Presunúť na hlavný obsah

Kráľovské pestúnky sú prísne vyberané: O Archieho sa napokon stará žena, ktorú by netolerovala Diana ani Kate

Zahraničné celebrity

Starať sa o kráľovské deti je naozaj významná a veľmi zodpovedná úloha. Preto mamy najmladších členov britskej monarchie, majú skutočne mimoriadne prísne výberové kritériá. Meghan však aj v tomto prípade urobila krok, ktoré by si nedovolila nielen Kate, ale ani samotná Diana.

Diana nedala na pestúnku svojich detí dopustiť

Stať sa pestúnkou v kráľovskej rodine je naozaj nielen zodpovedná, ale aj veľmi prestížna úloha. Kritériá pri ich výbere sú nielen veľmi prísne, ale podliehajú aj protokolu. V praxi to znamená, že všetky ženy, ktoré sa doposiaľ starali o malé princiatka, patrili medzi opatrovateľkú elitu. Študovali na prestížnej Norland College, ktorá sa venuje výchove profesionálych opatrovateliek už viac viac ako 125 rokov. Okrem protokolu a domácich prác, majú tieto ženy zvládnutú školu šmyku, ovládajú bojové umenie a vedia ako sa správať v prípade únosu detí. Pri prijatí majú pohovor s mamou detí aj samotnou kráľovnou. Diana pestúnku svojich synov zbožňovala. Veľmi dobre si rozumeli a mali aj rovnaký pohľad na výchovu. Údajne sa medzi nimi vytvoril veľmi blízky, priateľský vzťah a pre Dianu bola vždy oporou. 

Všetky kráľovské pestúnky mali doposiaľ toto spoločné

Okrem vyššie spomínaných vecí, ktoré majú hravo pestúnky zvládnuté, aj ich obliekanie podlieha pravidlám. Každá jedna chodí počas svojho pobytu s deťmi, oblečená v typickej uniforme. Nikdy ich v prítomnosti drobcov nevídať v civile. Neželala si to samotná kráľovná a navyše všetky to majú aj v náplni práce. No a práve toto veľmi prekážalo Meghan a Harrymu. 

Neprehliadnite: Kuchyne slávnych. Zistite, kde varí Kim Kardashian či Reese Witherspoon

 

Meghan pri výbere zohľadňovala jednu vec

Hoci na začiatku Meghan nechcela k malému Archiemu žiadnu ”nanny”, napokon pochopila, že bez nej to nepôjde. Kráľovské povinnosti nepustia. No dnes už má na starosti najmladšieho člena britskej monarchie tretia žena. Na tom by nebolo nič zvláštne, avšak Meghan a Harry aj pri jej výbere opäť porušili zaužívané pravidlá. Pre dvojicu boli neprijateľné práve elitné „norland nannies”, absolventky Norland College, ktoré nosia predpísanú uniformu a doplnky. Pri svojom synovi ženu v uniforme nechceli.

Neprehliadnite: Topmodelka Michaela Kocianová postupuje vo svete módy o krok ďalej: Zakladá módnu značku!

A tak zamestnali dámu, ktorá síce nespĺňa podmienky kráľovnej, no oni sú s ňou mimoriadne spokojní. Vraj je veľmi milá, profesionálna a má bohaté skúsenosti. Pestúnky v kráľovskej rodine boli vždy vdovy alebo slobodné ženy, no pre Meghan a Harryho to opäť bolo zanedbateľné. Uvidíme teda, či si Archie so svojou pestúnkou vytvorí rovnako silný vzťah ako mal jeho otec s Tiggy Pettifer, ktorá po smrti jeho mamy, zohrala v princovom živote veľkú úlohu. Dokonca bola na svadbe Harryho a Meghan aj na krste Archieho.

 

- Najčítanejšie -