnú

Charizmatickú Kate verejnosť zbožňuje za jej nevinnosť, skromnosť, zmysel pre eleganciu, šarm a to, s akou láskou a odhodlaním sa stará o svoje tri deti. Prejavuje im lásku aj na verejnosti, veľa sa s nimi hrá, mazná a vidieť, že jej na šťastí svojch potomkov skutočne záleží. Popri tom však vie, že musí svoje deti dobre pripraviť na život, ktorý ich čaká. A ten bude pod drobnohľadom verejnosti a médií občas skutočne veľmi náročný. Nakoľko sú členmi britskej kráľovskej monarchie, Kate je jasné, čo všetko tento život obnáša. Preto im od malička určuje hranice, ukazuje im veci, ktoré môžu a nemôžu robiť. George, Charlotte a už aj malý Louise presne vedia, ako sa správať nielen v spoločnosti, ale aj doma. Samozrejme, malá detské zaváhania a prejavy vzdoru k tomu patria, no v zásadných otázkach, vždy poslúchajú svoju mamu. 

Meghan sa však rozhodla, že Archieho práve podľa prísnych pravidiel, ktoré sú s výchovou kráľovských potomkov spojené, svojho syna vychovávať nebude. Chce aby mal normálne detstvo, bez zbytočných pravidiel, ktorým vraj ani ona sama nerozumie. Tak naríklad, deti majú zakázané hrať spoločenské hry typu Monopoly, nemôžu používať akékoľve sociálne siete a byť na nich aktívni, takisto si nesmú obliekať to, čo a páči im. No a v neposlednom rade, sedieť za spoločným stolom s dospelými, môžu až vo chvíli, pokiaľ to dokážu podľa pravidiel. Musia vedieť konverzovať s ostatnými. Kým teda nebudú ovládať viacero jazykov, správne používať príbor a viesť dialógy s ostatnými, stolujú vždy mimo svojich rodičov. Toto všetko chce však Meghan malému Archiemu dopriať. A tak robí veci opäť po svojom. Chce aby jej syn fingoval presne tak ako ona sama. Mal voľnosť, mohol robiť veci, ktoré sa mu páčia a nechce mu v tom brániť. Uvidíme však, či sa stretne aj s porozumením samotnej kráľovnej.

Neprehliadnite: Princezná Diana má v kráľovskej rodine stále silné slovo: Ovplyvňuje spôsob výchovy svojich vnúčat aj dnes

- Najčítanejšie -